Песната над мојата

B

beaverknight

Гостин
Кул бенд, едина песна што им ја знам е Theory of Ghosts. Им немам обрнато превише внимание, слични се со Hood малку.
Песнава баш убава, пријатна, you can show what a woman looks like.

Warpaint - Baby
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Пасивна песна, но пријатна, не е од оние што ќе дотепаат во расположение:D Онака за да си ја пуштиш во кола насабајле додека идеш накај работа е супер:)


Europe - The Final Countdown


:)
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Песнава е стара 30 и кусур години, класика над класиките :) Легендарна, неам друго шо да кажам. Буквално ми лежит за во секаква прилика и атмосфера, во секој период од денот :)


The Notorious B.I.G. ft. Bob Marley - Hold Ya Head
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Чуден микс, не ко за мој слух. Делот со раперот ми беше поинтересен. Боб Марли ми е досаден и општо регето како правец. Во ситуацијава освен мал дел истото не е застапено, така да интересно смиксано.

Cul De Sac - Death Kit Train
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Или мене не ми се слуша убаво, или намерно тапанот на моменти избрзува со удирањето на тапанот, а и тоа дувачот некако како да ми мава фалшови, ако стварно фалшираат, можам да се пофалам со добар слух :), инаку многу досадна ми е песната, искрено едвај чекав да заврши, тој тапанот ме утепа, а и нема ни Џ од Џез, али ајде да не претерам со хејтањето.
Iron Butterfly - Unconscious Power
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Музикава е онаа позната американска што ја даваат на американскине филмови и баш ми се свиѓа таква музика, но во песнава гласот, па и текстот до некаде, не ми се свиѓаат. За ваква музика се потребни оние прави машки цврсти гласови:)


Shakira - Rabiosa ft. Pitbull


:)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Последно уредено:
B

beaverknight

Гостин
Колдплеј ко Колдплеј, досадни се, исти песни у последни 5-6 години, ако не и више.
Конкретно за песнава, ептен монотона е, едно слушање и толку е... типичен "летен хит".

The National - England
 

Kajgana Shop

На врв Bottom