Песната над мојата

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Печатна грешка, за ситници се фаќате:cautious::D

@Erich Zann драма напишавте, а песната не ти ја искоментираа:D Што се однесува до песната, пристојно отсвирено и испеано, иако малку потсеќа на песнине што настанале во гаража:)


Andrej Miske - Bezobrazna


:)
 
P

Patience

Гостин
Air и одма ми текнува на секси бооој....
Песнава е интересна.
На почетокот чиниш примаме некоја многу битна порака од вонземјаните, па се надоврзува некој лесен дел за опуштање кој во позадина има некој звук малку ( ама само малку ) сличен на удирање на капки по некоја површина. Не можев да се сконцентрирам на останатото заради тоа :icon_lol:
И при крајот наслушнав некои бранови....вода...кајче...плажа...куќа од дрво....:rolleyes:

The Killers - Bones
https://youtu.be/FufL80hJsP8
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
Лајт песниче.. Иначе никогаш не сум ги сакал како бенд. Не знам зошто. Некако ми имаат премека жичка во сиот тој рок, што ми трга накај рандом рок бенд кој се обидува да звучи допадливо кај пошироката маса. Што се однесува на песнава, добра е ко за летен период да бичи успат кулирање.

Can - 'Mighty Girl' (aka 'November') (Live, 1975)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Песната си бара 100% стерео опрема, добри звучници (брз високотонец) и акустична соба.
Многу динамика, многу елементи... тешко е да се отцени преку лаптоп или слушалки.
Во секој случај добра музика, можеби филмска...

Горан Папаз - Deep Water
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ме иритира тоа што додека целата музичка индустрија оди напред ние тапкаме во место со нешто што било актуелно пред неколку години, без разлика дали станува збор за овој или некој друг жанр. Како музика убава е, добро е отсвирено, но можеле да вметнат и нешто поинтересно од тој жанр:)


Fokus Band - Sto i Edna


:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не сум љубител на ваква музика, но за песнава можам да кажам дека е интересна и дека е добра. Поразлична од она што се нуди на Балканов. Единствено не ми се свиѓа оној дел од 02:42 минута, па се до крај..............., едноставно такви ,,хорор" звуци ич не ми се свиѓаат:)


Tears For Fears - Shout


@Sawyer88 @Prince @Miss.Independent @nilla-vanilla дојдете на темава бре:D
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.582
Поени од реакции
20.376
Аааааа браос Сунџеру ја те искара дека слушаш глупу музику и ти одма се поправљаш и ги рокаш Тиарс фор фиарс, овај ги е најјака трака на сфет,добра лајф изведба, а спот глеаја ли си га за овуј траку? Сфи поеф на спот, бш сфи, и жене и деца и музичари и тапанари и камермани и продуцент, сфи гу поеф траку која не застануе бре, камооон, ај токин ту ју камоооооооон : D
Tрака е уметнос, ск ти е време Сунгеру да узрееш како мушмула на с'лнце, да си га опраиш укус за музику, да не слушаш више кисми,цфија,тајзи,сандру африку и гоцу азију, него да бидеш јак и силан и да каеш ај кен дует, камоооооон, ај токин ту јууууууууу, камоооооон... почни да слушаш овакфи кфалитетни групе и ке имаш повише лајкови у музички теме и више нема да ти тепаф сеир и да ти праиф меме : D
Камоооооон, ај токин ту јуууу, камооооооооооон!!!

Uppermost - @Miss.Independent
haha мисицо, еве трака сс тфој никнејм, лисицо : D
Мноо јака трака еј
 
B

beaverknight

Гостин
Ќе си ја ставам у плејлистата шо ја користам за кардио вежби, фала xD
Интересна е, дури ја ислушав два пати, ќе да е до моментално разположење :D

2:54 - Sugar (live)
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Аааааа браос Сунџеру ја те искара дека слушаш глупу музику и ти одма се поправљаш и ги рокаш Тиарс фор фиарс, овај ги е најјака трака на сфет,добра лајф изведба, а спот глеаја ли си га за овуј траку? Сфи поеф на спот, бш сфи, и жене и деца и музичари и тапанари и камермани и продуцент, сфи гу поеф траку која не застануе бре, камооон, ај токин ту ју камоооооооон : D
Tрака е уметнос, ск ти е време Сунгеру да узрееш како мушмула на с'лнце, да си га опраиш укус за музику, да не слушаш више кисми,цфија,тајзи,сандру африку и гоцу азију, него да бидеш јак и силан и да каеш ај кен дует, камоооооон, ај токин ту јууууууууу, камоооооон... почни да слушаш овакфи кфалитетни групе и ке имаш повише лајкови у музички теме и више нема да ти тепаф сеир и да ти праиф меме : D
Камоооооон, ај токин ту јуууу, камооооооооооон!!!

Uppermost - @Miss.Independent
haha мисицо, еве трака сс тфој никнејм, лисицо : D
Мноо јака трака еј

Боб и мене ми се допајџа песната ама ептен

Парва расположение ми напраи сега значи на стоти левел сум вака пред полагање утре фала ти многу
бацуФки[DOUBLEPOST=1466432728][/DOUBLEPOST]Бивер знаеш дека не многу често ми се свиѓаат твоиве предлози ама ова е исклучок :D
Електричното гитарче многу го лајкувам не е нешто пасивно да ме успие
Че си ја слушам...

Rise Against-People live here
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
Интересен спот, лесна песна, онака певлива, но лично за мој вкус и малку пренежно, што би рекол геј :D Но сосема ок песна, не е лошо.

Piano Magic Crown Estate
 

Kajgana Shop

На врв Bottom