Перо Антиќ

Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
За сите фанови на Перо, мини компилација од поинтересните работи до сега во НБА.


Перо беше исто така извонреден и на последниов меч против Индијана. 16 поени, и едно добро забивање.
Перо ќе стане тројкаш во НБА очигледно... :D
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Тоа дека никој во америка не чува центар кога е на линија за 3 поени, ама ќе го научат америте брзо :D

Ама кога ќе го видам како ги дупчи со fake shot, најјак ми е!
Дај Боже да не го научат така брзо. :D
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Kako moze da go naucat na finta sut ne mi e jasno? :) Ne e ova fudbal , da znaeme koi se limitirani igraci ko Valensija,Sterling,i da im gi znaeme slabostite,deka idat na desno i centriraat:D
Ova e kosarka bre,finta sutot sluzi vo situacija koga si sloboden na sut,Pero ne go prai finta sutot kolku da se rece onaka digni raka,se fintira za da se oslobodis so igracot vo situacija koga si sloboden na sut za 3,e sega procenuvas kakva odbrana igra protiv tebe,dali e zaletan dali ke te stigne pa fintiras,mislite Pero ja prai fintata kolku da se rece :)
Nikogas ne mozes da naucis igrac vo kosarkata so finta sutot :)
Mozes da naucis koja mu e silna strana za vlez,leva ,desna i od kade igra pick&roll najdobro,kade e poslab na vlez kade e poenergicen pa da usmeruvas na poslabata strana da go terate da igra tamu,mada i ova e tesko da go napravis protiv igrac so golema tehnika posto vo 2 potega ke te isfrli od ramnoteza:)
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
http://www.plusinfo.mk/vest/124016/Antikj-del-od-Olstar-vikendot

Ок, признавам ни јас не очекував да се снајде Перо у НБА, ама да биде дел од all star па макар како rookie е далеку над сите мои очекувања. Многу ми е драго што на сите скептици им ја затна устата, и му посакувам само така да продолжи.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
како тргнал ќе го стигне џордан !!!!
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Ееееееееееее а јас мислев Перица наш на секои 3 натпревари ќе добива по две минути да заигра...а сега жениве тетоважи прават за него :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ќе го пропушти ол - стар викендот антиќ изгледа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Антиќ има објавено некоја фотка на Twitter/Instagram - All star game shoes. Е сега дали ќе настапи, или дали само ќе се појави никаде не пишува.
 
Ф

Флеш

Гостин
Као шо разбрав,ќе има АлСтар од 14-16 ... Кој ден точно,ќе настапи Перо ?! И да не настапи,да гледам барем :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom