Перо Антиќ

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ме изнасмеаа со пцовкиве :pos::pos:

Што?

Перо мајшторе Перо мајштореееееее :pos::pos::pos:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.078
Поени од реакции
57.393
Антиќ повторно клучен играч во победата на Атланта


Убава тројка :)
Со овие 3 поена, го однесе мечот во продолженија каде што Атланта славеше победа од 118:116
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.206
Поени од реакции
21.367
Член од
4 јануари 2014
Мислења
5
Поени од реакции
0
Растури Перо вечерва, една од неговите подобри партии во Атланта 16 поени 7 скока и 1 украдена топка. Штета што утакмицата ја изгубија на 3 секунди до крајот
Голден Стејт 101 - 100 Атланта
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
Супер натпревар во неговиот прв меч како стартер, за жал го остави Игудала да бие непречено за три во последната секунда.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Растури Перо вечерва, една од неговите подобри партии во Атланта 16 поени 7 скока и 1 украдена топка. Штета што утакмицата ја изгубија на 3 секунди до крајот
Голден Стејт 101 - 100 Атланта
Штета е што ја изгубија баш поради негов испад :(
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.873
Поени од реакции
7.298
Супер натпревар во неговиот прв меч како стартер, за жал го остави Игудала да бие непречено за три во последната секунда.


Sent from my iPad using Tapatalk
Voopsto ne e kriv Antic za toa sto Igoudala ostana sam na trojka,kade e tuka pomosta na prv pas?Negoviot soigrac cuva covek vo korner a ovoj na 45 e sam,pa ova ne smee da se desi,posebno ne vo vakva situacija koga se udvojuva kari visoko gore za da nema sut,morase da bide zatvoren prviot pas,neka ostavi da ima dodavanje dole vo korner(sto nemase nikogas da stigne bidejki bese udvoen od Antic,covek 2 pati povisok od nego),pa i da stignese toj pas nemase da ima vreme za sut.Gledam sekade pisuvaat Antic zgresil drn drn,odlicno si ja zavrsi rabotata samo negoviot soigrac zaspa,ne sledese sto se slucuva.
Nema nikakva vina kaj nego za trojkava :)
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.159
Поени од реакции
28.932
Антиќ изјави дека одлуката да го удвојат Кури била негова. - Иако постигнав 16 поени, најмногу во кариерата, на крајот направив грешка. Загубивме, и криво ми е за тоа, изјави Антиќ.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.953
Поени од реакции
5.515
@NomoregameS, се согласувам со тебе, не е Антиќ единствениот виновник. Сепак во жарот на играта се случуваат и такви работи, се губи концентрација, а реално, Игудала иако непречен, погоди доста тежок шут. Исто, мечот не беше загубен поради Антиќ, тој не е виновен што идиотите прокоцкаа предност од 15-тина поени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom