Паузирање во врска

Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Правам пауза додека ја играм игрицата, зашто веќе не ми е интересна и ми здосадува... па, евентуално сакам да поиграм друга во меѓувреме.
Идемо save as... и продолжуваме од истото место.

Пффф... луѓе, зарем може да се нарпави пауза за која било работа во животот? Тој не не` чека, не застанал на сејв ес -позицијата. Ако има проблеми, тие се решаваат или треба да се оконча врската, а не да се одлага решението на проблемот.
Ако сакам да брцнам нешто туѓо, пак е време да прекинам, зашто оваа веќе не ме исполнува.

Како беше она - ес симпл ес дет. :)
 
Член од
4 мај 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
Abe daj i pauza ako taa taka saka
Ti najdi si druga koga ke sakas da ste pak zaedno samo reci i
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Pauza tie samo nachin na raskinuvanje.. ali pobavno odit :D
 
Член од
3 мај 2006
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не се сложувам со 70% од постовите. Паузата е добра работа, особено е корисна на оној премин од обична, во малку посериозна врска. Само треба да е во право време и од прави причини. Ако се ставиш на пауза само за да можеш да се муваш со други, тогаш на врската и е крај. Ама, едноставно ако сакаш да видиш до кај си и што правиш, сосема е ок. Јас бев со дечко ми на пауза недела дена во 2 месец од врска, се средивме и уште идеме (3 месеци после тоеa) и врската е супер!
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Со самата помисла на пауирање,значи дека веќе партнерот не ти одговара,презаситен си од него,и сакаш малце слобода.Со други зборови некако се чувствува веќе крајот на врската
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не бива пауза. Или е врска или не е. Толку од мене.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Колку убаво звучеше вчера темава на Фортуна Радио,среде бел ден. А тек вашите коментари,прочитани како директни СМС-пораки.. хм..хм..мераци!!!
И така, бидејќи ја слушнав,нема потреба да читам што се сте изнапишале, ама затоа имам да додадам.

Барањето „пауза” од партнерот,не секогаш покажува дека врската се растура или дека нешто во неа не чини. Можете на тоа да гледате и од друг агол:
-премногу е добро за да е вистинито,ај мала пауза,да видам стварно ли,или си замислувам!!!-
Паузата не е крај на односот.
Таа може да го подобри,да го провери, да го стабилизира и корегира.
Зошто секогаш гледате лош знак во она што не ви е познато? Непознатото создава страв,да.И тоа е нормално.Ама не значи дека е лошо и дека носи крај!!!
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
pauza neeeee....
toa e cisto tapkanje vo mesto ili ke bides so tipkata ili deckoto ili ne batali ostaj go i drugiot da si ja brka rabotata vo negoviot zivot ....
vremeto e dragocena rabota taka da.....
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
191
Поени од реакции
0
Не сум за пауза,пауза бараат тие што им е монотоно во врската и подобро е да ја раскинат неголи да бараат пауза па ке наидат на нешто подобро и нема враќање назад.Ако веке ми треба време да си ги средам чувствата тоа ке му го кажам на партнерот и ке отида некаде на два три дена да си расчистам самата со себе што сакам, но во тоа време нема да бидам со друг и да лудувам.Едноставно ке си ги средам мислите и ке ја кажам својата одлука дали ке бидеме или не заедно.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
А дали можда за некој е пауза и врската на далечина? Кога саканате личност е на другата страна од светот и кога живееме за некои 10мин муабет на телефон, многу смс пораки и долги е-маили? Доколку постои љубов - ништо нема да те „оддалечи” од habibi. Доколку љубов нема, ни 5 месеци слобода не ве спасуваат...
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Sandra напиша:
Pauza tie samo nachin na raskinuvanje.. ali pobavno odit :D
Zakon si be malo:)..LOW:)))!!! Ama ubavo im go plukna :)
Ova ne deka bleammm nego od cisto iskustvo go kazuvam...se zaeba edna so sakase an pauza da se stavi:)..ko u mene da videla dvd player:) hohoho..nece moci ici tako panticu:)..nece slonce u lonce!!!!:)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Nekogas moze da bide korisna i da odi vo prilog na vrskata,ednostavno po obnovuvanje na vrskata da bide uste podobro ama sepak se soglasuvam deka najcesto pauzata znaci i golema moznost za definitiven prekin i prezasitenost ili poveke ne postoi strast i zelba vrskata da prodolzi.Taka da spored mene ako dvajca iskreno i seriozno se sakaat ne treba da pauziraat.
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Пауза еј. Демек да се издуваш со други, да добиеш дозвола за швалерај.
Да го направиш сето тоа кое „не ти било дозволено” во врска, односно што си немал муда да го направиш.
Треба да си најголем глупак за да прифатиш пауза. Одма треба да се тера се тоа у курац.
Целосно те поддржувам . Само напред без паузи.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
poentata e prifatliva, terminot e za nikade.

"pauza"!!! se ezam bre od ova, mi se prevrtuvaat crevata, zvuci hipermaloumno.

ama idejata...razmislete luge. ponekogas ti se smacuva i samiot na sebe; i ke znaci li toa deka ne se sakas veke?? ni najmalku.

se menuvame od den vo den, pa kamoli za gidini pominati zaedno. potrebni se premisluvanja, " renoviranje", "generalki".

za da ostanes, nekogas e potrebno da "zamines", za pak da se "vratis".

samo, ako mi kaze" sakam pauza" na toj nacin, ke se cudi sto go snaslo!
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
За мене девојка ми ако ми рече да правиме пауза фактички сваќам дека она веќе не ме сака зборам ако ме сака и ондакт за мене зборот пауза го сваќам прекин на врска.Сепак зашто она би барала пауза ако она мене ме сака нема причина или сега некој ќе ми каже абе она те сака ама слушај и треба слобода а за мене не е тоа така зашто јас кога сакам вистински сакам и секоја слободна стотинка би сакал да ја потрошам со нејзе ете како го сваќам тој збор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom