Паузирање во врска

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас не верувам дека по паузата би било исто како порано. Или партнерите ќе се оддалечат до тој степен што би им било мачно да се запознаваат пак, или нивната врска ќе се заснова на илузии дека врската им е супер после "одморот".
 

ItWasntMe

Dark Side
Член од
16 октомври 2005
Мислења
89
Поени од реакции
0
Dani^^^ напиша:
1.У јавност не се гушкаме демек срамота е
2.Петок,сабота,недела не ме барај со друштво сум ич не ме занима што праиш
3.Поблиски роднини никако запознавање-бегај тоа обавеза е.
4.Дневно имаш 1 до 2 саати со мене поише неможам ме чека друштвото
5.Дневно слушање на телефон до 2 пати-поише ќе почнеш да замараш си иам ја кафе со некој друг.......
И тн и тн..Трагичното е што овие луѓе идат и по 2,3,4 години и сеште го почитуваат горенаведениот договор..Па пауза..пфффф...гола вода -у секој момент... :lud:
Sve e kazano, inaku moeto mislenje za pauzite se sovpaga so veke kazanite. Koj bara pauza ima nekakov problem, edinstveno ne se soglasuvam deka e toa samo zenski fenomen. Taka mislime bidejki nie ne sme barale a na nas ni pobarale. Vo sekoj slucaj ne dooga vo predvid. Ako se sluci da mi pobara ja isprakam da se preispita sto kazala i da si ja najde srekata kade sto misli deka i e zaboravena, a ne da ja bara vo "pauzata" ..
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Јас паузата ја сфакам како поблага форма на раскинување на врската, кога нешто не е во ред во врската меѓу двајцата, а неможат или несакаат да го/ја повредат партнерот/партнерката тогаш се одлучуваат на таканаречена пауза, која се знае како завршува, со разделба на партнерите.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
детска работа не доликува на повозрасни луѓе
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Пауза не праам ни кога работам, ни кога гледам филм, ни кога гланцам прозори, а најмалку - кога сакам некого.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Добро си направил

Мистичен напиша:
Да бидам искрен, ми се има случено во средношколките денови додека идев со една девојка (неполна година) да ми побара пауза. И...ја отерав у пичку материну нормално, па ми цмиздреше ронејќи крокодилски солзи објаснувајќи ми дека не сакала да раскинеме, ме сакала навистина, туку едноставно да сме попаузирале малку за да искачала со другарките, блаблабла...

Нормално, не и простив.

Сеуште ми е смешно кога ќе слушнам за некој пар дека "паузираат" моментално...

Мислам дека "паузата" е женски феномен.

Не мислам дека се кажува како причина за да му раскинеш на некој, едноставно да се испукаат, шо ти ја знам... демек се што ќе направат тогаш им се простува бидејќи се на "пауза". Што мислите вие? Би прифатиле пауза? Сте биле на пауза?
Не би правел пауза.
Ако каже така поставувам избор,
- Останувасх со мене и го рашаваме проблемот(ако го има)
- И повеќе не сме заедно (пријатен живот)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Мистичен напиша:
Нормално, не и простив.

Сеуште ми е смешно кога ќе слушнам за некој пар дека "паузираат" моментално...

Мислам дека "паузата" е женски феномен.
А што ако и мажите го кажуваат тој феномен?
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
401
Поени од реакции
1
Dani^^^ & бејби
мувд ап а нач ин мај бук.
сега се на нач 1.
И сите што се согласуваат со нив се нач погоре
риспект за сите.

dee dee напиша:
А што ако и мажите го кажуваат тој феномен?
Тогаш мислел
не сакам да сум со оваа повеќе.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
aj da go stavime na pauza disenjeto:) i so togas....se znaj ili te saka ili te nejki nema tuka pauza...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Pauza bi prifatila nekogas se oseka kako da mu treba na coek prostor da razmisli so saka i bara od zivotot ili partnerot dovolno sum sigurna vo sebe deka ke se vrati . Imam barano pauza i megu i duri izleguvano so drug tip samo svatif deka ne po zelena trevata na drugata strana od ogradata. Ok deka ne se bara pauza ako sve e super ama nekogas e potrebna .Ne e pauza odma isto kako suspend:) ama da ne se zloupotrebuva , neli?)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
sto tolku tragicno ja svakjate pauzata?
sekoj si ima razlicni periodi vo zivotot....i nekad e potrebna da uvidat dvajcata dali sakaat da ostanat zaedno ili pak da se razdelat...koga zboram za pauza mislam na kratkorocna,na pr edna nedela...mene mi se desila i posle mi bilo mnogu mnogu podobro vo vrskata...
pauzata mu doaga kao posledna sansa:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Sfetle напиша:
sto tolku tragicno ja svakjate pauzata?
sekoj si ima razlicni periodi vo zivotot....i nekad e potrebna da uvidat dvajcata dali sakaat da ostanat zaedno ili pak da se razdelat...koga zboram za pauza mislam na kratkorocna,na pr edna nedela...mene mi se desila i posle mi bilo mnogu mnogu podobro vo vrskata...
pauzata mu doaga kao posledna sansa:)
Koj се испука? Ти или тој? : )
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Kakva pauza bre? Od sto se zamoril toj pa da bara pauza? Se znae sto sleduva po pauzata, raskinuvanje. Znaci ako bara pauza, toj se odalecuva od mene, i razmisluva dali nie dvajca treba da bideme zaedno ili ne.A stom razmisluva znaci deka ima pricina zaradi koja najverojatno nema da bideme zaedno vo idnina. Nekoi luge go koristat ova kako izgovor za da ja prekinat vrskata. Ako ne koj mi predlozi da napravime pauza vo istiot moment ke go otkacam.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
nemora da znaci deka nekoj tret e vo igra...barem vo mojot slucaj ne bese taka..ednostavno posle mnogu godini zaedno mora da dojde i do takov period...na pauza...:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom