Паузирање во врска

Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
Bravo za temava. I jas sum protiv pauza. Ako nekoj ti pobara pauza togas goni go u 3 pi*ke materine. Ili ima nekoj tret ili veke ne te saka. A onje muabeti deka saka da izleguva so drugarkite ili i treba vreme da razmisli nesto ne palat kaj mene.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
Нате напиша:
Целосно те поддржувам . Само напред без паузи.
Затоа што... СЕКОЈА ПАУЗА - ИМА СВОЈА КАУЗА! ;)
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Mislam deka baranjeto na "pauza" vo edna vrska..e ednostavno nesigurnost vo samiot sebesi ili pak ne dovolna ljubov sprema partnerot..stvarno nema smisla ako go sakas navistina ..ne ti e potrebna nikakva pauza ednostvano sigurna si vo svoite cuvstva ako ne toa e veke nesto drugo:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пауза нема во љубовта.
Ако бара некој пауза значи дека не е љубов вистинска.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
И пак ќе повторам со прашањето од претходната страна - дали е пауза ако се двајцата разделени? Не по своја желба, едноставно така мора!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
imam vrska od 2god. i nesto... sum dosla vo situacija kade sum pobarala pauza no toa ne bilo pauza za da mozem da imam sloboda da idam so drugi i nesto sl. tuku za da se smirime malu i dvajcata od karanje, skoro sekoja nedela se raspravavme i toa ne za vazni raboti tuku se za sitnici i poradi toa imam receno da imame pauza no toj toa nikogas ne prifacal i taka sme prodolzuvale...
 

Iris

Ruzha, ruzhica...
Член од
29 април 2005
Мислења
278
Поени од реакции
7
Анастазија напиша:
И пак ќе повторам со прашањето од претходната страна - дали е пауза ако се двајцата разделени? Не по своја желба, едноставно така мора!
Barem kako shto jas razbrav tuka- ne...
Tuka se misli na pauza vo smisla da se "mislovno" oddalecheni t.e. da ne kontaktiraat kako bi mozhele "demek" da se smirat ili da imaat vreme za razmisluvanje.

Vo moeto poimanje za ljubovta pauza ne postoi. Ili sakam nekogo so celoto svoe srce ili ne go sakam.
Ova nema vrska so fizichka razdvoenost koja isto taka vo mojata vrska bi gledala da ja svedam na minimum (znachi totalna fleksibilnost ako e vo prashanje sakanata osoba vo pogled na fizichka razdvoenost; spremna sum da zhrtvuvam dosta za toa- ako ima nachini da se izbegne).
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
I jas mislam deka pauzata znaci kraj na vrskata kako sto rekoa mnogumina ako go sakas nekogo nema potreba od pauza, ako pobaras vreme za razmisluvanje ili pauza toa znaci deka nedovolno go/ja sakas
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А пауза за да може да се договори со себе си што сака и колку навистина му значам?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Немора да значи дека пауза значи крај на врска.Некогаш не сме сигурни што и како чувствуваме и ни треба време да размислиме.Имам другар кој не беше сигурен баш и баш во неговите чувства.Мислеше дека не си ја сака женската и дека не им иде.Се договорија и двајцата да си дадат малце време.Од тогаш неможеше да престане да мисли на нејзе.Цело време гледаше да ја сретне.После месец дена се смирија.Сега врската им е најсовршена.Не се одвојуваат еден од друг.Не се караат....се им е најсупер.
Ни јас не сакам многу паузи, глупо ми е некако али сепак можда некад тоа и помага
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
Абе веќе ако си во врска , паузата е глупа според мене и нема потреба за паузи ... Ако не сте фатени само сте се смувале тогаш нека мислат дали да се фатат или не , а вака во врска да мислиш т.е. да сакаш пауза глупо е ... според мене ...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Што е всуштност паузата?

Начин да ми каже дека сум му станала досадна,но сепак ме сака?Дека сака малку да проживее лудо и да проба други девојки,и покрај фактот што сака да остане во врска?

Врска си е врска.Или си,или не си.Трето нема,а паузата сигурно не е опција.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Да де ќе си играме играчки сега или ојш или не ојш таа идејата за паузирање во врска ми е ептем безвезе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom