Паста за заби

Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Људи си користев Колгејт со години ама си реков ај да сменам и ја земав вадемекум.
Значи ми се испопојавува камен што до сега го немав и тоа побааги.
Ја купив од Кам Дентамед и каменот ми се отстрани.
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.411
Мислам дека никогаш нема да ја заменам, врвна паста. Сите кои предходно сум ги коиристел се 0 за оваа во секој поглед, а посебно колгејт.
dentifrice-forever-living.png
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.201
Поени од реакции
21.357
Jas ja koristam Weleda, organska e, na baza na sol. Moze da se najde vo Bugarija i cini okolu 6-7 evra.
Inaku, koj saka vakov tip pasti, mozete da najdete vo DM, tamu vidov imaat nekoi na baza na aloe vera, i se okolu 200 i nesto den.
Kriticno gledaat na vakvi pasti bez fluorid oti ne zastituvaat od karies. Inace moj favorit se pasti od Lacalut. Razni sum probal ama sekogas se vrakam na Lacalut.
 
Член од
6 септември 2020
Мислења
18
Поени од реакции
8
Член од
27 октомври 2017
Мислења
516
Поени од реакции
751
Ne se budalete pasta bez fluorid da koristite. Bez ogled kakvi reklami furaat i kolku kostaat. Realno glavnata cel na korostenjeto pasta e tokmu fluoridot.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.938
Поени од реакции
10.569
Ne se budalete pasta bez fluorid da koristite. Bez ogled kakvi reklami furaat i kolku kostaat. Realno glavnata cel na korostenjeto pasta e tokmu fluoridot.
претходната матична ми предложи без флуорид паста да користам


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.411
Од каде може да се купи?
Моите ја купуваат од нивна пријателка која соработува со фирма која продава производи од алое вера.
Автоматски споено мислење:

Ne se budalete pasta bez fluorid da koristite. Bez ogled kakvi reklami furaat i kolku kostaat. Realno glavnata cel na korostenjeto pasta e tokmu fluoridot.
Која е целта на fluouridot?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Користете пасти со флуор, игра важна улога во реминерализацијата на забите.
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
401
Поени од реакции
4.411
Користете што повеќе флуор и немој да помислете да излезете од бета фазонот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom