Парфеми

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.528
Дај да видиме кои штом си голем познавач.
Темата не е за мерење курови, и нема што да се објаснуваме кој има повеќе парфеми. Приватна работа си е секоја колекција, и нема потреба од полнење его. Муабетот беше околу копии и оригинали, а не кој и што има дома

Што ако ти покажам што имам? Апсолутно ништо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.148
Поени од реакции
8.211
Темата не е за мерење курови, и нема што да се објаснуваме кој има повеќе парфеми. Приватна работа си е секоја колекција, и нема потреба од полнење его. Муабетот беше околу копии и оригинали, а не кој и што има дома

Што ако ти покажам што имам? Апсолутно ништо


Sent from my iPhone using Tapatalk
не кој има повеке парфеми, мојве не се оргинал него се КОПИИИИ, што ти и таму некој друг му се смеевте на членот, де кажи што имаш оргинал јас ке купам копии и ке си ги мериме, ебате тоа како оној војагес си со тоа печките за пици
 
Последно уредено од модератор:

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.528
не кој има повеке парфеми, мојве не се оргинал него се КОПИИИИ, што ти и таму некој друг му се смеевте на членот, де кажи што имаш оргинал јас ке купам копии и ке си ги мериме, ебате тоа како оној војагес си со тоа печките за пици
Се смеевме затоа што напиша 1:1 биле копиите за што подоцна пиша и сам дека погрешно се изразил. Ти на тоа се појави со фрлени парфеми на кревет онака типично селандурски и со муабет ајде да видиме ти што имаш?

Можеше само да ја пуштиш сликата и да се пофалиш, не мораше да бараш рандом мислење за да покажеш што си имал дома :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.148
Поени од реакции
8.211
Се смеевме затоа што напиша 1:1 биле копиите за што подоцна пиша и сам дека погрешно се изразил. Ти на тоа се појави со фрлени парфеми на кревет онака типично селандурски и со муабет ајде да видиме ти што имаш?

Можеше само да ја пуштиш сликата и да се пофалиш, не мораше да бараш рандом мислење за да покажеш што си имал дома :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
па се 1:1 убедиме дека не е така, дај бе кажи што имаш да купам копии па да ги споредиме
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.528
па се 1:1 убедиме дека не е така, дај бе кажи што имаш да купам копии па да ги споредиме
Што да те убедам бе човек? Ете прсни на една рака копија, на друга отигинал од ист парфем и спореди сам.

Тоа дека се 1:1 копија по дома те лажат колку лице да ти направат :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.148
Поени од реакции
8.211
Што да те убедам бе човек? Ете прсни на една рака копија, на друга отигинал од ист парфем и спореди сам.

Тоа дека се 1:1 копија по дома те лажат колку лице да ти направат :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
ја сум се уверил дека се исти, поентата е тебе да те убедам или твојте уште од Рефан ти зимаат, па имал неколку што коштале повеке од моја колекција, хахаах, ист си како оној voygaes што секој месец купувал различни печки за печење пици.
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.050
Поени од реакции
1.528
ја сум се уверил дека се исти, поентата е тебе да те убедам или твојте уште од Рефан ти зимаат, па имал неколку што коштале повеке од моја колекција, хахаах, ист си како оној voygaes што секој месец купувал различни печки за печење пици.
Во ред е другар, кога си се уверил што да ти кажам, терај со копии. :) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.826
Поени од реакции
2.914
Дечки , како се препознава кој е оригинал, а кое е копија ? Ми се овде на пазар за парфеми се премногу дури и на фејсбук објавува ?

Sent from my SM-X800 using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.674
Поени од реакции
21.120
Не можев да одолеам на попустот ( :) ), парфемот е предобар, секс , чиста 10-ка :)

п.с. купен од fragrance.mk

Sent from my ELS-NX9 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.350
Поени од реакции
41.753
тестирав денес, Версаче Ерос и Пако Рабан Фантом. Многу убави свежи парфеми, а и многу слични, до толку да не знаеш кој е боље. Покрај милионот мислам да ставам нешто поосвежително. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom