Парфеми

Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42


Моментално овој го користам,многу ми е убав а сега си порачав и иста тоалетна вода (ова е парфемот)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Моментално овој го користам,многу ми е убав а сега си порачав и иста тоалетна вода (ова е парфемот)
Добро ретардиран сум, ама најозбилно прашвам. Шо е разликата меѓу парфем и тоалетна вода?
Дезодоранс знам шо е и лосион за после бричење, ама тоалетна вода :toe:.

Иначе ваков имам јас
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Добро ретардиран сум, ама најозбилно прашвам. Шо е разликата меѓу парфем и тоалетна вода?
Парфемот е најконцентриран од сите нив, најјак е, најпоќе мириса, тој е основниот "scent" шо се осмислува за после да напрат поблага варијанта од него, како шо е тоалетната вода.

Значи сакаш да смрдиш да креваш 5 дена на парфем, или сакаш да се прсниш и да остани на тебе еден ден. :pos:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Парфемот е најконцентриран од сите нив, најјак е, најпоќе мириса, тој е основниот "scent" шо се осмислува за после да напрат поблага варијанта од него, како шо е тоалетната вода.

Значи сакаш да смрдиш да креваш 5 дена на парфем, или сакаш да се прсниш и да остани на тебе еден ден. :pos:
Фала на стручен совет, многу ми се најде во живото.

Претпоставував дека се работи за раствор само од кај кур пак да знам, не сум купвал парфем вчера јас. Па и да ги ебам вгаз, во исто паковање ги паковат и само едно на француски натписче Eau de toilette.

Значи филм ми беше досега оти имам парфем, испадна оти тоалетна вода е. Абе племе француско ....
 

Miss.Stelliossa

♥ ♥ ♥ Princess anytime ♥ ♥ ♥
Член од
29 ноември 2008
Мислења
50
Поени од реакции
7
Very Irresistible од Givenchy , најубавиот и најженствениот парфем! Едноставно не можам да живеам без него! :pipi:


 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Intimately - Beckham...МММммм...Најубав е ...:back:
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
Givenchy & miss sixty elixir ммммммммммммммммммммм :pipi:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11


Моментално овој го користам,многу ми е убав а сега си порачав и иста тоалетна вода (ова е парфемот)
И јас овој си го порачав, поточно поклон ми го дадоа бидејќи мајка ми купи една крема. Многу убаво мириса, и трае подолго, блузата уште ми мириса од парфемов. :pipi:
Исто користам B.U sexy уште од поодамна, а наредно ќе ги пробам и новите од B.U, само уште да одлучам кој најмногу ми одговара.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Најубав парфем, иако често ги менувам секогаш имам по едно шишенце од него, едноставно заведува.:pipi::pipi:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
133
Поени од реакции
6
Стрејт црн. толку од мене. нишо незнам, врска неам.
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кој е увозник или застапник за парфеми во Р.М. Дали е една компанија или за различни брендови, увозници се различни компании?
 

gancevski111

Sweet Talker ............
Член од
31 август 2008
Мислења
16
Поени од реакции
1
srt8 enegry,marine and black rose na armani ama go nema veke :( I eclat cat pat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom