Парфеми

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.103
Поени од реакции
8.889
da probam tuka, iako mozda malku offtopic.

dali na nekoj do sega mu carinele parfemi, vneseni od stranstvo?
na strana na carina gledam deka moze da se nosi parfemi do 50ml, a "toaletna voda" do 350ml.

imam eden parfem od 75ml, i mozebi bi zemal ushte 1-2 za pokloni.
ima li nekoja tarifa za carinenje parfemi?
 
Член од
24 февруари 2018
Мислења
48
Поени од реакции
54
Nekoj da prodava nekoe parfemce kako bleu chanel edp/parfum, dior sauvage edp/parfum/elixir ili nesto slicno sto e versatile za sekoe godisno vreme i prilika. Gi nema po online stranive so gledam, out of stock sekade…
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Поздрав мераклии на парфеми, имаме предновогодишен попуст, a воедно и следните новитети,
За да добиете 15% попуст, само внесете го кодот lux15 и ќе добиете попуст на цела niche колекција, како и секогаш отворен за прашања, сугестии, и помош при избор на парфеми без обврска да купите нешто, чисто пријателски и парфемски муабети (y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
Дали може некој да ми помогне, има ли некоја онлајн страница што праќа арапски парфеми до Мк? Све живо пребарав и не најдов. Конкретно ми треба dupe од Angels' Share-Kilian. Во Шатци го има ама скап е во однос на тие што ги гледам онлајн по странство.
 
Член од
12 јуни 2013
Мислења
95
Поени од реакции
47
Зара парфемот Vibrant Leather еднаш земав ОК мирис но прекратка проекција..Еден час дали се чувствуваше..Сега повторно го земав и е катастрофа ...Само алкохол и минимален мирис кој трае само додека се прскаш ...Дури и сум 100% сигурен дека тоа тестерите што им се по продавници имаат добар % на парфем, а ова што го добиваш кога ќе го купиш запакуван е блага варијанта... Толку од мене и купување парфеми копии од Зара...
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Дечки го земав Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri 75мл, ама отпосле ми се виде ко женски некако.
Така да ако го сака некој нека пише.

Јас го земав 6500 од Cosmo, така да би го дал за 4500.
Може и замена за некој друг од Acqua di Parma.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Дечки го земав Acqua di Parma Blu Mediterraneo Arancia di Capri 75мл, ама отпосле ми се виде ко женски некако.
Така да ако го сака некој нека пише.

Јас го земав 6500 од Cosmo, така да би го дал за 4500.
Може и замена за некој друг од Acqua di Parma.
Унисекс е и апла летен па затоа може не ти праи нешто мерак моментално
 
Член од
12 април 2023
Мислења
26
Поени од реакции
7
Унисекс е и апла летен па затоа може не ти праи нешто мерак моментално
Тоа да, ама на мојава кожа некако многу се претвора портокалот во кајсија, посебно во drydown-от. Тоа малце ми пречи.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.609
Поени од реакции
10.217
Дечки, ај некој што користел или се разбира малку помош да ме упати..
Го меркам Issey Miyake L’eau D’Issey pour Homme ,ама мислев дека е парфем, а испадна тоалетна вода… скапичок ко за мене, ама ваљда ќе го земам да се почастам.
Сугестија за некој друг (по можност парфем) ко за почетник?
Преферирам свежи, може и цветни мириси, ама ваљда полесно да набројам дека мразам: тешки, лепливи, темни, благи, ванили, темјани и румови…
Па сугестии некои?
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.230
Поени од реакции
5.180
Дечки, ај некој што користел или се разбира малку помош да ме упати..
Го меркам Issey Miyake L’eau D’Issey pour Homme ,ама мислев дека е парфем, а испадна тоалетна вода… скапичок ко за мене, ама ваљда ќе го земам да се почастам.
Сугестија за некој друг (по можност парфем) ко за почетник?
Преферирам свежи, може и цветни мириси, ама ваљда полесно да набројам дека мразам: тешки, лепливи, темни, благи, ванили, темјани и румови…
Па сугестии некои?
Женет си? Ако си, фатете со жената разгледајте по орифлејм каталози што имаат на понуда...имаат опсег од parfum до тоалетна вода. Сите што сум ги користел од кај нив се погодиле во секој можен аспект...привлечност, долготрајност, убав мирис.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.609
Поени од реакции
10.217
Женет си? Ако си, фатете со жената разгледајте по орифлејм каталози што имаат на понуда...имаат опсег од parfum до тоалетна вода. Сите што сум ги користел од кај нив се погодиле во секој можен аспект...привлечност, долготрајност, убав мирис.
Не. А инаку предолго користев глечер од плавиот. Не дека нешто екстра ми беше, туку онака повеќе навика и цена. Стрејтови ова-она од поефтините исто.
Сега решив да си ја почастам душичката :D
Го мириснав Исејот, и ми се допадна! Малку се разочарав кога за таа цена видов дека е ЕДТ ама дека скап, ваљда и трае повеќе од ефтиниве “парфеми”.
Би сакал да влезам во парфимерија, а да не бидам марсовец и продавачката да ме убеди во нешто откога ќе измешам 10 различни мириси.
Затоа и побарав сугестија. Да знам неколку парфеми како препорака. Да ги мириснам, и сам да одлучам што највеќе ми се допаѓа.
Фала ти за твојата сугестија во секој случај.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Дечки, ај некој што користел или се разбира малку помош да ме упати..
Го меркам Issey Miyake L’eau D’Issey pour Homme ,ама мислев дека е парфем, а испадна тоалетна вода… скапичок ко за мене, ама ваљда ќе го земам да се почастам.
Сугестија за некој друг (по можност парфем) ко за почетник?
Преферирам свежи, може и цветни мириси, ама ваљда полесно да набројам дека мразам: тешки, лепливи, темни, благи, ванили, темјани и румови…
Па сугестии некои?
Chanel Allure Homme Sport
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
118
Поени од реакции
58
Ајде и јас да си олеснам маката.
Користев givenchy play (поклон), и се навикнав на таков мирис. Парфемот не се произведува, и ми остана само на точење верзиите, кои се многу слаби и кратко траат. Имате ли некоја препорака за сличен парфем како плеј. Пробав до сега 2 парфема : том форд-тобако ванила, и не ми одговара, мене ми е "тежок" парфем, додека пак блу фор мен ме примамува... Не можам да оценам дали слатки парфеми ме влечат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom