Парфеми

Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Летово од @Psyside ги земав Alexandria 2 и Naxos од Xerjoff за мене, и двата предобри парфеми. На девојка ми како поклон и го земав Side Effect, а на брат ми Aventus и двата одлични. :love:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Летово од @Psyside ги земав Alexandria 2 и Naxos од Xerjoff за мене, и двата предобри парфеми. На девојка ми како поклон и го земав Side Effect, а на брат ми Aventus и двата одлични. :love:
Тоа сакам да читам :D

Enjoy!
 
Член од
4 септември 2021
Мислења
6
Поени од реакции
30
Za Gotijer fanovi

Vcera doagjav od gjermania i gi nosiv ovie
Gi prodavam po 150 evra parce
Novi se origjinall vo cellofan neotvoreni 40ml IMG_20210908_152728.jpg

Jean Paul Gaultier 2 - The power of two

Ovoj parfem je Unisex znachi mozhesh da mu go stavash i u zhensko a i u mashko.
Go ima status "Discontinuted"
ne se pravat vishe i go nema u prodavnica
samo na ebay ushte tie shto ostanalje ama che mu rasti cena
ako nekoj je zainteresiran mozhete da mi kontaktirate
ja sum od gazibaba maalo

Ubav pozdrav
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.923
Поени од реакции
10.553
Пред недела дена читав рецензија, пред 2 дена го купив, Phantom од Paco Rabanne
Me мрзи да го сликам, па еве фотка од интермец :)
Колку го зема? На фри шоп 50мл-56е за 100мл немаше цена ама сигурно под 100е зашто толку беше 200мл ама тоа е боца за надополнување а во Шатци гледам поскап е


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Што викате за Terre d'Hermes за периодов што престои есен-зима? Не можам сезонски да го лоцирам никако. Гледам по reviews како летен се квалификува.
Chanel Monsieur или Givenchy Gentleman ми се во радар, нешто во сличен сериозен стил, ама вториов и не знам дали воопшто се наоѓа по Скопјево. @Psyside што викаш?
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
159
Поени од реакции
74
Terre d'Hermes е all-season би ти препорачал EDT, до пред некое време само во Еликсир го имаше сега ги има во Шатци и EDT и EDP. Најдобро оди и тестирај си така сам ќе видиш кој повеќе ќе ти се допадне.
Givenchy има на free shop на Богородица.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Што викате за Terre d'Hermes за периодов што престои есен-зима? Не можам сезонски да го лоцирам никако. Гледам по reviews како летен се квалификува.
Chanel Monsieur или Givenchy Gentleman ми се во радар, нешто во сличен сериозен стил, ама вториов и не знам дали воопшто се наоѓа по Скопјево. @Psyside што викаш?
BDC Parfum
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
Колку го зема? На фри шоп 50мл-56е за 100мл немаше цена ама сигурно под 100е зашто толку беше 200мл ама тоа е боца за надополнување а во Шатци гледам поскап е
Да, толку го земав на фри шоп на аеродромот во Истамбул.
За другите шишенца ми кажа девојката колку чинат ама заборавив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom