Парфеми

Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Веќе го нарачав. 100мл шише, 3864 денари ми испадна, при онлајн нарачката се внесува купонот за 20% попуст.
Друже како си задоволен од парфемот? јас го порачав на невидено.
 
A

Avenger99

Гостин
Друже како си задоволен од парфемот? јас го порачав на невидено.
И јас исто на невидено го земав. Топ е парфемот, од тоа малце нешто што сум го тестирал 6+ часа е на кожа кај мене, проекција околу 2 часа, на топло време супер работи. Доста комплименти добив за него кога го носев.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Летна препорака од мене.


Има една маана додуша, што ја имаат повеќето летни парфеми, а тоа е краткото траење. Е сеа, физички, не знам како поднесувате, ама летно време е многу специфично за парфеми, затоа што летен парфем не е проблем да се носи зимно време, ама обратно знае да биде мачно. Не е концентриран многу веројатно, ама е генијално избалансиран. Не го користат многу луѓе, сигурно....малку и цената му е соленка, не high-end, ама негде во рангот на Cartier, Chanel...

https://www.fragrantica.com/perfume/Cartier/L-Envol-Eau-de-Toilette-45954.html И уште еден во bucketlist - го има во Анабела парфимериите во Скопје....за наредниов период ќе бирам меѓу овие два. Со тој горе сум при крај со шишето, па се мислам дали да го повторам или вториов да си го земам.

Периодов со маски е многу глуп у оваа смисла....
 
A

Avenger99

Гостин
Аcqua di parma chinotto di liguria- препорака од мене, и јас сум во потрага по летен парфем, овај ми е во тесен избор.
Ако одам на ефтин најверојатно ќе биде Versace Pour Homme. Никогаш не сум го користел.
Знае ли некој дали во Македонија се наоѓаат парфемите на John Varvatos? Исто и Givenchy? Ги нема во Анабела и има слаб избор во Еликсир..
И дали некој го пробал Mancera Cedrat Boise? И каде може да се најде?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Летна препорака од мене.


Има една маана додуша, што ја имаат повеќето летни парфеми, а тоа е краткото траење. Е сеа, физички, не знам како поднесувате, ама летно време е многу специфично за парфеми, затоа што летен парфем не е проблем да се носи зимно време, ама обратно знае да биде мачно. Не е концентриран многу веројатно, ама е генијално избалансиран. Не го користат многу луѓе, сигурно....малку и цената му е соленка, не high-end, ама негде во рангот на Cartier, Chanel...
Masterpiece

Иначе најдобар летен е BDC Parfum од дизајнери.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
a BLEU DE CHANEL машкиот каде може да се најде?
 
A

Avenger99

Гостин
Bleu De Chanel можда вечерен летен парфем, преку ден за мене никако. D and G Light Blue Intense би го носел преку ден летно време пред него.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Bleu De Chanel можда вечерен летен парфем, преку ден за мене никако. D and G Light Blue Intense би го носел преку ден летно време пред него.
само информативно ме интересираше зошто во последно време не го имав видено во нашите парфимерии а и онлајн не можев да го најдам во мк.
 
Член од
9 август 2011
Мислења
424
Поени од реакции
1.138
Прдавам Prada L Homme купен од Cosmo, шишето е 95%, 4000ден.
прада1.jpg
 
Член од
17 јуни 2020
Мислења
7
Поени од реакции
2
Дали може некој да ми каже искуство со нарачка на парфеми од странство? Дали задолжително се плаќа царина и данок или најчесто поминувате без тие трошоци?
Некоја препорака за добра страна за нарачка со оригинални парфеми и добра цена на достава?
Пробав нарачка од EBay од британска продавница со worldwide shipping и ми ги вратија парите бидејќи не доставувале во Македонија
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Во периодов не порачувај.

Иначе кој сака деканти од најдобриве niche парфеми = пп.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom