Парфеми

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.003
Поени од реакции
22.911
Што да земам за лето? Sauvage ок е?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.488
Поени од реакции
19.984
Прилично е all-round, имам некои пријатели што цело време го користат и не делува чудно.

Мене ми е летно-пролетен и еден од "парфемски стандарди", (ако постои такво нешто), пошо има нешто лимонско у себе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.052
Поени од реакции
9.093
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.333
Поени од реакции
3.826
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bvlgari Aqua Marine е одличен летен парфем.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.684
Поени од реакции
4.517
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Azzaro chrome legend, aqua di gio, nautica voyage e cheap varijanta isto dobra
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.155
Поени од реакции
2.057
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hugo Boss - In Motion без многу размислување :cool:

 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.731
Поени од реакции
14.360
Го добив поклон лани, одличен парфем за пролет/лето.

upload_2019-5-6_0-5-40.png
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
421
Има некој користено Prada - Carbon или Armani Code Colonia ?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.488
Поени од реакции
19.984
За Armani не знам....а Prada carbon e практично Dior sauvage, кој е и покомплексен, малку постар, ама добар летен парфем. За мене повеќе ноќен летен, мада има луѓе и денски што го носат.
 
Член од
15 април 2019
Мислења
923
Поени од реакции
1.456
Во моментов ги користам парфемите на Victoria Secret и на Zara ок се.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
421
Го купив пред некој ден, страшно трае парфемов. 7-12 саати + многу добар мирис на ванила


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom