Парфеми

W

wicked_1

Гостин
Ако е тестер, може да е ок.
А копија, не е колонска, туку обична вода.
Нема разлика помеѓу тестер и обичен парфем, освен што првото не е у продажба т.е нема продажбен код. Некои тестери дури имаат подобра концентрација од обичните парфеми од рекламни причини.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.083
Поени од реакции
8.132
Нормално ќе немаш проблеми коа ти продава колонска вода. :)
Абе дедо мраз секаде го буташ носот, да ми продавал колонска вода сигурно нема да ги нарачувам овие што ги имам и да трошам пари за ебе.а колонска вода.


testeri.jpg
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Абе дедо мраз секаде го буташ носот, да ми продавал колонска вода сигурно нема да ги нарачувам овие што ги имам и да трошам пари за ебе.а колонска вода.


Прегледај го приврзокот 196715

Sauvage ми е следен парфем за купување. Го мириснав пред некоја недела, од глава ми нема излезено...
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Oud Wood, Reflection Man, Creed Aventus се перфекција од парфеми. Подобар летен парфем од Авентусот немам сеуште користено. Траење, проекција на парфемот ... кај и да влезеш парфемот издоминира. Штета што се многу скапи :) Моментално користам Dior Sauvage и Dior Homme Sport, добри се, одлично мирисаат, но во споредба со горните се најмалку 1 класа подоле во проекција и траење.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Во Cosmo tinex има.
Јас bottled го користам и добар е, трае. Но другиве ги немам пробано да можам споредба да им направам и совет да ти дадам.
Ахм значи во Cosmo Tinex да го одам треба в центар.

Ако ги имаш прирака мирисите, и ако не ти е мака, спореди па дај ми совет. Али овај многу така сакам да го купам Bottled Night, али че видам шо че напрам.
 
S

staycalm

Гостин
Каков машки парфем ќе ми препорачате што траат долго до макс 4000 денари?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Не ми се верува ова.
Пред некое време купив Tom Ford. За парфеми што сум плаќал дебели пари, па не сум бил вака задоволен. Воопшто не ги ни познавам, ниту им праам реклама. По квалитетот на мирисот и времетраењето, варијацијата на истиот во текот на денот и слоевите (се осеќа дека ништо не е премногу или премалку, балансирано е) - ова не да не е чкарт, туку стварно ме замислува што купуваме по парфимериине. Зборам за парфем што чини 300-400 евра.
Стварно не ми е јасно?! Да го украдам, па би го продавал поскапо.

Една работа што реално ми е страв. Имаше порано кај што живеев у странство, локален онлајн сервис како amazon/ebay, со достава дома, прво со плаќање со картица нели...и ги читав коментарите за потеклото на ваквиве парфеми. Е сега, таму не се продаваа како тестери, туку она што го наоѓаш на полица, ама беа поефтини за 50% од цената во продавница, значи парфем од 400 евра е 200, а не 20 евра. Најголем дел од коментарите беа "топ, веќе никогаш нема да давам многу пари за парфем", ама ќе пише некој да те замисли дека (на пример) содржат токсични хемикалии у себе и слично? - чоек не знае што да си мисли. Јас разбирам дека парфимерија во сити мол на пример има мрсна кирија за плаќање и ете тука тој дел од маржата да е намален, ама пак...ова е огромна разлика у цена.
Фала за странава у секој случај!
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Не ми се верува ова.
Пред некое време купив Tom Ford. За парфеми што сум плаќал дебели пари, па не сум бил вака задоволен. Воопшто не ги ни познавам, ниту им праам реклама. По квалитетот на мирисот и времетраењето, варијацијата на истиот во текот на денот и слоевите (се осеќа дека ништо не е премногу или премалку, балансирано е) - ова не да не е чкарт, туку стварно ме замислува што купуваме по парфимериине. Зборам за парфем што чини 300-400 евра.
Стварно не ми е јасно?! Да го украдам, па би го продавал поскапо.

Една работа што реално ми е страв. Имаше порано кај што живеев у странство, локален онлајн сервис како amazon/ebay, со достава дома, прво со плаќање со картица нели...и ги читав коментарите за потеклото на ваквиве парфеми. Е сега, таму не се продаваа како тестери, туку она што го наоѓаш на полица, ама беа поефтини за 50% од цената во продавница, значи парфем од 400 евра е 200, а не 20 евра. Најголем дел од коментарите беа "топ, веќе никогаш нема да давам многу пари за парфем", ама ќе пише некој да те замисли дека (на пример) содржат токсични хемикалии у себе и слично? - чоек не знае што да си мисли. Јас разбирам дека парфимерија во сити мол на пример има мрсна кирија за плаќање и ете тука тој дел од маржата да е намален, ама пак...ова е огромна разлика у цена.
Фала за странава у секој случај!
Порачав Oud Wood, заради добриов коментар, а и уште еден член ги пофали "тестериве", го очекувам утре :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Порачав Oud Wood, заради добриов коментар, а и уште еден член ги пофали "тестериве", го очекувам утре :)
Земи го условно ова што е напишано. Јас зборам за личното искуство.
Во секој случај, не е воопшто скапо за да жалиш ако е промашена работа.

Сеа читам у темава имало "турски тестери"...тогаш овие какви се?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: dwa
S

staycalm

Гостин
Земи го условно ова што е напишано. Јас зборам за личното искуство.
Во секој случај, не е воопшто скапо за да жалиш ако е промашена работа.

Сеа читам у темава имало "турски тестери"...тогаш овие какви се?
Турски се, гарант. Имам ја моментално турски тестер Версаче, мирисот е прилично ист со оној од парфимерија ама трајноста е бааги помала. Во секој случај е ок за цената меѓутоа барам оригинални тестери ако постојат такви во Мк :)
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Земи го условно ова што е напишано. Јас зборам за личното искуство.
Во секој случај, не е воопшто скапо за да жалиш ако е промашена работа.

Сеа читам у темава имало "турски тестери"...тогаш овие какви се?
Ќе го тестирам па ќе знам на што сум :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom