Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Amazon nema u mk/dostava
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Не користам парфеми. Мразам кога некој е напарфемиран да мириса што се вика и од километар, се отрул/а со парфемот

Најубаво ми е да си го имам својот сопствен мирис. Нормално само да не мирисаш на пот, а за тоа користам roll on од Nivea Invisible for Black & White.

Парфем кај мене е реткост да се стави. Ако ставам парфем тоа е од она што користи татко ми или брат ми. Никогаш во живот сам немам купено за мене парфем.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Имам за продавање,

Dior Homme Cologne 2013 - 80/120ml

Salvatore Ferragamo F Black 28/30ml

Двата за 70 евра. Се продаваат заради презаситеност, буквално немам кога да ги користам. Мирисаат фантастично иначе.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Го опраи со One Milion за у лето. @Teufelchen Мој предлог иди си у парфимеријсжа, подушкај си таму. Прсни си неколку на ливчиња за да видиш после како мирисаат. Тие шо ќе ти се свиѓаат ќе идеш к ќе си ги прснеш на тело за да видиш на кожа како ќе ти мириса и колку ќе ти трае па после ќе си одбереш.
@wARMAN69 Encre Sport без размислување. Почетокот може малце да те излаже дека е тежок ама тоа е првитр неколу минути, после мене ми е ептен свеж.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Encre Noire Sport е не-надминлив за парите у лето.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Може прашањево е поставено 100 пати до сега меѓутоа пак ќе прашам... Кој машки парфем ви се свиѓа највеќе? (прашањево повеќе е за женскиот пол) :D
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Аква ди џио и Инвиктус.
Абе шо е битно дали им се свиѓа на другите,земи си шо ти се свиѓа тебе.
Освен ако е анкетно прашањево. У тој случај јас како не жена ќе се воздржам од коментар.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Аква ди џио и Инвиктус.
Абе шо е битно дали им се свиѓа на другите,земи си шо ти се свиѓа тебе.
Освен ако е анкетно прашањево. У тој случај јас како не жена ќе се воздржам од коментар.
А од кај ги земате обично парфемите? Космо?
 
Член од
3 март 2010
Мислења
638
Поени од реакции
369
Одамна ме нема на оваа тема пошто доволна количина имав парфеми, е сеа да питам Аберкромби и Фич Фирс а го реформулираја и никој веќе не го зема, а мене ми е при крај и најблиска замена им е монтбланк леџенд и леџенд интенс, па да питам дали го имате пробано и каков, јас го имам тестирано кога излезе ама не памтам баш, читам обичниот брзо губи на силаж и мириса вештачки а интенсот посладок е ама повеќе му трае силажот, дајте некоја интернет страна со ефтини цени и достава, @Psyside и @Clen 7

Гледам Миднајт ин Парис пошто го нема веќе на ebay се движи едт за 100 долари а едп за 200 долари, ваљда да продадам едниот и да си ги земам диор хом интенсе и монтбланк леџенд
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.967
Аква ди џио и Инвиктус.
Абе шо е битно дали им се свиѓа на другите,земи си шо ти се свиѓа тебе.
Освен ако е анкетно прашањево. У тој случај јас како не жена ќе се воздржам од коментар.
Жена ми баш пред некој месец-два тој Инвиктус ми го купи. Ми вика кој парфем да ти го купам. И викам кур ме боли. Она си го избра тој.[DOUBLEPOST=1500120648][/DOUBLEPOST]
А од кај ги земате обично парфемите? Космо?
од фри шоп
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom