Парфеми

Член од
5 август 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.821
Летово ги прскам
Carolina Herrera Chic EdT
И
Terre D'Hermès EdT
Двата ми се преубај, и делат од другиве парфеми, ама Хермесов е врв
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.282
Zdravo dechki.. se mislam pomegju Givenchy play, Versace Eros, Aqua di Gio i The one na D&G... sovet za traenje, miris?
@Psyside

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.605
Поени од реакции
16.740
Zdravo dechki.. se mislam pomegju Givenchy play, Versace Eros, Aqua di Gio i The one na D&G... sovet za traenje, miris?
@Psyside

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Уфф ништо од овие не ми се допаѓа сем The One, The One трае 6h + ако е EDP, али не проектира.

Колку ти е буџет?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.597
Поени од реакции
36.836
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.220
Поени од реакции
4.215
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
ти девојче што не отидеш, па ке се фалиш на фемина после
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.360
Поени од реакции
1.282
Слушнав дека фришопот на граница кај Гевгелија се затвара. Се било на 50% попуст.
Трчајте по парфеми.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Na parfemite nema brate popust
@Psyside pa epteen goren max 100€, inaku 70-80

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2015
Мислења
60
Поени од реакции
102
Cristian Dior Fahrenheit 32 for men каде може да се најде? Последниве години никаде не можам да го најдам
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.880
Поени од реакции
16.949

У време на маски, редуцирано излегување, финансиски неизвесности и сите други covid-related срања, си ја купив тоалетнава вода и мислам дека вреди до последен денар.

Од муабетите во темава, мислам дека има пар ликови што ќе го препознаат и ќе им се допадне. Има и парфем, малку поинтензивен и подолготраен...некако не ми беше за летно време. Ова ми е втор пат Cartier да купам. Не можам да се сетам дека има некој еквивалент или сличен затоа што знаат да убацат и невообичаени состојки за машки мириси, ама тоа го праат некако многу со осет.

Подеднакво денско-ноќен мислам дека е, а возрасна група - малку посериозна.

Погоре гледам дека Hermes сте го коментирале, многу сериозно добар парфем, со таа замерка што е прилично агресивен и кога некој го користи, цела зграда знае. Мене лично, многу убав момент ми е кога ќе осетиш дека особа од женски пол ќе се потруди да те мирисне од блиску откако ќе ја заинтригира основата....со коронава си иба мајката и тоа...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
228
Поени од реакции
79
Друштво малце помош,па вака:Го зедов на слепо (Бидејќи не живеам во Скопје) Шанел А.Хом Спорт Екстрем,(По препорака) ама не ми делува на кожава,не трае,а и не сум вооддушевен многу од мирисните ноти на парфемот,го зедов по препорака зошто сакам парфеми со слатки ноти,е сега кога би бирал меѓу One Milion Prive,Dior Home Intense, или Mugler Pure Havane,што да би изберел (На слепо)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.605
Поени од реакции
16.740
Цена?
Од каде е купен?

Од тие доле Pure Havane, па DHI
 
На врв Bottom