Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не, до сега го имам тестирано Club De Nuit Intense, и директно спроедено со Aventus, тек после 1 час се доста слични, и пак не се споредува. Aventus го гази, а тој важи за најдобар клон.

На парфемиште како Aventus никад не би корсител копии, не е само дали и како мириса, него како те прави да се чуствуваш, кога ќе ставам копија не се осеќам добро - поготово заради тоа што треба 1 час да чекам и пак е 3x послаб од аспект на проекција.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Вака ко шо ве читам ќе да е авентус добар. Дај кажете кој модел од него и кај можи да се најди.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@BloodyJesus
Нема модел, тој е моделот, Creed е брендот a Aventus е парфемот. Може да се најде на интернет или по продавници али не кај нас. Ако си спремен да бараш и да дадеш скоро просечна македонска плата за 120мл шишенце ондак ич не му ја мисли.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
@BloodyJesus
Нема модел, тој е моделот, Creed е брендот a Aventus е парфемот. Може да се најде на интернет или по продавници али не кај нас. Ако си спремен да бараш и да дадеш скоро просечна македонска плата за 120мл шишенце ондак ич не му ја мисли.
У која продавница?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@BloodyJesus Би требало да го има у сите поснабдени продавници. За онлајн зборам. Ebay, Amazon исто може да завршат работа. fragrancex, fragrancenet,cheapsmells... има бајаги онлајн дуќани. За физичка продавница појма неам, кај нас сигурно нема.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Еbay за Aventus = самоубиство, 99% се фејк. Пазете се за Aventus.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ја мислам дека и младичите од Мусинци веќе имаат мислење дека one milion е за сељаци ама не,уште држи на цена кај некои изгледа. :icon_lol:

Озбилно баталете тоа срање
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Neznam za Versace ali One Milion e leleeeee, mnogu dobar parfem...
One Million и Dolce & Gabanna ги имам користено и се стварно најдобри што сум ги користел, но откако го земав Armani Code, воодушевен сум. :)
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Мене Оне милион ми е срање, мн ме гуши мирисот и имам непријатно чуство. Кај други убаво делуваше кога ќе бев во нивна близина. Но најбитно е прво мене да ми се допадне па на другите. Поклонче беше па имаше краток периот како го користев, па му го предадов на братми :)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
367
аман со тој one milion, шо ќе беше прост народов, сите ист парфем, иста фризура, иста облека, ебаве овци како сакат политичарите ве шетат 20 години, сите сте само бледа копија без свое јас
 
F

Fl. Perez

Гостин
аман со тој one milion, шо ќе беше прост народов, сите ист парфем, иста фризура, иста облека, ебаве овци како сакат политичарите ве шетат 20 години, сите сте само бледа копија без свое јас
Togas izmisli svoj parfem sto samo ti ke go imas i super.
Ne ti odgovara parfemot zatoa taka zboris da bese nekoj drug sto ke ti se svigjase nemase ova da go pises :)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
3 март 2010
Мислења
637
Поени од реакции
367
не беше навредата посебно за тебе туку за сите ботој, што немаат свое јас, да ти кажам милион кога излезе многу ме бендиса ама кога почнаја сите да користат интезивно, особено копиите и оние на точење имитациите ми се згади, не можев уште пред 5 години да замислам да го носам не пак сега, е сега ако сакаш ти да мирисаш или да излгедаш како секој втор тоа е твоја работа, и најубав да е ако го имаат сите станува одвратен, е сега кај нас народот е прост како овци што следат селски овчар ќе видат нешто и одма и тие го следат, нив јас ги викам фоловери или ботој, е сега ако сакаш да бидиш дел од стадото тоа е твој проблем, зато земи малце информирај се и биди различен
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе коа ќе каже некој Јас Версаче користам или па Долче габана.... Абе по 300 различни парфеми имаат, КОЈ Версаче КОЈ Габана?? One milion е баш за тие луѓе шо нит им мења нит се замараат со парфеми а тоа се 90% посто од луѓето. Далеку од лош,супер си е али е тоооолку досаден, ко да слушаш ист виц секој ден по 3 пати. Тој шо се разбира у вакви ствари ќе бега од мас маркет мириси, тој што не се разбира ќе ги користи и тоа е тоа и нишо лошо нема овде. Пример неможам ја да очекуем кога ќе ставам Lalique encre noire луѓево комплименти да ми даваат. Ќе им мириса чудно и непознато и ќе ми речат абе мене милион ми е омилен, свака част на исклучоци. Ама мене ми се свиѓа и разбирам шо носам така да друго не е битно.
Бтв,периодов: Guerlain L'Instant, Terre, L'occitane Vetyver, Azzaro Visit и Puig Quorum Silver.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom