Парфеми

Член од
15 април 2019
Мислења
308
Поени од реакции
269
Во моментов ги користам парфемите на Victoria Secret и на Zara ок се.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
614
Поени од реакции
407
Го купив пред некој ден, страшно трае парфемов. 7-12 саати + многу добар мирис на ванила


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
387
Поени од реакции
245
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.448
Поени од реакции
3.051
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени
Саваж земи.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
646
Поени од реакции
306
Tom Ford е дизајнер, има многу парфеми од кои повеќето зимски. А и sauvage не е баш летен, повеќе пролетен или есенски. Ти ги имаш пробано или така ти кажаја. Невеста на слепо би зел?
Ако сакаш сличен на Sauvage, полетна верзија, Bvlgari Aqua Atlantque, макар и двата се така така, многу замара аброксанот
Летни парфеми Versace Pour Homme, Versace Eau Fraiche, Bvlgari Aqua, D & G Light Blue Intense новиот, Armani Aqua Di Gio
Овие ти се класика за разлика од Давидоф Кул Ватер што не вреди пет пари
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.753
Поени од реакции
7.639
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
147
Поени од реакции
67
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Dylan Blue дефинитивно.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.448
Поени од реакции
3.051
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Dylan Blue
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.552
Поени од реакции
9.863
Сите мирисаат на Аква ди Џио бе :D
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.209
Поени од реакции
16.044
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Sauvage EDP, или Bleu De Chanel EDT, значи Sauvage не EDT, другиот EDT.
 
На врв Bottom