Парфеми

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Со спортот има малце сличност, но е 10 класи подобар.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Дајте бе некоја добра препорака за wow парфем, значи коа влезам некаде да зинст уста и да држи со едно прскање. Мажествено да мириса. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@BloodyJesus Таков ќе да нема. Колку и да е добар на некој нема да му се свиѓа. А за едно прскање.... ај барем две да бидат, едно ко ниедно. За таков ќе треба и малце поише пари да се дадат. Dior homme intense шо го има овде ете може да помине за околу 100 евра као поефтина варијанта....Spicebomb....9 сабајле е, кафево не ми е испиено уште... :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Дајте бе некоја добра препорака за wow парфем, значи коа влезам некаде да зинст уста и да држи со едно прскање. Мажествено да мириса. :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Comme des garcons 2
На газ да падниш :D
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
@BloodyJesus Таков ќе да нема. Колку и да е добар на некој нема да му се свиѓа. А за едно прскање.... ај барем две да бидат, едно ко ниедно. За таков ќе треба и малце поише пари да се дадат. Dior homme intense шо го има овде ете може да помине за околу 100 евра као поефтина варијанта....Spicebomb....9 сабајле е, кафево не ми е испиено уште... :)
Не е проблем за пари, само да е добар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не е проблем за пари, само да е добар.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тој ефект што го сакаш го прави Aventus и Reflection Man, мада за тие работи битни се многу елементи. Како си облечен, каков став имаш, каде искачаш итн.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Парфем е битен дополнителен ефект на комплетна појава. Така да по влечка и рамбовка на ручек шо сакаш стаи џабе е. И битно е да ти стои парфемот тебе лично. Најјак , најбоље се нај ако сака нека е мене може нема дс ми одговара на личност, стил , возраст и тако даље.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.384
Поени од реакции
21.930
Од пред два дена..Малку и јас на Долче. 20160805_151335.jpg
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Веќе долго време ги користам vip night и bruno banani ама кај и да е ќе ми здосадат а малце сум проблематична со одбирање на мирис.Дајте ми препорака за нешто нежно женствено да проверам :)
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Машки парфем стварно и скапо ќе го платиш ама блузите нека се перат и пак ќе мириса

One Million
Versace

А има и други невелам не
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside Од банани на ова е некако многу голем скок :))) и мене дури ми е по unkown серијава на хермес. Али лајк, се шо анти масмаркет е добредојдено. Замисли идеш низ град и место стрејт,авон, гучи,милион и на нив слични мирисаш кридои, фордои, амуажи или ете и поевтино нешто као лалик или полноч у паризу...[DOUBLEPOST=1470610285][/DOUBLEPOST]@Psyside Од банани на ова е некако многу голем скок :))) и мене дури ми е по unkown серијава на хермес. Али лајк, се шо анти масмаркет е добредојдено. Замисли идеш низ град и место стрејт,авон, гучи,милион и на нив слични мирисаш кридои, фордои, амуажи или ете и поевтино нешто као лалик или полноч у паризу...
@Miss.Independent Пробај Ck Obsession night, не е скап, не е популарен овде, го имаше до пред 3 години у некои парфимерии веќе не, нежна ванила и сандаловина и е тамн за есенско и зимско време.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Hermes-те се совршенство, али малце се соленки :)

Иначе тоа и е поентата, кога ќе го осетат околу тебе парфемот, да мирисаш уникатно и префинето.

Еве за девојките, да го пробате летниот.....
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Еден од најдолготрајните уопште што сум ги пробал. 12 саата после нанесување мирисаше ко сега ставено. После 4 саата проектираше околу 2 метра. А свеж е. Aventus clone . Не е скроз али доволно.
@Psyside си се сретнал со ова?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom