Парфеми

Член од
15 април 2019
Мислења
141
Поени од реакции
109
Во моментов ги користам парфемите на Victoria Secret и на Zara ок се.

Член од
22 јануари 2012
Мислења
558
Поени од реакции
306
Го купив пред некој ден, страшно трае парфемов. 7-12 саати + многу добар мирис на ванила

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Член од
25 декември 2018
Мислења
221
Поени од реакции
104
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.245
Поени од реакции
2.422
Ви се молам за еден совет за Летен парфем .. Tom Ford или Sauvage или некои друг многу не се разбирам од летни/зимски/вечерни до сега користев Hugo Boss црвен али време е за да се смени
Саваж земи.

Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
Tom Ford е дизајнер, има многу парфеми од кои повеќето зимски. А и sauvage не е баш летен, повеќе пролетен или есенски. Ти ги имаш пробано или така ти кажаја. Невеста на слепо би зел?
Ако сакаш сличен на Sauvage, полетна верзија, Bvlgari Aqua Atlantque, макар и двата се така така, многу замара аброксанот
Летни парфеми Versace Pour Homme, Versace Eau Fraiche, Bvlgari Aqua, D & G Light Blue Intense новиот, Armani Aqua Di Gio
Овие ти се класика за разлика од Давидоф Кул Ватер што не вреди пет пари

Член од
6 јули 2011
Мислења
3.748
Поени од реакции
7.616
Момци, кој ви е подобар од овие два на Версаче?

Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.

Член од
14 мај 2009
Мислења
145
Поени од реакции
64

Ми треба за подарок, денес мирисав и некако на Версаче ми се најбогати мирисите, ама заглавив на женскиот оддел и носот ми откажа при повторното мирисање.
Dylan Blue дефинитивно.

Член од
23 јуни 2011
Мислења
8.245
Поени од реакции
2.422

Dylan Blue

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.397
Поени од реакции
9.203
Сите мирисаат на Аква ди Џио бе :D

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
16.912
Поени од реакции
15.382

Sauvage EDP, или Bleu De Chanel EDT, значи Sauvage не EDT, другиот EDT.

На врв Bottom