Парфеми

Член од
1 јуни 2011
Мислења
22.940
Поени од реакции
34.604
Дрвосечач. Секој треба да си го има во колекцијата.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.175
Поени од реакции
1.182
Da ne saka nekoj tom ford tobacco vanille 100 ml kupen 250€ evra so preostanati 80ml da mu go prodaam? Mi stoi ne go koristam.
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
30
Поени од реакции
8
Davidoff Champion 90ml,
Потрошени помалку од 20%
Кој е заинтересиран нека пише
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.945
https://www.fragrantica.com/perfume/Christian-Dior/Dior-Homme-Cologne-2013-17256.html

Носови, што викате?
Од 2013-та година е. Знаете ли некој еквивалент?
Стаив на хартивче, не на себе. Првиот впечаток ми е одличен, со тоа што страв ми е дека има малку средношколски ноти, иако не е баш евтин.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.317
Поени од реакции
19.739
Што да земам за лето? Sauvage ок е?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.945
Прилично е all-round, имам некои пријатели што цело време го користат и не делува чудно.

Мене ми е летно-пролетен и еден од "парфемски стандарди", (ако постои такво нешто), пошо има нешто лимонско у себе.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
5.975
Поени од реакции
4.769
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.441
Поени од реакции
3.051
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bvlgari Aqua Marine е одличен летен парфем.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.878
Поени од реакции
3.995
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Azzaro chrome legend, aqua di gio, nautica voyage e cheap varijanta isto dobra
 

Skorp

That guy....
Член од
30 јуни 2010
Мислења
928
Поени од реакции
1.108
стварно дајте предлози за апла летен парфем
многу го фураат булгари аква ама некако на почеток ми е мн тежок на мене за да е летен летен


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hugo Boss - In Motion без многу размислување :cool:

 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.633
Поени од реакции
8.833
Го добив поклон лани, одличен парфем за пролет/лето.

upload_2019-5-6_0-5-40.png
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
614
Поени од реакции
407
Има некој користено Prada - Carbon или Armani Code Colonia ?

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
6.509
Поени од реакции
14.945
За Armani не знам....а Prada carbon e практично Dior sauvage, кој е и покомплексен, малку постар, ама добар летен парфем. За мене повеќе ноќен летен, мада има луѓе и денски што го носат.
 
На врв Bottom