Парфеми

Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Моментално Flamboyant, новиот од Орифлејм ми е ново откритие (сакам и машки парфеми, потрајни се и убаво ми мирисаат едноставно), а од женските - Ange ou Demon Le Secret Elixir си го користам со години, откако се појави кај нас и не го менувам за ништо. Не сум по марки залауфана, гајле ми е, ако ми се свиѓа мирисот, го купувам.
Не можам да најдам парфем еден бивши што го користеше уште пред десетина години, на тој мирис стварно му немаше замена и само мислам кај уште еден човек, случаен минувач го имам приметено. Двеста посто не беше марка, пошо мали бевме и марки тогаш не беа актуелни се уште. Може до кожата како ги прифаќа е повеќе.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Моментално Flamboyant, новиот од Орифлејм ми е ново откритие (сакам и машки парфеми, потрајни се и убаво ми мирисаат едноставно), а од женските - Ange ou Demon Le Secret Elixir си го користам со години, откако се појави кај нас и не го менувам за ништо. Не сум по марки залауфана, гајле ми е, ако ми се свиѓа мирисот, го купувам.
Не можам да најдам парфем еден бивши што го користеше уште пред десетина години, на тој мирис стварно му немаше замена и само мислам кај уште еден човек, случаен минувач го имам приметено. Двеста посто не беше марка, пошо мали бевме и марки тогаш не беа актуелни се уште. Може до кожата како ги прифаќа е повеќе.
Женските во просек траат далеку подолго, сепак се зависи од тоа какви парфеми користиш. Брендираните, Dior, Hermes, Chanel се ептен јаки. За машки, пробај го Dior Homme, неверојатен е, а тотален јунисекс.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Не знам дали да си продолжам со Armani Code-от или да сменам на друг...препорачајте некој добар за есенва шо може кај нас да се најде.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Не знам дали да си продолжам со Armani Code-от или да сменам на друг...препорачајте некој добар за есенва шо може кај нас да се најде.
Baldessarini i Black XS (paco rabane)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Не знам дали да си продолжам со Armani Code-от или да сменам на друг...препорачајте некој добар за есенва шо може кај нас да се најде.
Salvatore Ferragamo - F Black, Burberry - London, Dior - Homme Intense, Givenchy - Pi Extreme, Bentley - Intense, Lalique - Encre Noire Extreme.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Знам дека овие скапиве парфеми се добри и долго траат. Но предлог за некој парфем од 150 - 300 денари кој трае подолго и мириса убаво? Знам дека сега и некој ќе рече дека не постои парфем за тие пари, но Black Jack - от беше 150 денари од пазар, па мирисаше преубаво и траеше неколку дена, само штета што веќе не се продава.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Сумѓер боб не ја уништувај темава со "парфеми" од пазар. Па може ли да споредеуваш нешто што кошта 300денари и 3000 денари?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@Psyside Ги има Бентлито и Лаликот овде??
@Sungerot Bob Кој е тој шо се разбира у парфеми и тврди дека поскапо значи подобро и поубаво? Ок, 200 денара стварно се малце али ако идеш малку погоре ондак можеш да најдеш. За тие пари што спомна ете можеш да земеш нешо ко Pino Underwood за ова време за испод 400 или па Al rehab онлајн за 2 евра.
@SaLt И тоа како можам да споредувам а некад нема ни потреба од тоа пошо тој шо кошта 5 пати помалце е 10 пати подобар у секој поглед. Од картонска тезга после прва патарина накај Тетово ќе земам ако е ко шо треба мирисот, што мења тоа?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сумѓер боб не ја уништувај темава со "парфеми" од пазар. Па може ли да споредеуваш нешто што кошта 300денари и 3000 денари?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Секако дека неможе да се споредува, тоа и го кажав во мојот пост погоре, но секогаш постојат и исклучоци. Таков беше Black Jack - от, само штета што веќе го нема.

@Sungerot Bob Кој е тој шо се разбира у парфеми и тврди дека поскапо значи подобро и поубаво? Ок, 200 денара стварно се малце али ако идеш малку погоре ондак можеш да најдеш. За тие пари што спомна ете можеш да земеш нешо ко Pino Underwood за ова време за испод 400 или па Al rehab онлајн за 2 евра.
А знаеш ли каде можам да го најдам Pino Underwood кај нас или само преку Интернет може да се нарача?
 
Последно уредено:

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
@clean 7 дали си користел некоаш versace - blue jeans?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
9 април 2011
Мислења
810
Поени од реакции
1.043
Ваше мислење за парфемиве од Баргело, какви се, добри се, ги бива? не?
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@SaLt Не, не е по мој мерак и некако тинејџерски ми мириса.

@HoLfElDeR Копии се али по мене многу боље од економик, флерт и тие таквите.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
@clean7 тоа ми беше првиот купен парфем 1995 , прва средно. Утоа време немаше избор ни на оргинали а камо ли копии, со врски се бараше да ти донесат парфем. Затоа сум само за оргинали а не копии. Сеа има и наливни и разни верзии на копии , прва рака, втора , трета, итн...ако правиме муабет за парфеми нема смисла да споредуваме со копии. Може да се отвори друга тема пр. Ароми - Мириси и тамо да се разговара за копии и разни водички од пазар кои личат и потсеќаат на оргинален парфем.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom