Парфеми

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Препорачајте некој парфем до 1000 денари, може малце погоре, за пролет/лето :)
Gucci Guilty, Prada Luna Rossa, Paco Rabanne Invictus...Gucci-то ти е топ парфем за овој период. Баш е за пролет/лето.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Gucci Guilty, Prada Luna Rossa, Paco Rabanne Invictus...Gucci-то ти е топ парфем за овој период. Баш е за пролет/лето.
Ама дечково бара до 1000 денари,а не над 3000 денари инаку и јас ќе предложив :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
Ах, да ми требаше 1 месец порано ќе знаев што да купам, ама сега сум во тесно со пари за парфем...
Нејќам на точење.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Ах, да ми требаше 1 месец порано ќе знаев што да купам, ама сега сум во тесно со пари за парфем...
Нејќам на точење.
Nemoj be na tocenje, zemi si go banderasot top ti e nemas promasaj so nieden od negovata linija, a i ne e mn skap okolu 1200-1400 denari bese

Sent from my Nokia 3310
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
предлог некој добар машки парфем , повеќе да е нежен и да трае, до 50$? Сакам за мене да си порачам од eBay
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
предлог некој добар машки парфем , повеќе да е нежен и да трае, до 50$? Сакам за мене да си порачам од eBay
Јас си зедов еден од бенетон, околу 2000 денари беше. Така нежен е и многу трае.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
По се изгледа ќе земам Версаче Pour Homme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
21 март 2012
Мислења
31
Поени од реакции
2
Пошто не знаев на која тема да прашам а ми треба итно информација а од космо не ми враќаат на пораката реков ај тука да пишам.
Која цена е отприлика на Versace Crystal Noir и Dior Pure Poison 30мл?

Се извинувам ако сум многу офтопик.
Versace Crystal Noir edinstven zenski parfem sto mi se dopadna premnogu go kupiv za poklon od grcija za 55 evra 50 ml[DOUBLEPOST=1397783085][/DOUBLEPOST]Thierry Mugler--- Pure Malt najdobar maski parfem do sega sto sum go koristel.parfemot posle 12 saati i plus tusiranje seuste moze da se oseti na koza :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
@langelina

Прегледај го приврзокот 89237

Го барам Плежерс, ме интересира како мириса некој поубав парфем од овој. :)
Барај парфимерија каде што се прадаваат производите на Estée Lauder. И барај да го мисриснеш обичниот Плежерс, зашто има повеќе варијанти (дилајт, блум,интенс... кои мене не ми се допаѓаат). . Еве како изгледа шишенцето и кутијата.



Што се мошусот тиче, го имав и како спреј и како масло, го имаше секаде и наеднаш го снема и го немам видено со години.
Треба да го побарам. :) Кој го произведува него?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.391
Барај парфимерија каде што се прадаваат производите на Estée Lauder. И барај да го мисриснеш обичниот Плежерс, зашто има повеќе варијанти (дилајт, блум,интенс... кои мене не ми се допаѓаат). . Еве како изгледа шишенцето и кутијата.



Што се мошусот тиче, го имав и како спреј и како масло, го имаше секаде и наеднаш го снема и го немам видено со години.
Треба да го побарам. :) Кој го произведува него?

Ќе го барам.

Делта ароматик е производител.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom