Парфеми

Член од
22 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
1
Мојот избор :) Чикот е врв,а Bois-ot е нешто што нема да го имам пак во животов,па си се прскам од месец на месец со него :cool:
 

Attachments

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Викеднов се обезбедив за летово.

Versace Man Eau Fraiche.
Цитрусен дрвкаст мирис,свеж машки,топп. Ко за летен парфем солидно трае, околу 7-8 саати.Првите 2-3 саати остава трага наоколу после иде малце поблиску до кожа аи тука си е уште.



DavidoFF Cool Water
Класика,стар познат парфем али го немав на полица. Баш акватик,ненападен,свеж.Нема потреба да се објаснува овој.



DavidoFF Cool Water Sumer Fizz
Лимони. Од почеток до крај лимони и такви лимонкасти ствари. Слабо стои и со проектирање и со траење али земен ми е од Јуник пред да го затворат така да,тоест не така да туку стар им е и не е добро чуван,2006 е произведен а немаше заштитна фолија. Али ок си е мирисот за онака,до продавница и такви ствари.Прскалката шприца ко луда бтв.




Joop! NightFlight
Е овој е нешто друго. Ова го нема по продавнициве,Малце постар,од 92 мислам. Ароматичен парфем,неможе да се осети некоја специфична нота. Први 10-15 минути е ултра јак али ненападен. После тоа се смирува малце и иде она главното. Трае преку 8 саати сигурно на облека и повеќе од ден. Предобар парфем,може да се носи на сонце на 40 степени може и на дождлив ден на 20.
 
Член од
5 февруари 2014
Мислења
138
Поени од реакции
60
Де кажете некој машки парфем што се сеќава од подалеку?
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
55
Поени од реакции
47
Го користам од скоро 4 години, првиот татко ми ми го купи од Франција, потоа јас продолжив да му го нарачувам. ПРЕКРАСЕН Е! Многу фин и лек аромат, трае од утро до вечер... Се случува често пати додека се туширам мирисот да е уште посилен и да продолжува да трае.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Givenchy - подолго време го користам, долготраен е, башка и прија на мојата кожа. Малце потежок парфем е и затоа генерално го користам преку есен/зима.


Acqua di Gioia - Летниот омилен парфем. Емоционално сум врзана со парфемов ( до душа, скоро сите парфеми ги користам со години и ретко ги менувам) свеж, аква и страшно романтичен мирис, кој буквално ти ги активира сите сетила. При крај ми е, кај и да е ќе се подновам повторно.

И најновиот Versace - Christal Noir. Позитивно ме изненади иако на почетокот воопшто не ми се допаѓаше. Финтата е што, почнуваш да го осеќаш правиот мирис после 4-5 минути од шприцањето. Така да, добар избор е, доколку некој се двоуми, go for it! :)
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
19
Поени од реакции
56
Momentalno gi koristam Euphoria na Calvin Klein y Lady Million na Paco Rabanne. Losho kaj mene e sto mirisot na parfemot ne mi trae mnogu dolgo, epten brzo isparuva. Imam chitano deka ova ima vrska so PH na kozhata i epten mi e krivo:(
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
денес ми стигна парфемот и не очекував дека ќе мириса толку убаво ,а најубав ми е од сите досега користени парфеми :X3:
 

Attachments

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Фати рано да заладува така да нешо есенско. Мирисот ме потсеќа на моментот кога ќе поминеш поред бор едно пола саат после дожд. Али нешто посвежо и + некој зачин малце.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Почнав прв пат да го користам од пред некој ден. Парфемов е перверзија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom