Партнер со тетоважи

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.978
Vcera bas go zagledav mojot menadzer, nosese kratki rakavi, ima poise tetovazi od so mislev, pa skoro cel rakav ima sklopeno na ednata raka. Tipot e bivsi motordzija, duri neso se natprevaruval na vremeto, takov e iskuliran, nekad drzi struja, a nekad ne. :D

A da ne bide deka samo maskite gi kudam, mojata "omilena" koleska, dvapati razvedena, segasna livadarka so do deset sabajle se mrazi samata, a posle go mrazi cel svet, nekni se navedna neso I ima fina tetovaza na krstot, ili ko so vika tramp stamp. Ne sum zacudena ic. :D
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014

Нешто патриотско истетовирано - the worst. Знамето, грбот на државата, некој рандом политичар пошто си партиски потрчко, или стих од химната, you name it.
Мислим, колкава зелка треба да бидеш и да истетовираш некакво обележје од оваа држава на себе и гордо да го покажуеш тоа постојано на социјални мрежи?


Maski so istetovirani celi rakavi, da ne zborime vratovi, ili ne daj boze neso na faca, so ne se del od nekoja artsy fela, toa odma pretpostavuvas deka e vo nekoj gangsta film vlezeno, baska grdo za oko.
Normalni cupinja nema so da baraat so vakvi primeroci.

Значи само уметниците смеат да имаат големи тетоважи, или цели композиции на тетоважи. Ако работат друга професија под дифолт се наркомани и мафијаши.
Јас за селанине мои бев наркос. Сум се облекуел у црно, не сум се дружел со копиљаците (сите 5 години помали од мене), сум бил тетовиран и сум слушал музика (не од типот: Оп-Сааааа!)
замисли ја има тетовирано баба и' кај срцето и кога сте у мисионерска, таа те гледа право у очи, никад нема да ми се дигне поише.........
Го исплукав мониторот да тибам :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.407
Поени од реакции
2.384
замисли ја има тетовирано баба и' кај срцето и кога сте у мисионерска, таа те гледа право у очи, никад нема да ми се дигне поише.........
Може ако ебеш мотка една глава повисока од тебе па главата твоја у мисионерска ќе и стигне до цицки само, или си некој патуљак.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Војна пошта обавезно или број на бродот ;)
Татко ми морнарица служел, и мит е дека котви цртале :rolleyes:
Пр. Подгора М-152 :icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.642
Поени од реакции
23.652
When you fistfuck Succubus...
Не верувам дека е тетоважа.
A ако си фистфак инкубус тогаш истава тетоважа наместо црна е кафеава.
Автоматски споено мислење:

Војна пошта обавезно или број на бродот ;)
Татко ми морнарица служел, и мит е дека котви цртале :rolleyes:
Пр. Подгора М-152 :icon_lol:
Tatko mi tenkista sluzel, datum sluzba, tenk i obavezno jaka pizda so kaubojski sesir :ROFLMAO:
Татко ми у титова гарда служел и има тетоважа од Јованка Броз.

@poimanemam татко ти каде има служено војска и каква тетоважа има ?

Што мислиш стрико @c i t r o за служењето во АФУ каква тетоважа има ?! Два портрета на Порошенко и на Зелински на плешките на грб ?! Слава Украини !!! на чело ?! Карта на Бахмут и Авдивка на ребрата од страна ?!
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
A ако си фистфак инкубус тогаш истава тетоважа наместо црна е кафеава.
Автоматски споено мислење:



Татко ми у титова гарда служел и има тетоважа од Јованка Броз.

@poimanemam татко ти каде има служено војска и каква тетоважа има ?

Што мислиш стрико @c i t r o за служењето во АФУ каква тетоважа има ?! Два портрета на Порошенко и на Зелински на плешките на грб ?! Слава Украини !!! на чело ?! Карта на Бахмут и Авдивка на ребрата од страна ?!
Не заборавај и трозабец под левата цицка блиску до срцето јуначко :D
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.779
Дедо ми имаше тетоважа ЈНА со некои криви искривени букви, некаде фатило некаде не и П+Н. Неговото име и на баба ми и стрела кај имињата онаква Аморова :ROFLMAO:
Во тоа време немало машинка за тетовирање туку се работело со игла и било многу по споро, непрецизно и болно за разлика од денес. Затоа и тетоважите се мали и едноставни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom