Партнер со тетоважи

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.865
Поени од реакции
35.653
Gledam davash smernici ko da si ekspert a sega pojma nemash. Baj d vej midjurney ima super idei.
Kaj vide smernici? Licno moe mislienje e poarno da istetovira nesto sto razbira sto znaci, otkolku nekoja glupost koja ne znae ni da ja prevedi. Na kraj od denot sekoj moze da pravi sto saka, sto se odnesuva do mene moze i da si ja oderi kozata.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
714
Поени од реакции
1.665
Од животни, само лав!

Него, ми текна на едни вештици со мини плави месечини на чело, така да си го повлекувам зборот.
Si ide so gitarata od shkolo nasolzena, ne sakala vekje da sviri, ja ismevale gaseri i vikale " Sekta"... Mars mi e vlezen u site kukji. Sekta. 21vek. Ova e taj level.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.594
Поени од реакции
23.513
Има поента момето..
Се знае кој се чкрта така безвезе со ракави, стомак, све..

Ама па обратно е во пракса од што вика… баш се палат на такви “опасни” (намерно во наводници) момци!
Автоматски споено мислење:

Едит: уствари сега убаво прочитав… убаво си напишала: влезени во ганста филм!
Чудни луѓе се мнозинствово што бранат женски што имаат тетоважи како нормално нешто а мажите личеле на наркомани и мафијаши и обратно што тетоважи убаво им стоеле на мажите ама на жените личеле како да се курви.
Многу контрадикторност и од двата пола.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
714
Поени од реакции
1.665
Кажи и' дека секта значи дека не е бледа копија од останатите.

А нив заедно ќе им одиме!
Vezbame " Dont Giv A Fak " sostojba, ignorens iz a blis, metalika rajmshtajn i ajron mejdn majci a mast , midl fing i tako dalje... sega plavi prameni, na 18 tetovaza na klucna koska i znam deka kje begaat. Raat.
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
550
Поени од реакции
2.428
Од сонародничка, ако ова е сељачизам за некој што е роден и што живее таму, шу прајме за туѓите?
Не сум во Австралија јас, за жал.
Не знам за туѓите, ама не ти доаѓа ли некад желба кенгур да истетовираш?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.865
Поени од реакции
35.653
Не сум во Австралија јас, за жал.
Не знам за туѓите, ама не ти доаѓа ли некад желба кенгур да истетовираш?
Од што мака кенгур кога не сум австралиец? Имам едно државјанство и еден пасош, и еве ти викаш дека било затуцано да се тетовираат тие симболи. Стандард македонска понизност и инфериорност, почитуваме и се восхитуваме на туѓото, го понижуваме се што е наше.

Ме интересира што мислиш за Џејсон Момоа и неговите тетоважи, те бендисуваат или и тие се сељачки?
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
550
Поени од реакции
2.428
Од што мака кенгур кога не сум австралиец? Имам едно државјанство и еден пасош, и еве ти викаш дека било затуцано да се тетовираат тие симболи. Стандард македонска понизност и инфериорност, почитуваме и се восхитуваме на туѓото, го понижуваме се што е наше.

Ме интересира што мислиш за Џејсон Момоа и неговите тетоважи, те бендисуваат или и тие се сељачки?
Убоо ви пиша момичево, ама треба да читате само:

Sekoj moze so saka da si ckrta I crta po sebe, negovo pravo, da ne se sfatime pogresno.
Ama jas pak mozam da si imam mislenje, pa i predrasuda, vrz baza na toa so go gledam.
Не ме бендисува Џејсон Момоа ни малку, без гајле, може и пенис да истетовира на чело и пак ќе ми биде одбивен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.865
Поени од реакции
35.653
Убоо ви пиша момичево, ама треба да читате само:



Не ме бендисува Џејсон Момоа ни малку, без гајле, може и пенис да истетовира на чело и пак ќе ми биде одбивен.
Screenshot_2024-03-10-16-47-18-66_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg ?
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Еве ви ги тетоважите, јебале вас тетоважи, му ја уништивте темата на детето, а да избришам жива нема да останам и тука коментирајте си за тетоважи, таму за тоа за што си е темата.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Za prv ke se soglasam so Aceso, ne mi smeta ako e dobro osmislena ili se krie prikazna pozadi toa

Ne znam kako ke lici na 65 ali sigurno isti gavol kako i lugeto so se sea 65
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
За млада жена не би препорачала да се тетовира на места од телото кои можат да се сменат. Како пример бременоста кога ќе дојде, ако тетовира нешто на стомак и откако ќе се породи тетоважата ќе биде ко згужвана фолија. А и исто на стомак кај било кој. Најдобро и најубаво е на рамо, на грб, ем не е секојдневно изложена, кај што не требаат тетоважи нема да се гледа..

Не сакам жени со тетовирани раце или имиња, датуми, стапалчиња или нешто од децата, ама слатко ми е нешто не многу големо тетовирано долу на глуждот. Јас сакам таму да си ставам и ги обожавам оние геометриски тетоважи, ама не верувам за брзо дека би. А вака нешто ми е преубаво. За без значење. Уствари и има значење, те претставува тебе.
360_F_479957715_A5Bmq0a4YMuUEgYQMFf6FuUeE5CCuBDz.jpg
Нешто приближно вака.

За партнер со тетоважа, само да не си го има истетовирано името и било кое име, крст, знамиња, мафијашки цитати, татковини, политичари, некои глупости ко демек хумористични убио ме туџи срам, а може тетовирана една рака и тие линиите некој што рече да бегаме од нив мене баш ми се он кај маж, не знам зошто. И Џокер тетовиран, дури и грб на омилен клуб може да пројде.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Значи луѓе, а посебно понежниов пол овде..
Ако планирате тетоважа над глужд или на надлактица од внатрешна страна(одма до зглобот па посебно оние малечки)…

Вие не сте за тетоважа! Ни вкус имате, ни став! Самото тоа што таму сте ставиле некое знакче/трајблче/сликиче кажува се.
Жими све повеќе ќе ценам да видам некоја со Чунга Лунга зашлакана!
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.480
Значи луѓе, а посебно понежниов пол овде..
Ако планирате тетоважа над глужд или на надлактица од внатрешна страна(одма до зглобот па посебно оние малечки)…

Вие не сте за тетоважа! Ни вкус имате, ни став! Самото тоа што таму сте ставиле некое знакче/трајблче/сликиче кажува се.
Жими све повеќе ќе ценам да видам некоја со Чунга Лунга зашлакана!
Што кажува тоа за нас те молам да ни објасниш и зошто па став сме немале?
А за вкус не се расправа, индивидуална работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom