Партнер со тетоважи

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.238
Поени од реакции
57.073
Армбенд не секогаш има значење тагување по починат близок, особено ако е на бицепс има друго значење (сила, среќа), во Полинезија имаат трето значење.
Знам, затоа ја прашувам Пејшнс која очигледно само сакаше да се напраи интересна а не размислила на тетоважи како Only god can judge me, Carpe Diem, кашикара и крст. :D
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
557
Поени од реакции
2.482
Знам, затоа ја прашувам Пејшнс која очигледно само сакаше да се напраи интересна а не размислила на тетоважи како Only god can judge me, Carpe Diem, кашикара и крст. :D
Па може и сум познавала тип со таква црна кружна линија на бицепс и испаднало да бегам од него ко од ѓаволот (и покрај тоа што нели, тетоважата значи сила, среќа, љубов луѓенца и што ти ја знам).

Тебе добро ли те служи таквата тетоважа Џонтра, или бегаат женските кога ќе ти ја видат? :P
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.238
Поени од реакции
57.073
Па може и сум познавала тип со таква црна кружна линија на бицепс и испаднало да бегам од него ко од ѓаволот (и покрај тоа што нели, тетоважата значи сила, среќа, љубов луѓенца и што ти ја знам).

Тебе добро ли те служи таквата тетоважа Џонтра, или бегаат женските кога ќе ти ја видат? :P
Значи генерализираш.

Ја неам таква, имам нешто слично у склоп на полуракав, мораше така за да се исполни местото меѓу таа на лакт и таа на рамо. Иам уште 500 други, некои со значење, некои без, некои сосема рандом стаени, за некои се каам, за некои не, али јеби га такви сме ние фудбалерите, мора да сме ишкртани. А и ќе бидам кул дедо коа ќе остарам.

Не дека ја бранам кружната линија, него стварно ме интересираше зошто тоа треба да е генерален ред флег кај жените со оглед на тоа што постојат тетоважи ко оние што ги спомнав претходно.
Оно да ти било пусто лично искуство ко и сите твои муабети на темата машко женски односи.

Ахх коњ да го ебе сељакот што ти ја уништил психата. Стварно.

едит: Неам кукаст крст истетовирано, пошто тоа ја прашав Агда прееска, па да не помислиш дека и такво нешто имам.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.137
Поени од реакции
21.775

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.413
Поени од реакции
2.392
Јас мојата тетоважа си ја сакам и ми спасила живот, некој ќе праша е како тоа ти спасила живот тетоважа нема логика, ама јас си знам, и уше една ќе си ставам, преубаво се чувствувам со тетоважи, нормално имаат и значење и тоа големо. Две доста ми се.:love:
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.892
Pa tetoviraj se, koj te drzi. Ne deka od doma ne te ostavat :sneaky:
Ама не сакам да се тетовирам, само ми е убаво да гледам. Тетоважите се убава декорација ако се убаво осмислени и направени. :D
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Јас мојата тетоважа си ја сакам и ми спасила живот, некој ќе праша е како тоа ти спасила живот тетоважа нема логика, ама јас си знам, и уше една ќе си ставам, преубаво се чувствувам со тетоважи, нормално имаат и значење и тоа големо. Две доста ми се.:love:
Е баш ме интересира како тетоважата ти спасила живот?
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.989
Поени од реакции
3.720
Крвна група. :icon_lol:
Ја пуштив целата фантазија а на тоа не се сетив, ми отиде умот дека сакала да скока од некоја зграда па у заден момент погледнала у тетоважата и сватила дека има зошто да живее... нешто такво
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.800
Поени од реакции
24.716
Ја пуштив целата фантазија а на тоа не се сетив, ми отиде умот дека сакала да скока од некоја зграда па у заден момент погледнала у тетоважата и сватила дека има зошто да живее... нешто такво
Live
Laugh
Love
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
726
Поени од реакции
1.740
Taman si e se, tie so pandelki pod gz tetovazi se nameneti za tie so drzavnio grb i slicni kafano tugo tetovazi ....site oni seushte ni trebaat dodeka boston dajnemiks ne usovrshat robotite. Taka da ja gi podrzuvam da se slikaat i sparuvaat.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Maski so istetovirani celi rakavi, da ne zborime vratovi, ili ne daj boze neso na faca, so ne se del od nekoja artsy fela, toa odma pretpostavuvas deka e vo nekoj gangsta film vlezeno, baska grdo za oko.
Normalni cupinja nema so da baraat so vakvi primeroci.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.665
Поени од реакции
23.718
Значи само уметниците смеат да имаат големи тетоважи, или цели композиции на тетоважи. Ако работат друга професија под дифолт се наркомани и мафијаши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom