Партнер со тетоважи

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
Значи само уметниците смеат да имаат големи тетоважи, или цели композиции на тетоважи. Ако работат друга професија под дифолт се наркомани и мафијаши.
Има поента момето..
Се знае кој се чкрта така безвезе со ракави, стомак, све..

Ама па обратно е во пракса од што вика… баш се палат на такви “опасни” (намерно во наводници) момци!
Автоматски споено мислење:

Едит: уствари сега убаво прочитав… убаво си напишала: влезени во ганста филм!
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
714
Поени од реакции
1.665
No dali taa tetovaza e odma ubava za oko ako e na umetnik? Da. Miroslav Masin se zatvori so majmunite vo zooloshka i idnite generacii kje go ucat. Bilo koj od vas da se zatvori so majmunite kje bide hospitaliziran.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.299
No dali taa tetovaza e odma ubava za oko ako e na umetnik? Da. Miroslav Masin se zatvori so majmunite vo zooloshka i idnite generacii kje go ucat. Bilo koj od vas da se zatvori so majmunite kje bide hospitaliziran.
Зошто да се затвараме со мајмуни?
Па јас и без тоа така цртам! …уште од градинка :rolleyes:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.455
Поени од реакции
28.677
Нешто патриотско истетовирано - the worst. Знамето, грбот на државата, некој рандом политичар пошто си партиски потрчко, или стих од химната, you name it.
Мислим, колкава зелка треба да бидеш и да истетовираш некакво обележје од оваа држава на себе и гордо да го покажуеш тоа постојано на социјални мрежи?
I ja toa vikam najlosho, prosti zelki haha.
Zatoa sega samo so decki so istetovirano vinozito ispagam i onie so dignata tupanica
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.853
Чкртање на телото со тетоважи ми е една од најидиотските работи, освен ако не си робијаш или у некое племе :toe:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.971
Значи само уметниците смеат да имаат големи тетоважи, или цели композиции на тетоважи. Ако работат друга професија под дифолт се наркомани и мафијаши.
Sekoj moze so saka da si ckrta I crta po sebe, negovo pravo, da ne se sfatime pogresno.
Ama jas pak mozam da si imam mislenje, pa i predrasuda, vrz baza na toa so go gledam.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.663
Поени од реакции
9.250
Мислим, колкава зелка треба да бидеш и да истетовираш некакво обележје од оваа држава на себе и гордо да го покажуеш тоа постојано на социјални мрежи?
А ако е некој Србин истетовиран со српско обележје на пример бел орел тогаш супер е таќе? Само да не е нешто македонско нели? Ка селски буквар ве читамо тоа тетовчанкете :pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.865
Поени од реакции
35.653
Нешто патриотско истетовирано - the worst. Знамето, грбот на државата, некој рандом политичар пошто си партиски потрчко, или стих од химната, you name it.
Мислим, колкава зелка треба да бидеш и да истетовираш некакво обележје од оваа држава на себе и гордо да го покажуеш тоа постојано на социјални мрежи?
Ако веќе се тетовира, поарно наши патриотски симболи отколку кинески букви кои нема појма што значат, или tribal од некои полинезиски, маори, ацтеки и слични народи.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
714
Поени од реакции
1.665
Ако веќе се тетовира, поарно наши патриотски симболи отколку кинески букви кои нема појма што значат, или tribal од некои полинезиски, маори, ацтеки и слични народи.
Cvekje, zivotinji, abstraktni motivi, geometriski nekoj moze li?
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.698
Поени од реакции
8.687
If you name me, you negate me....телото само по себе е негација на нешто бесконечно, тетовирање на истото е чекор понатака у бесознанието наречено човечки живот.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.792
Поени од реакции
24.653
Cvekje, zivotinji, abstraktni motivi, geometriski nekoj moze li?
Од животни, само лав!

Него, ми текна на едни вештици со мини плави месечини на чело, така да си го повлекувам зборот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom