Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Јас познавам лично од Битола неколку луѓе Македонци кои гласаа за Дуи оти им беа "ветени" работни места. :toe:
Незнам зошто, али ич не ме чуди тоа што баш ти познаваш такви луѓе.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Најмал проблем е децата ако учат Албански, впрочем зошто да ми е проблем да учам било каков јазик.
За се друго се сложвам шо пиша
...
ама се дур има вакви ко тебе арно ни прават, не е до нив, до нас е.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.602
Поени од реакции
3.307
Штом е од сајт, 100% е точно. Не се мачи да бараш линк. И сега треба да ги формираме нашите политички убедувања и реакции врз вака вредна информација? Тоа е политичка писменост?
Верувај, неговите барања нема да бидат пријатни за македонците.
А вие, како сакате формирајте ги вашите политички убедувања.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.973
Поени од реакции
17.801
Ти не беше исто надвор од државава? Како ти е тебе сине, се снајде?
Де бе да го ебам ако дискутирате, дискутирајте, не се закачувате за глупости.
Те прашувам убаво, ако те малтретирал некој навивач у средно или те истепал за женска, небитни, треба ли да си создаваш комплекси и омраза.Што очекуваш ти на таа цела албанизација што почна да се случува во Скопје изминатите години, навивачките групи, кој е познато дека потекнуваат од работнички конзервативни семејства, како да реагираат на сето тоа?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
...
ама се дур има вакви ко тебе арно ни прават, не е до нив, до нас е.
Зошто бе Рики проблем да учи детето јазици, во секоја држава учат јазици па не гледам некој да се бунтова.
Ене во Австралија Кинески им е најзастапен јазик, го учат во училиштата.

Пак ќе речам јазикот е најмал проблем во сите тие работи кои ги бараат Албанците.
 
M

Macedon1um

Гостин
Најмал проблем е децата ако учат Албански, впрочем зошто да ми е проблем да учам било каков јазик.
За се друго се сложвам шо пиша
99% од Македонците нема да сакаат да го учат тој јазик, 1% ќе сакаат и што викаш треба да се прифати волјата на 1% затоа што Ахмети имал таков услов ?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
270
Поени од реакции
190
99% од Македонците нема да сакаат да го учат тој јазик, 1% ќе сакаат и што викаш треба да се прифати волјата на 1% затоа што Ахмети така сакал ?
Остави ја бате таа по националност албанка е а имаше и во претходни постови што ширела ислам..
Џабе е пишувањето
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Зошто бе Рики проблем да учи детето јазици, во секоја држава учат јазици па не гледам некој да се бунтова.
Ене во Австралија Кинески им е најзастапен јазик, го учат во училиштата.

Пак ќе речам јазикот е најмал проблем во сите тие работи кои ги бараат Албанците.
Не треси зелени, јазикот е огромен проблем. Германски ко втор јазик не сакавме да го учиме, што е препотребен за иднина ако сакаш, не па албански да учат. Па и арно било нов јазик да се учи...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Зошто бе Рики проблем да учи детето јазици, во секоја држава учат јазици па не гледам некој да се бунтова.
Ене во Австралија Кинески им е најзастапен јазик, го учат во училиштата.

Пак ќе речам јазикот е најмал проблем во сите тие работи кои ги бараат Албанците.
Проблемот е затоа што тие што тоа ни го пропагираат не знаат да гукнат збор на македонски. Која е потребава децата да го знаат албанскиот? Светски познат јазик е? Ќе му се најде негде?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.146
Поени од реакции
16.662
@cholismo а ти заборај дек веќе си албанец или да те потсетам?
И на претходни постови што шириш ислам?
Хахах толку, со вас не се дискутира, а сподели некој спротивно мислење од вашето шири ислам. (y)
Ај образложи кај ширам ислам, дека напишав не ми е проблем да учам некаков јазик тоа е ширење на ислам, свака част.:cuc:
Оди наназад види какво мислење имам јас за Дуи и Ахмети и врати се да се извиниш тука
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Оди натерај дете во Велес да учи албански, или па на место кај што нема албанци. Да не ме стрелате, не смее никаде на цела територија на Македонија да биде задолжителен.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Те прашувам убаво, ако те малтретирал некој навивач у средно или те истепал за женска, небитни, треба ли да си создаваш комплекси и омраза.Што очекуваш ти на таа цела албанизација што почна да се случува во Скопје изминатите години, навивачките групи, кој е познато дека потекнуваат од работнички конзервативни семејства, како да реагираат на сето тоа?
сигурно не го истепале бадијала, гледаш каков куртон е, си го има барано.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Незнам зошто, али ич не ме чуди тоа што баш ти познаваш такви луѓе.
Чудно ти е ова што го вика? Во Кичевско во чисти македонски села вриеше гласови за ДУИ , дали се нуделе пари или вработувања незнам , факт е дека северомакедончето плачи за ќотек.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Сега Аласиев треба да постави Барање за гласање во Собрание, т.е. Ако биде задолжително учење албански јазик и сунет, тогаш да СЕ УКИНЕ законот за Рамковно вработување, т.е. СЕКОЈ може да каже дека е Албанец и да бара рамковно работно место !!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom