Паркети

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не знам дали се најлудиот бенд кај нас, ама дефинитивно еден од полудите. Фактот што пеат на доаЌи акцент многу ми се допаѓа.
Уникатни се, приземни се, се дружев малце со нив коа беше аларм во љубаниште и дечките се одлични...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Супер се сеа почнав да ги слушам.Многу убави песни.Настапот за Евросонг беше одличен.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Ќе ги видам вечер, па ќе ви кажам впечаток. :)

Песните ми влегуваат во глава брзо. :)

Значи ќе има скокање. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Знам дека си поминал ептеМ убаво, и се надевам дека немаш многу повреди од шуткање.
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Не бе пер, вечер ќе одам на Паркети. :)

Идно време. :)

Инаку, се живее со повреди од шуткање бе. :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.796
Да, да, секако.
Ако се вратиш од свирка без модрица или слична повреда, исто ко да не си бил на свирка.

Јас со тек на годините се помалку се шуткам :kesa:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да, да, секако.
Ако се вратиш од свирка без модрица или слична повреда, исто ко да не си бил на свирка.

Јас со тек на годините се помалку се шуткам :kesa:
Знам точно на што мислиш. Го снемува оној ентузијазам што си го имал на 17 години, плус побитно ти станува да ја чуеш музиката отколку да се изнаскокаш...иако и сега знае да се деси ако стмосферата е ептен добра по некоја шутка да падне.

пиес: на паркети сум бил едно 8 пати и секој пат без асално шуткање не сум заминал:pank:
 
U

UnholY

Гостин
Знам точно на што мислиш. Го снемува оној ентузијазам што си го имал на 17 години, плус побитно ти станува да ја чуеш музиката отколку да се изнаскокаш...иако и сега знае да се деси ако стмосферата е ептен добра по некоја шутка да падне.

пиес: на паркети сум бил едно 8 пати и секој пат без асално шуткање не сум заминал:pank:
Се шуткам на бенд шо го имам гледано повеќе пати, и веќе знам како изгледа нивни настап во живо пред мои очи, па не морам целосно да се фокусирам на настапот туку можам да се исшуткам:)

А, кога одам да гледам бенд шо го гледам првпат во живо, како на пример некој странски бенд, се потргнувам настрана од гужвата и внимателно го следам настапот, бидејќи ретко се укажува можност за нас да гледаме странски бендови освен ако не дојдат тука....причината е добро позната, нашите финансиски услови не ни дозволуваат да имаме можност почесто да ги гледаме омилените бендови кои многу често доаѓаат во соседниве држави....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Се шуткам на бенд шо го имам гледано повеќе пати, и веќе знам како изгледа нивни настап во живо пред мои очи, па не морам целосно да се фокусирам на настапот туку можам да се исшуткам:)

А, кога одам да гледам бенд шо го гледам првпат во живо, како на пример некој странски бенд, се потргнувам настрана од гужвата и внимателно го следам настапот, бидејќи ретко се укажува можност за нас да гледаме странски бендови освен ако не дојдат тука....причината е добро позната, нашите финансиски услови не ни дозволуваат да имаме можност почесто да ги гледаме омилените бендови кои многу често доаѓаат во соседниве држави....
Брат зависи од бендот, ако е некој што ептен го поштуем...не знам дали да скокам дали да пеам дали да плачам:vozbud:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.770
Поени од реакции
5.508
поздрав до сите вас со строубери :vozbud:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
ВЧЕРА БЕШЕ ЛУДНИЦААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!

Не се шуткав пошо ми е глупо, али пак си закон минав. Имаше скокање, хедбенгање, све шо може чоек да смисли. Атмосфера закон, уште ми свират ушите. Мислам дека пола слух ми отиде. :)

П.С. На крајот на свирката Симс ми го даде листот со песни за спомен. Јеј. :)
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Во Битола ич не се популарни....ама гледам по другиве градови биле...мене лично не ми се бендисват оти тексотвите срање му се
 
Член од
17 јуни 2007
Мислења
196
Поени од реакции
5
lele gi obozavam parketi kakva svirka napravija u oktomvri u mkc use ja pamtam najtop si
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Во Битола ич не се популарни....ама гледам по другиве градови биле...мене лично не ми се бендисват оти тексотвите срање му се

Текстовите се скеч, тоа им е и намената. Нема да пренесат некоја порака, ама барем ќе те насмеат.

Вреди групава, и можат многу повеќе од ова. Само треба да ги потурнеме малце.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Mузиката не баш многу ми се свиѓа затоа што токму баш тој стил на панк што го свират не ми се свиѓа толку.
Она што е лудо и откачено кај нив, е тоа што и кај многу луѓе успева да се покажат како откачени и духовити е тоа што немаат страв, односно срам. Ако повеќето бендови денес си тупат глава дали напишале добар текст и како изгледа рефренот и дали некој ќе им го потпевнува, нив не ги боли глава за тоа туку едноставно не им е галје дали ќе бидат исмеани туку си допуштаат да го прават она што нив им е интересно, па нормално има многу луѓе што им се свиѓа тоа.

Devil-King Plays Parketi-I dont wanna fuck u!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom