Паркети

Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
За евроизија ги слушнав прв пат, добра група и песната ми се допадна.
Не е мој стил на музика, панк. Али добра беше песната, интересна :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
најзакон бенд после санаториум се бе, рокаат момциве и знаат атмосфера да направат на некоја свирка
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Закон си се Паркети бе на чело со Саше комшијата мој (пејачот) али Симсо гитаристот нај луд од сите му е.
Видете го ова и се ке ви биди јасно :pos2:
http://youtube.com/watch?v=0ll5IARNegI
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Интересна појава ми е тој типот, ама многу го фура тој битолскиот акцент, не дека го мрзам акцентот, ама он ко збори ми е многу грд.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Е тоа малку смета!Мислам,во песните ако,интересно е да има некој дел на Битолски,ама на ТВ,барем кога го прашуваат,емисија,тие работи,треба да се потруди малце литературно,ипак се што е претерано е лошо.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Ехехе кога ги слушав Паркети!Оваа песна не е кузнае што али тој тип на песни свират!
Па Бал каква песна е леле а Бело лице љубам јас хахах
Кафеави џуџиња
*Ке направам баааал ке те поканам тебее,ке направам бал ке те поканам тебе-ти нема да дојдИш и не си фееер:)
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
За нив имам слушнато дека на некој од нивните концерти пеачот од зад сцена извадил WC шолја (вистинска) седнал на неа пред публиката и ја пеел Кафеави Џуџиња.
Неспорна харизма и оригиналност.
 
П

Паган-др

Гостин
Имаат многу убави песни и многу закон им е бендот. Дури еден од основачите го смени презимето у Паркети. Тоа докажува дека се лудило. Исто така интересно ми е што пеат на битолски акцент.
 
Член од
13 април 2007
Мислења
25
Поени од реакции
0
i jas gi slusnav za prv pat na evrovizaja i mislam deka se u6te eden cirkus na makedonskata scena
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
мене не ми се свиѓаат нечинат
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
не се ни најлуд ни најдобар македонски бенд, лично не ми оставиле некој силен впечаток
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не ми се допаѓаат воопшто. Знам дека имаат доста фанови низ земјава и можеби прават добри свирки не знам тоа ама мене лично не ми се допаѓаат. Песната за Евровизија па ми беше тотално одвратна.
 

Мачката

Coca Cola Addict
Член од
6 август 2007
Мислења
581
Поени од реакции
6
Кој слушнал поќе од три-четири песни од нив, има право да збора. А сеа некој си шо ја слушнал само Строубери,и гледал едно интервју, нека не поштеди од коментари. И да, 5ка си се дечките, откачени максимум.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Hah parketi:) od 2003ta im neam propusteno svirka (u skopje):) znaci gi pratam redovno... praat fenomenalna atmosfera, perfekten scenski nastap, a praat i dobra muzika:) soblekuvanjeto na svirki mi e omileniot del, a toa so go zemaa imeto Parketi kako prezime, use poise gi prai originalni:) isto i Ramones si go zemaa RAMONE za prezime, ama oni se veke drug muabet:) top se parketi beee...sekat punat clubovi:)
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
A so se odnesuva do akcentot...ima li nekoj denes so ne pee na akcent? NEMA!!! plus...ne bi bile top ako bi peele literaturno:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom