Парга

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Не се сеќавам баш мислам дека до Лихнос беше 5 евра правец, а до Саракинико 7 евра правец, но не ме држи за збор. Од градските плажи Писокрионери, онаа помалата, ти е многу поубава
Во ред, фала ти многу :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.345
Поени од реакции
3.754
Ако не е тајна преку кои агенции разгледуваше, ме интересира дали има хотели или само апартмани има.
Агенцијата шо ми фати око беше Атлантис, а понудата беше за вила Габриел ми се чини. Звонев за подетално ама не креваат на телефон.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Вила Апостолис е супер,ја препорачувам доколку одите во Парга. :)
 
Член од
26 јуни 2006
Мислења
288
Поени од реакции
24
Некој што бил лани во Парга, да сподели искуство и да препорача некои ресторани (не толку скапи) :)
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Некој што бил лани во Парга, да сподели искуство и да препорача некои ресторани (не толку скапи) :)
Јас бев лани,јадев во неколку ресторани и храната секаде беше мн убава,конкретно име незнам...
Имаше некои акции во одреден дел од денот на пример пица,салата и две пива за 15евра и сл.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
108
Поени од реакции
41
Некој што бил во скоро време во Парга да ми каже како е таму со транспортот, дали има автобуски линии до плажите и колку чинат?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.504
Поени од реакции
13.386
Некој што бил во скоро време во Парга да ми каже како е таму со транспортот, дали има автобуски линии до плажите и колку чинат?
Нема никаков автобуски превоз. Тие плажи што се блиску се оди пешки, останатите со моторче/такси/бродче...
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
188
Поени од реакции
72
Член од
16 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Здраво,

Дали некој има искуство со агенцијата Магелан Травел и некоја од овие вили: http://magelantravel.com.mk/offers.aspx?language=mk&id=SuKg9fZ9PAc=

Слични понуди гледам и тука:
http://www.samaholiday.com.mk/index.php/лето-2015-грција/itemlist/category/64-парга-сместување-студија-апартмани
Krisa i Teo e na pocetok na Parga,a toa znaci deka e mn daleku od plazata Valtos ako se odi peski...podobri se vilite sto se vo centarot.
Jas bev vo vila Apostolis..mn dobra ama ja nema vo ponudata.
 
Член од
29 април 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Би сакал да ги прашам тие што биле годинава во Парга за тоа каква е можноста за поставување на сопствен чадор на некоја од плажите, дали воопшто може да се постави чадор или потребно е да се изнајмат лежалки?
Дали во однос на финансиската ситуација што е во Грција ова лето има некоја драстична разлика во цените?
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Би сакал да ги прашам тие што биле годинава во Парга за тоа каква е можноста за поставување на сопствен чадор на некоја од плажите, дали воопшто може да се постави чадор или потребно е да се изнајмат лежалки?
Дали во однос на финансиската ситуација што е во Грција ова лето има некоја драстична разлика во цените?
Јас бев лани и можеше да се стави чадор и на Валтос,и на другите две плажи во Крионери и Писо Крионери. ..лежалките беа многу скапи.
 
Член од
9 октомври 2014
Мислења
39
Поени од реакции
80
Здраво, гледам дека е замрена темава. Некој што бил лани да раскаже што како е со цените, јас добив информација дека само во Парга се плаќаат чисти лежалки - 8 еур, без пијачка. Гирото и се останато од храна било многу поскапено, дури стигало цена за гиро до 5 еур... Ајде ве молам за демант, зошто ѓаволипол би ме чинеле 7 дена во јуни :)[DOUBLEPOST=1495876702][/DOUBLEPOST]Здраво, гледам дека е замрена темава. Некој што бил лани да раскаже што како е со цените, јас добив информација дека само во Парга се плаќаат чисти лежалки - 8 еур, без пијачка. Гирото и се останато од храна било многу поскапено, дури стигало цена за гиро до 5 еур... Ајде ве молам за демант, зошто ѓаволипол би ме чинеле 7 дена во јуни :)
 
Последно уредено:
На врв Bottom