Пазарете се тука!

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Купувам - Samsung Galaxy S3 - со максимална цена ДО 250 евра.
Земам во предвид што веќе во Македонија излезе Samsung Galaxy S4, и нормално е за брз временски период цената на S3-ката да падне драстично.
Понудава важи во следниве 7-10 дена.
Телефонот може да е стар и до 6 месеци, но на него да нема никаква гребнатинка.

За цената нема пазарање, и не сакам никаква замена. Само за сериозни продавачи.
Плаќам во кеш, и на лице место. Никакви пошти, или други видови на трансакциски методи.

Значи доаѓам каде што треба, го гледам телефонот, кратко го проверувам дали изгледа/работи како што треба, и тоа е тоа.

Контакт: ПП (приватна порака)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Продавам Nokia Asha 306 нов некористен работи на сите мрежи со две години гаранција од ВИП.Цена 3500ден.Контакт по ПП :)

И менувам Zte Blade III нов само три недели користен со две години гаранција за Samsung Galaxy 2 или во негов ранг сличен телефон со моја доплата секако :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Купувам - Samsung Galaxy S3 - со максимална цена ДО 250 евра.
Земам во предвид што веќе во Македонија излезе Samsung Galaxy S4, и нормално е за брз временски период цената на S3-ката да падне драстично.
Понудава важи во следниве 7-10 дена.
Телефонот може да е стар и до 6 месеци, но на него да нема никаква гребнатинка.

За цената нема пазарање, и не сакам никаква замена. Само за сериозни продавачи.
Плаќам во кеш, и на лице место. Никакви пошти, или други видови на трансакциски методи.

Значи доаѓам каде што треба, го гледам телефонот, кратко го проверувам дали изгледа/работи како што треба, и тоа е тоа.

Контакт: ПП (приватна порака)
Ако купиш С3 за 250 евра, алал ти вера :)
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
280еур го има во мобилен шоп овде во Охрид. 3 месеци користен, сеуште со заштитата на него, не е гребнат, и работи перфектно.
Донесен е од Америка, од АТ&T.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ако купиш С3 за 250 евра, алал ти вера :)
Би се зачудил колку често има ситуации кога за кеш пари во рака се прават идеални зделки :) Имам најдено за другари телефони за доста добра цена од луѓе на кој им требало кеш во рака.За жал не сум имал јас таква шанса не дека нема телефони него пусто пари нема :)
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Би се зачудил колку често има ситуации кога за кеш пари во рака се прават идеални зделки :) Имам најдено за другари телефони за доста добра цена од луѓе на кој им требало кеш во рака.За жал не сум имал јас таква шанса не дека нема телефони него пусто пари нема :)
Добро , ако му требаат пари на некој - а има С3-ка и го продаваат за 200 евра не за 250 :)
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не ти држи вода логиката дека ќе падне цената драстично. Ѕ2 е сеуште способен телефон, а се продава за ~220 евра? Извини што ти коментирам вака, ама никад не би продал Ѕ3 за 250 евра. Освен нормално ако ептен не ми треба итно кеш. Како што кажа Zhan, така и за 200 може ќе земеш.
Донесен е од Америка, од АТ&T.
Америчките Ѕ3-ки се со дуал кор со 2 гига рам, и генерално се малку послаби верзии од „нашите“, односно i9300.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дечки, не сум од вчера... јасно ми е која е цената.. и фала богу дека дискутирам за продажба на телефон каде газдата има итна потреба од пари.
Сакав да кажам дека, за 280-300 евра, можам во секое време да го земам телефонот.
Е сега, јас располагам со 250 евра в џеб, и нормално ако има некој што би се нафатил, радо ќе отидам каде што треба да го купам...(значи патните трошоци се мој) и парите на рака, мара за рака. Тоа е тоа.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Дечки, не сум од вчера... јасно ми е која е цената.. и фала богу дека дискутирам за продажба на телефон каде газдата има итна потреба од пари.
Сакав да кажам дека, за 280-300 евра, можам во секое време да го земам телефонот.
Е сега, јас располагам со 250 евра в џеб, и нормално ако има некој што би се нафатил, радо ќе отидам каде што треба да го купам...(значи патните трошоци се мој) и парите на рака, мара за рака. Тоа е тоа.
се добро ама интересно е тоа што и даваш рок од 7-10 дена, оно така е тешко да најдеш па и со норми... Ептен тешко друже
 
Член од
13 април 2013
Мислења
156
Поени од реакции
30
prodava nekoj telefon so 2 karticki (da ne e kineski)
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Како што пиша погорен еден член купувам Samsung Galaxy 3 Mini до 190 евра максимум.Плаќам во кеш.Телефонот треба да е супер сочуван и по можност гаранција ако има.Пораки по ПП
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Купувам - Samsung Galaxy S3 - со максимална цена ДО 250 евра.
Земам во предвид што веќе во Македонија излезе Samsung Galaxy S4, и нормално е за брз временски период цената на S3-ката да падне драстично.
Понудава важи во следниве 7-10 дена.
Телефонот може да е стар и до 6 месеци, но на него да нема никаква гребнатинка.

За цената нема пазарање, и не сакам никаква замена. Само за сериозни продавачи.
Плаќам во кеш, и на лице место. Никакви пошти, или други видови на трансакциски методи.

Значи доаѓам каде што треба, го гледам телефонот, кратко го проверувам дали изгледа/работи како што треба, и тоа е тоа.

Контакт: ПП (приватна порака)

Јас продавам С3 по твоиве спецификации. Колку сакаш, не мора една, само од септември месец па натака.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Како што пиша погорен еден член купувам Samsung Galaxy 3 Mini до 190 евра максимум.Плаќам во кеш.Телефонот треба да е супер сочуван и по можност гаранција ако има.Пораки по ПП
Не биди лоод
Барај до 150 евра

Бтв јас купувам ајфон 5ка до 250 евра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom