Пазарете се тука!

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.227
Поени од реакции
2.303
Како мислиш мизерен рејтинг? Телефонот е одличен..
не реков дека не е... ама за таа цена у таа класа споредено со другите телефони има најмалку звездиви односно рејтинг на гсм арена.. на тоа мислев
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
212
не реков дека не е... ама за таа цена у таа класа споредено со другите телефони има најмалку звездиви односно рејтинг на гсм арена.. на тоа мислев
Аха, ок не те разбрав. Не сум видел звезди, ама го имам телефонот и е одличен. Батерија држи 2 дена, одличен софтвер и топ изработка :)

Energized from my Mi 4!
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
212
Не вреди за таа цена кога во конкуренција со слична цена ги има С5 и Г3.
Додај уште 1800 денари ако можеш и земи си
http://ledikom.mk/mobilen.php?id=379&cid=2
Г3 е фанблет со лоша резолуција, за луѓе со таков вкус. А за С5 ова е тато, искрено :) само тој што не го видел и користел може да каже спротивно :)

Energized from my Mi 4!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.227
Поени од реакции
2.303
абе со тој г 3ка многу муабети искочија... муабетите се или одлични или мизерија !!!! слушав пофални зборови многу ама у последно време и на официјален сајт на гсм арена читам дека има проблем со батеријата... држи 1 ден макс и откако го апдејтирале на лолипоп 5ка уште полошо се однесува батеријата - дајте некој релевантен доказ да го ебам планирам да го купам утре или задутре :mad:
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
212
абе со тој г 3ка многу муабети искочија... муабетите се или одлични или мизерија !!!! слушав пофални зборови многу ама у последно време и на официјален сајт на гсм арена читам дека има проблем со батеријата... држи 1 ден макс и откако го апдејтирале на лолипоп 5ка уште полошо се однесува батеријата - дајте некој релевантен доказ да го ебам планирам да го купам утре или задутре :mad:
За него нема ЛП 5.0 сеуште, тоа за друг некој сте читале :) Ако сакате може и да го видите мојот. Он снима 4К видео и во тек може да се менува експозитура. Тоа само го може Ноте 4 во моментот од сите други, а тој чини 50% повеќе :)

Energized from my Mi 4!
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
557
Поени од реакции
306
Продавам iPhone 5 црн, 16 ГБ, фул опрема со кутија. Цена инбокс
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
155
Поени од реакции
56
Ајде дајте понуда, добар телефон за добра цена - цена до 600 евра.
ПС значи едно 2 недели барам телефон и никако да најдам соодветен за мене - не знам стварно што се дешава во државава - кој будали ги формираат цените на телефониве? Телефони што вредат во странство помалку кај нас се со нафурани цени.. Искрено си ги ценам парите и не ми се фрла пари за телефон што цената му е пренафурана, или пак исти карактеристики на телефон еден една друг друга цена (note 4 и note edge) итн... Не знам искрено дали да почекам до излезат некои нови модели.. Стварно не знам... Како барам телефон се повеќе и повеќе нервоза ми ствара истото... Дајте според вас кажете што телефон да земам и ако имате да понудите нешто понудете....
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
557
Поени од реакции
306
Ајде дајте понуда, добар телефон за добра цена - цена до 600 евра.
ПС значи едно 2 недели барам телефон и никако да најдам соодветен за мене - не знам стварно што се дешава во државава - кој будали ги формираат цените на телефониве? Телефони што вредат во странство помалку кај нас се со нафурани цени.. Искрено си ги ценам парите и не ми се фрла пари за телефон што цената му е пренафурана, или пак исти карактеристики на телефон еден една друг друга цена (note 4 и note edge) итн... Не знам искрено дали да почекам до излезат некои нови модели.. Стварно не знам... Како барам телефон се повеќе и повеќе нервоза ми ствара истото... Дајте според вас кажете што телефон да земам и ако имате да понудите нешто понудете....
Ти предлагам Нексус 6 или Ајфон 6


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
155
Поени од реакции
56
Ти предлагам Нексус 6 или Ајфон 6


Sent from my iPhone using Tapatalk
Фала на понуда, а сега одма да те демантирам.. Од каде да го земам nexus 6? Јас тоа и го гледав, да, пред да го продадам nexus 5ката.. Од ледиком? Па уште за 42000 цена? Па која е таа будала што ќе земе nexus за таа цена? Нели nexus серијата беше поефтина од останатите со добри перформанси? Нема теоретски шанси да земам nexus... Попрво iphone би зел. Ама од каде? Посочи ми едно место од каде би го зел? И цената мислам дека е малце превисока.. Па кога iphone излезе во америка беше 650 долари т.е. 500 евра а кај нас сеуште е 650 евра и повеќе... Епа сега овие нашиве многу сакаат да ќарат... Искрено многу сум нафуран од преголеми цени и неквалитетна роба... Друг предлог за телефон :)?
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
216
Поени од реакции
24
Друже ако имаш навистина толку пари, трк купувај Ноут 4 ( Ф или Ц серија) и не му ја мисли многу. Цената му е 550 евра нов, отклучен на сите мрежи со гаранција.
Гледам си искоментирал погоре, дека исти Ноутот е исти телефон со Еџ, а различна цена. Подразмисли која технологија е самиот дисплеј на Еџ и колку чини да се произведе.

Замена за него Шаоми Ми4, или Ми Ноут, што ќе стигне наскоро. Цена, квалитет со Ноутот се бест бај.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.195
Поени од реакции
1.530
Моментално ноте 4 ти е бест бај нексус 6 е добар али има многу проблеми со екран софтвер и така натакај

Sent from my Note 4 [SM-N910F]
 
Член од
11 јануари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
0
Се продаваат следните телефони

Nokia 7650 - 2.990 ден.
Nokia 7710 - 2.890 ден.
Nokia 9300 Communicator - 2.990 ден.
Nokia 7110 - 2.290 ден.
Nokia 3310 - 500 ден.
Nokia 3410 - 500 ден.
Nokia 3660 + нова маска - 2.190 ден
3 X Nokia 5110 - 1.390 ден.
Ericsson R380 World - 6.700 ден
Ericsson R600 - 1.190 ден.
Sony Ericsson J210 - 650 ден.

Околу цената има простор за договор
 
На врв Bottom