ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Abe ajde vo Francija studentite na protestite palea kukji, avtomobili, celi naselbi.. ovde se izivljavaat so maturantite, a mladite voopsto koi vcera bile pred gayreek ambasada gi pcujat i sl. TOTALNO GI PODRZUVAM! TREBALO DA JA ZAPALAT CELA AMBASADA SITE GRCI DA IZGORAT. KOJ GI EBE SO KE MISLAT ZA NAS. Neka ide u qrec i nato i eu i da si gi ispolnime tie 11 celi koi gi odredija vo slucaj na veto, BEZ da ni dadat VETO!
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
зошто не сватите, АКО грција СТАВИ ВЕТО, тоа ќе се раструби низ целиот СВЕТ. ЗОШТО, поради тоа ШТО, ГРЦИЈА НЕ И ДОЗВОЛУВА НА КОМШИСКАТА ДРЖАВА ДА СЕ ВИКА КАКО ШТО СЕ ВИКА А ТОА Е Република Македонија!! А СИГУРНО ЌЕ СЕ ЗАПРАШААТ ЛУЃЕТО, ЗОШТО НЕ И ДАВА, КОЈ МОЖЕ НА НЕКОЈ ДРУГ ДА МУ КАЖЕ КАКО ДА СЕ ВИКА!! ТОА Е ЧОВЕКОВО ПРАВО ДА СЕ ОДРЕДИМЕ ЗА КОЈА НАЦИОНАЛНОСТ НИЕ САКАМЕ и КАКО ДА СЕ ВИКАМЕ! А ПОРАДИ ТОА ШТО НЕМА НА ДРУГО МЕСТО ВО СВЕТОТ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ТАКА ДА НА НИКОЈ НЕ СМЕ ТРН ВО ОКО!!
УШТЕ ЕДНАШ. ИМЕТО НЕ Е СПОР ЗА ВЛЕГУВАЊЕТО ВО НАТО! ЗАМИСЛЕТЕ ГО ТОА ОД АМЕРИКАНЦИВЕ ШТО ГРАДАТ ВО СКОПЈЕ!! МИСЛИТЕ ЌЕ ДОЗВОЛАТ ДА НЕ ВЛЕЗЕМЕ ???
СЕГА Е ВРЕМЕТО! ДА НЕ ДОЗВОЛИМЕ КАКО ПОРАНО ШТО НИ НАПРАВИЈА СО НАШЕТО ЗНАМЕ!!! РАЗМИСЛЕТЕ ДЛАБОКО И ЧУКНЕТЕ ГИ ТИЕ ГЛАВИ!! АКО СЕГА ГО ИСПУШТИМЕ ВОЗОТ, ТОЛКУ!! ЌЕ НИ СУДИ ИСТОРИЈАТА И ЌЕ НИ СЕ СМЕЈАТ НАШИТЕ ПОТОМЦИ!!
тука НИЕ само сме во плус бе еј!!
САМО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Abe ajde vo Francija studentite na protestite palea kukji, avtomobili, celi naselbi.. ovde se izivljavaat so maturantite, a mladite voopsto koi vcera bile pred gayreek ambasada gi pcujat i sl. TOTALNO GI PODRZUVAM! TREBALO DA JA ZAPALAT CELA AMBASADA SITE GRCI DA IZGORAT. KOJ GI EBE SO KE MISLAT ZA NAS. Neka ide u qrec i nato i eu i da si gi ispolnime tie 11 celi koi gi odredija vo slucaj na veto, BEZ da ni dadat VETO!
Само смирено... не треба сега така.... ќе им вратиме дупло кога ќе дојде времето, само сега за сега полека.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Кога е следниот протест?????
по “мировен“ некој очгледно од внатре не сака да се викаме Македонија во игра се новинари и политичари грците имат фрлено пари
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
оф топик, извини што се иживуваат со матурантите?? а ние што полагавме примен будали бевме?? целата работа се знае што е, сакаат да поминат и како минатите генерации кои се извлекоа без полагање. Не им се седнува да учат тоа е факт. Имам мајка која работи во гимназија и точно знам како е работата. И наместо да одат во школо се бавтаат по кафичи. Ако од сега вака прават како мислат да студираат?? Инаку за ова со инцидентов.. па мајкому се да ќутиме се да пазиме се со арно, а гледаме дека џабе ни е пак. Треба малку да покажеме заби. Грците немаат никаква култура и однесување. Одвратни се!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
оф топик, извини што се иживуваат со матурантите?? а ние што полагавме примен будали бевме?? целата работа се знае што е, сакаат да поминат и како минатите генерации кои се извлекоа без полагање. Не им се седнува да учат тоа е факт. Имам мајка која работи во гимназија и точно знам како е работата. И наместо да одат во школо се бавтаат по кафичи. Ако од сега вака прават како мислат да студираат?? Инаку за ова со инцидентов.. па мајкому се да ќутиме се да пазиме се со арно, а гледаме дека џабе ни е пак. Треба малку да покажеме заби. Грците немаат никаква култура и однесување. Одвратни се!
Okolu maturantite... ima eden kup NELOGICNOSTI. Znam deka ne se za ukinuvanje na maturata tuku za koregiranje na propustite. Ako ja gledase vcera emisijata so Rushiti kako gostin ke vidis kakov prost covek e minister za obrazovanie. Go prasuvaat DIREKTNO JASNO prasanje, a ovoj ne go sfatil prasanjeto i go povtoruva ednoto te istoto.

ON topic: Treba da prestaneme da se pravime "mlada nevesta", kako so vikaat starite. Ili pak na nevestata "vo tepsija ke mi igras"... Treba malce arogantno, beskompromisno oti nigde ne vodi toa.. HARD CORE treba na tie pederi grcki, a ne soft.. :pos2:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
оф топик, извини што се иживуваат со матурантите?? а ние што полагавме примен будали бевме?? целата работа се знае што е, сакаат да поминат и како минатите генерации кои се извлекоа без полагање. Не им се седнува да учат тоа е факт. Имам мајка која работи во гимназија и точно знам како е работата. И наместо да одат во школо се бавтаат по кафичи. Ако од сега вака прават како мислат да студираат?? Инаку за ова со инцидентов.. па мајкому се да ќутиме се да пазиме се со арно, а гледаме дека џабе ни е пак. Треба малку да покажеме заби. Грците немаат никаква култура и однесување. Одвратни се!
Браво за мислењето Драгана!!
Уште колку треба ние да отстапиме ?
1. За окупираните делови не сакам да зборувам и асимилацијата и прогонетиот Македонски народ од нивните родни огништа не сакам да коментирам!
2. Знамето! Кое го носеле и чувале нашите предци толку долго време!!
3. Не дотераа до тој степен, ДА РАЗМИСЛУВАМЕ ДА МЕНУВАМЕ ИМЕ!!
4. Секој што ќе прифати друго нешто од РМ е во против интересот на нашата држава Република Македонија. Ние сме Република Македонија и тоа е тоа. Јас ако се викам „Петко„, „Петко„ сум! не сум „ЧОВЕКОТ ПЕТКО„ во лична карта. Бљак! замислете на вашите пасоши да се шетате со такво име. БЉАК Замислете го пасошот и на него да пишува нешто повеќе од Република Македонија. Нема ко прво да ви здосади да читате? Знам дека ви смета било што од друго од Република Македонија! Затоа, нема компромис за името!
5. дополнете
6. дополнете
7............................................ уште колку компромиси! ние сме за нив нова нација од 1944 година! ЧОВЕЧЕ!! а пропагандава им паѓа доколку Само си го задржиме нашето име! Република Македонија!
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Браво за мислењето Драгана!!
Уште колку треба ние да отстапиме ?
1. За окупираните делови не сакам да зборувам и асимилацијата и прогонетиот Македонски народ од нивните родни огништа не сакам да коментирам!
2. Знамето! Кое го носеле и чувале нашите предци толку долго време!!
3. Не дотераа до тој степен, ДА РАЗМИСЛУВАМЕ ДА МЕНУВАМЕ ИМЕ!!
4. Секој што ќе прифати друго нешто од РМ е во против интересот на нашата држава Република Македонија. Ние сме Република Македонија и тоа е тоа. Јас ако се викам „Петко„, „Петко„ сум! не сум „ЧОВЕКОТ ПЕТКО„ во лична карта. Бљак! замислете на вашите пасоши да се шетате со такво име. БЉАК Замислете го пасошот и на него да пишува нешто повеќе од Република Македонија. Нема ко прво да ви здосади да читате? Знам дека ви смета било што од друго од Република Македонија! Затоа, нема компромис за името!
5. дополнете: MACEDONIA UNITED
6. дополнете: ANCIENT MACEDONIA --Predlog iminja ^^
7............................................ уште колку компромиси! ние сме за нив нова нација од 1944 година! ЧОВЕЧЕ!! а пропагандава им паѓа доколку Само си го задржиме нашето име! Република Македонија!
--Predlog iminja ^^
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Нема никаква кривична пријава.

По темата :

КРАЛСТВО МАКЕДОНИЈА

сосема ми одговара.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom