ПРОТЕСТ ПЛОШТАД ПЕЛА ПОНЕДЕЛНИК 14 АПРИЛ 17:00 часот

Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Бев и сум доста задоволен.

И покрај дождот, вистинските и доследните Македонки и Македонци останаа.

Едно накиснување не може да се спореди со придонесот во борбата за зачувување на свеотото македонско име!

НАПРЕД МАКЕДОНЦИ, ДА ЖИВЕЕ МАКЕДОНИЈА!!!
 
N

n/a

Гостин
Се јави гуруто за организирање протести...

И тоа во два наврати каде ме спонал и мене...:cug:
:pos::pos::pos:
хахахаха....

Друже...:back:
Јас у исто време патолошки ги мразам и од дно на душата ги почитувам евреите.
И викаат дека они го газат цел свет меѓу другото и затоа што немаат збор за случајно во нивниот јазик.
:toe:
(провери).Кога сакаат да кажат нешто што треба да носи предзнак случајно...употребуваат хазард-збор кој што е од арапско потекло.

Така да...мерки на предпазливост никогаш не се на одмет.:wink:
Пошто инаку многу брзо работите завршуваат ...вака:
:hump:
a ти...бујрум покажи дека не било за лошо.
:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Ne bese mnogu jako.
Ako zemes deka partija organizira,
ako zemes deka celo ums trebalo da im stoi na raspolaganje
ako zemes deka i ssukm trebalo da stoi na raspolaganje...

brojkata na lugje im e porazitelna
(da ne zboram ic za bina,programa,govornici...:nenene::kesa:)
2.Bea i Bratot,i Tikvicka,Trn vo Oko,Tonchi,Jas,Dadence...
i sigurno uste mnogu sto ne gi poznavam licno.

Kako i da e...:toe:...bese i pomina.
zeko na ovoj ne bev .... jbg stomaceto ne mi dade da se mrdnam od krevet
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не беше Тиквичка, Ла Еспањола беше.:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Јас не бев дали тоа ме прави неМакедонец?
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Па најискрено протестите организирани од Зеко личеа на протести:) ова ко што видов на тељевизорот ташпија не ми личеше на протест...повеќе на ај на кафе работа
 
N

n/a

Гостин
Па најискрено протестите организирани од Зеко личеа на протести:) ова ко што видов на тељевизорот ташпија не ми личеше на протест...повеќе на ај на кафе работа
ееее...ееее...ееееј!
Зеко сам 50 души не може да собере.
Тоа беше протест на народот.
Ама во перфектен тајминг...
и со многу поцврста организација од оваа сега.

Енивеј...идеме понатаму!
Сите заедно.
:back:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да не мрчам... :)

Али слабо организирано беше :drk:

Сега ќе се ставам во улога на в дежа ву патриоти и ќе искоментирам..

Абе зашто за викенд не го организирале? ... или не чекај има боље..
А кој ќе пее на протестов?

Или најиритирачкиот коментар..
ОВА БЕШЕ НАЈЛОШО “ОРГАНИЗИРАНИОТ“ ПРОТЕСТ!
:drk:

Али затоа сите ТВ станици го покриваа и Велија пушти срце да даде 3-4 снимки од различни локации за да изгледа “помасовно“ отколку 500-600 луѓе.

Ништо.. ептен слабо :) :) :)

П.С. Колку е лесно да се јаде гомна њали?

Едит: Ама нели ние без разлика кој е организатор за вакви работи секогаш имаме време и желба да поддржиме и дојдеме.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.012
2.Bea i Bratot,i Tikvicka,Trn vo Oko,Tonchi,Jas,Dadence...
i sigurno uste mnogu sto ne gi poznavam licno.

Kako i da e...:toe:...bese i pomina.
Па што не се јави,што не кажа која си ? :)
eee pa sram mi bese:kesa: barav i nekoi drugi sto gi iamam videno vo galerija ana ne mozev da vidam od mnogu cadori....aj sledna prilika:smir:
edit: ete sea go najdov tonchi vo galerija...i nego sum go videla...
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Секоја чест и почит за сите нас што бевме, на дождот, за МАКЕДОНИЈА!!!

Преку КУРшумли Ан со јадење гомна пред компјутер! Секоја чест за протестот, и тројца да сме ќе биде подобро и повредно отколку да бидеме милион пред компјутери и телевизори, гледајќи дегени како Јанко, Кито Пушановиќ (Слободан Томиќ), Робче Поповски, сдсмовско-вмровски обоени дибеци и останата медиумска компанија, кои менуваат став на секои 25 минути и глумат големи патриоти!

САМО НАПРЕД!!!

ЗА МАКЕДОНИЈА ДО СМРТ!!!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.459
edit: ete sea go najdov tonchi vo galerija...i nego sum go videla...
Прости што не ти пријдоф, ама се двоумеф дали си некоја девојчица што ја иам гледано по свирки, дали си кајганџика, дали си некоја рандом...
Потоа ми текна дека те имаше во галерија, те реметеа за фризурата, ама фризерка и добра фризура не иде заедно, затоа што чевларот носи скинати чевли итн.
Е тогаш пред мене минуваа еден куп луѓе со чадори и јас си пазев главата, а тебе те снема.

Инаку за протестов, па со оглед на тоа дека позади него стоеше „невладина“ организација, сојузи на студенти, унија на средношколци, ептен малку народ. Повеќе беа средовечни луѓе кои некако дознале за протестот или случајно се нашле на лице место на настанот.

И малчевски како прецедател на ССУКМ беше за никаде денес. Па јас подобар говор можам да одржам.

И да додадам дека вриеше од камери, новинари и слични работи. Пола од народот беа копиљаци што навиваат за Вардар, кои повеќе сакаа да одат да кршат пред амбасада отколку нешто друго. Од преостанатата половина пола беа новинари, камермани и фото-репортери.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Мислам дека малце луге има..пошо не се информирани! Треба да има протест, но пред тоа, недела-две, да има плакати, по телевизии нешо така, или ко оние женскине по гтц со ролери да делат флаери..:).Вака ништо мислам..не е доволно информиран народот
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Едно нешто не ми е јасно...

Всушност, не ми се јасни повеќе работи:

- Кај беа овие факинг 34 "невладини" организиации кои го организирале денешниот "масовен" протест да ги поддржат протестите кога беше најкритично, на протестите пред Нато самитот, кога беше голема веројатноста дека некој ќе се дрзне да чепне по името и да направи предавство.

- Кај беше Самоил од ССУКМ тогаш, или тогаш доби забрана (или немаше наредба) од УМС?

- Зошто сега сите медиуми (и провладини и опозициски) се дупнаа од лажење и потенцирање дека имало "масовен" протест денес, кога од авион се гледа дека имаше двајца без тројца (иако се примети дека внимателно се одбрани кадрите, за да не се види колку е празно), а кога имаше околу 30.000 граѓани пред Пела лажеа дека имало неколку илјади, и го направија незначаен протестот.

Да не бидам сфатен погрешно, ама нешто е чудно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom