ПРОТЕСТ ПЛОШТАД ПЕЛА ПОНЕДЕЛНИК 14 АПРИЛ 17:00 часот

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
тешко... бт ај вил трај ту би дере:helou:
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
ajde da napravime nesto grandiozno a ne posle se sobirame po mitinzi na izbori za da ne lazat ova e za makedonija i ja imate mojata i nasata podrska doagame sigurno
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Вечер сите таму.. Ја со Ханзо сум се знаел..али јбг, никот заебан..доагаме сигурно ! Поз:)
 
Член од
12 јуни 2006
Мислења
232
Поени од реакции
31
На Коалицијата Граѓански Тим покрај огромната поддршка од поединци, музичари, актери, сликари, интелектуалци, новинари и граѓани и се приклучија и својата безрезервна подршка ни ја дадоа и голем број невладини организации.

Сите Ние граѓаните на Република Македонија сме длабоко разочарани и вчудоневидени од негаторската политика на нашиот јужен сосед кон се што содржи МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНСКО, а е изговорено од граѓаните на Р.Македонија, па дури и од пријателите на Македонија, кои што јасно и гласно изговораат: постои Македонски јазик и Македонски народ.

Се повеќе е јасно дека не станува збор за името на Нашата земја туку проблемот е во тоа што постои Македонски народ. Присуството на ОВИЕ луѓе зад мене јасно покажува и докажува дека Македонците постојат,дека говорат на Македонски и дека нивната родна земја ја знаат единствено како МАКЕДОНИЈА, и не постои никој под маска или без неа што ќе може да ги убеди во спротивното!!!

Затоа ги повикуваме сите граѓани на Р. Македонија,сите чесни луѓе кои што не се срамат и не се плашат јасно и гласно да кажат кои се и што се, во:

_______________________________________________________________

ПРОТЕСТ ПЛОШТАД ПЕЛА
ПОНЕДЕЛНИК 14 АПРИЛ 17:00 часот
_______________________________________________________________

Со своето присуство да го покажат и докажат постоењето на МАКЕДОНИЈА и МАКЕДОНЦИТЕ!

Нека биде ова мирољубив протест,протест на гласноста на Македонецот за сопственото постоење. Исто така ги повикуваме сите ТВ и радио станици во Р.Македонија во 17.10 часот да ја прекинат својата програма и со 5 минутен молк да го изразат својот револт кон негаторската политика на нашиот јужен сосед кон се што е МАКЕДОНСКО.

Да бидеме гласни и да бидеме достоинствено горди што сме МАКЕДОНЦИ.



Za organizatorite na vakvi mitinzi:
Nema sto da dokazuvame deka sme makedonci, toa e odamna dokazano.
Treba mitingot da bide nasocen PROTIV FASIZMOT STO GO PRAKTIKUVA Vladata na Hell Ass (so ogromna podrska od Rusija, zaradi geostrateski pricini i razdor vo NATO).
Vo princip, mnogu pogolem efekt na globalno nivo ke dade otvorena borba protiv fasizmot, otkolku odbrana na Makedonskiot identitet (makedonskiot identitet gi zasega samo Makedoncite, fasizmot go zasega cel svet)
Napadot e najdobra odbrana!
Zatoa denes i vo idnina na mitinzi SAMO NAPAD NA FASIZMOT, (so ogled na toa deka svetski agencii gi prenesuvaat vakvi nastani, ke dobieme na glasnost mnogu poveke, otkolku samo odbrana na makedonskiot identitet)
Mozebi ke bide ke bide dobro na rakata da vrzeme crveno-crna lenta so 16-krakoto makedonsko sonce, kako pandan na zoltata lenta na evreite, so davidova zveda.
Borbata so vakvi FASIZMI e sekogas teska, ama ke gi pobedime...
NAGRADNO PRASANjE:
Koja partiska liderka si ja suncase mindjata na jahtata na Kondominas (Kurtonov, vo prevod = eden od najbogatite Grci) ???
P.S.
Protestot treba da se odrzi pred MANU (filijala na SANU), oni nesto se dogovaraat za novo ime na Makedonija
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
43
Поени од реакции
1
mnogu iskreno i dobro kazano

ideme i od Milenko idat site forumi zaedno, mora...
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
ajde lugeee uste nekolku sati i da zavrne sepak da bideme mnogu pozz........
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Пријавувам присуство :salut:
 
N

n/a

Гостин
Малку `ребрање` за организаторите:
(за невладините ВМРО-ДПМНЕ).

1.Прво и основно-јас ќе дојдам.
Како и сите останати што секогаш кога е Македонија во прашање ќе ги заборават сите останати глупости и пропратни идиотштини и ќе бидат до последно конструктивни.
М.Ц.И на состанокот на основателите ова сабајле одлучи дека ќе го подржи денешниот митинг.
2.А бе времево....
(реплика на Трн од пред неколку дена во екот на припремите на Окта Чури)
а сака да каже...кој на друг гроб му копа...сам у него влегува.
Од цел штаб...еден немаше што разбира јахоо веатхер ?
А да знам...се извинувам однапред-на вас не ви смета дожд.
3.Пред ваков настан...треба да организираш припреми. (знамиња,бина,пиротехника...) али најважно е да го осетиш пулсот,на народот.
Правите вештачки митинг денеска...синови мои.
На народот сега не му е до митинг.
Народот сака да линчува политичари.
:toe:
И ако Перо Камиказа вика-нема расположение кај народот
ако Дамовски вика- нема расположение кај народот
и ако на се од горе и Мирка вика-нема расположение кај народот...

јас апсолутно,100% им верувам дека е така.
(без разлика што сите овие гореспомнати,заедно со Миленко ќе го нацртаат г`зот таму за едно 15-мин од сега).

Ај да се спремам...доста ви е толку `ребрање сега за сега.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
ej mn bese jako,imase mnogu luge...dozdot napravi poubava atmosvera....ne ocekuvav tolku luge...se cuvsvuvav gorda sto sum makedonka i del od protestot...inace posle site otidovme nakaj grcka ambasada...luge poveke cajkani i specjalci na edno mesto ne sum videla...od site strani bea,nemase sansa nikoj da pripari...im prpa na grcine...
inace od kajgandziite samo crazy in love ja vidov..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ej mn bese jako,imase mnogu luge...dozdot napravi poubava atmosvera....ne ocekuvav tolku luge...se cuvsvuvav gorda sto sum makedonka i del od protestot...inace posle site otidovme nakaj grcka ambasada...luge poveke cajkani i specjalci na edno mesto ne sum videla...od site strani bea,nemase sansa nikoj da pripari...im prpa na grcine...
inace od kajgandziite samo crazy in love ja vidov..
Па што не се јави,што не кажа која си ? :)
 
N

n/a

Гостин
1.ej mn bese jako,
2.inace od kajgandziite samo crazy in love ja vidov..
Ne bese mnogu jako.
Ako zemes deka partija organizira,
ako zemes deka celo ums trebalo da im stoi na raspolaganje
ako zemes deka i ssukm trebalo da stoi na raspolaganje...

brojkata na lugje im e porazitelna
(da ne zboram ic za bina,programa,govornici...:nenene::kesa:)
2.Bea i Bratot,i Tikvicka,Trn vo Oko,Tonchi,Jas,Dadence...
i sigurno uste mnogu sto ne gi poznavam licno.

Kako i da e...:toe:...bese i pomina.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се јави гуруто за организирање протести...

И тоа во два наврати каде ме спонал и мене...:cug:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
pa se vidi koi ja sakaat drzavata ustasite kaj bea? sto ne organiziraat i tie komunjarite protest be a??nemozam ustasi da im eb....ke im pokazeme na izbori sea VMRO DPMNE VO SRCATA NA PATRIOTITE pozz do site celnovi i simpatizeri na VMRO DPMNE od UMS PZS
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
pozz iod mene
luv ya
kis4e

:icon_neut:icon_conf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom