ПРОТЕСТ ПЛОШТАД ПЕЛА ПОНЕДЕЛНИК 14 АПРИЛ 17:00 часот

Дискусија во форумот 'Политика и вести' започната од Persey, 12 април 2008.

 1. Persey

  Persey

  Член од:
  23 февруари 2008
  Мислења:
  867
  Допаѓања:
  474
  На Коалицијата Граѓански Тим покрај огромната поддршка од поединци, музичари, актери, сликари, интелектуалци, новинари и граѓани и се приклучија и својата безрезервна подршка ни ја дадоа и голем број невладини организации.

  Сите Ние граѓаните на Република Македонија сме длабоко разочарани и вчудоневидени од негаторската политика на нашиот јужен сосед кон се што содржи МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНСКО, а е изговорено од граѓаните на Р.Македонија, па дури и од пријателите на Македонија, кои што јасно и гласно изговораат: постои Македонски јазик и Македонски народ.

  Се повеќе е јасно дека не станува збор за името на Нашата земја туку проблемот е во тоа што постои Македонски народ. Присуството на ОВИЕ луѓе зад мене јасно покажува и докажува дека Македонците постојат,дека говорат на Македонски и дека нивната родна земја ја знаат единствено како МАКЕДОНИЈА, и не постои никој под маска или без неа што ќе може да ги убеди во спротивното!!!

  Затоа ги повикуваме сите граѓани на Р. Македонија,сите чесни луѓе кои што не се срамат и не се плашат јасно и гласно да кажат кои се и што се, во:

  _______________________________________________________________

  ПРОТЕСТ ПЛОШТАД ПЕЛА
  ПОНЕДЕЛНИК 14 АПРИЛ 17:00 часот
  _______________________________________________________________

  Со своето присуство да го покажат и докажат постоењето на МАКЕДОНИЈА и МАКЕДОНЦИТЕ!

  Нека биде ова мирољубив протест,протест на гласноста на Македонецот за сопственото постоење. Исто така ги повикуваме сите ТВ и радио станици во Р.Македонија во 17.10 часот да ја прекинат својата програма и со 5 минутен молк да го изразат својот револт кон негаторската политика на нашиот јужен сосед кон се што е МАКЕДОНСКО.

  Да бидеме гласни и да бидеме достоинствено горди што сме МАКЕДОНЦИ.

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. santo

  santo

  Член од:
  18 март 2008
  Мислења:
  153
  Допаѓања:
  0
  napred makedonija
   
 3. Маца_мк

  Маца_мк ♫♥good girl gone bad♥♫

  Член од:
  13 февруари 2007
  Мислења:
  6.421
  Допаѓања:
  464
  доаѓам обавезно!:lollipop:
   
 4. THE_PIRAT

  THE_PIRAT Avanti Formica atomica!

  Член од:
  14 февруари 2007
  Мислења:
  2.508
  Допаѓања:
  79
  Ајде да се собереме дупло од што беше минатиот протест на ПЕЛА:vozbud::vozbud::vozbud::pirat:
   
 5. СпаЈдеР

  СпаЈдеР DissentiveMoron202

  Член од:
  1 март 2006
  Мислења:
  3.201
  Допаѓања:
  51
  5 часот. Тоа ми се допаѓа :je:
  The Private Prison Yahya Kemal ги пушта децава да излегуваат само од 4-6 па ќе можам да ве дружам одреден период. Па и да закаснам малку(или многу) за во Интернат, СЕ ќе направам за да се задржам таму што е можно повеќе и да се создадам во уште една капка од поројот од дожд кој уште еднаш ќе потврди дека Македонија и Македонци постојат. Се слушаме таму(нема гледање, само пеење "Maкедонско девојче....","Момци Македонци..." и така натаму

   
 6. smole

  smole Ѕверотилук

  Член од:
  26 јануари 2007
  Мислења:
  1.624
  Допаѓања:
  241
  Залудно. Траба да се стегна политичарите кои прават глупости, а не да се трошат пари на безцелни протести. И без овие протести грците знаат што мисли македонскиот народ.
   
 7. theMac3donian

  theMac3donian Мак3донецот

  Член од:
  5 февруари 2007
  Мислења:
  3.690
  Допаѓања:
  258
  САМО НАПРЕД
   
 8. Vaga

  Vaga

  Член од:
  28 март 2008
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  3
  Понеделник 17,оо часот, таму сум.
   
 9. jasika

  jasika

  Член од:
  18 јануари 2008
  Мислења:
  260
  Допаѓања:
  7
  ДА И ЈАС ДОАЃАМ
   
 10. Insomniac

  Insomniac Evil Macedonian

  Член од:
  27 мај 2007
  Мислења:
  1.800
  Допаѓања:
  27
  Sigurno nema da dojdam.
   
 11. Bratot

  Bratot Стоик и Машкртник!

  Член од:
  27 јануари 2007
  Мислења:
  17.089
  Допаѓања:
  4.406
  Ej pa qe mu go odim bwe..
   
 12. Serpico

  Serpico Сковинистратор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  11.156
  Допаѓања:
  665
 13. Олимпија

  Олимпија Македонија во срцето!!!

  Член од:
  26 март 2008
  Мислења:
  5.606
  Допаѓања:
  9.067
  КАДЕ И ДА ОДИШ КАДЕ И ДА ШЕТАШ,
  НЕ СЕ СРАМИ,НЕ СЕ ПЛАШИ МАКЕДОНЕЦ ДА СИ.

  СЕ ГЛЕДАМЕ ВО ПОНЕДЕЛНИК НА ПЛОШТАД ПЕЛА
   
 14. HolyGanGsteR

  HolyGanGsteR

  Член од:
  22 март 2008
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  0
  toa protest mislam deka kje bide 3 ili 4 i šo stana? promena nekakva videvte li? :toe:
   
 15. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.372
  Сега не е време за негативности.
  ТАМУ СУМ!
   

Сподели преку: