ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дечки ве молам дајте некоја семинарска по Филозофија на право зошто до сабота треба да ја пратам на маил. Темата не е битна .
Поздрав ,
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Каде треба да се жалам, ако има грешки во клучот според кој се прегледуваат тестовите?
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Дали има некој проблем, доколку се пријави испит по грешка кој е веќе положен?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Абе ако не одам да полагам на колоквиуми дали тоа значи дека сум изгубил една шанса за полагање?
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дечки дајте бре нешто за РМ и евроинтеграциите ми треба за семинарска, а уште подобро ке ми дојде готова семинарска :)
 
Член од
6 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали знае некој дали Татијана Петрусевска - Вовед во ЕУ ќе ми даде 3 бонус поени ?
и дали знае некој дали дава бонус поени?
 
Член од
3 мај 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дали има некој проблем, доколку се пријави испит по грешка кој е веќе положен?
Нема проблем ако си пријавил испит а не го полагаш, уствари ако не те штиклираат на список за полагање и не најдат матрица со твој индекс... Исто ако сакаш пријавувај преку досие што сакаш, ако не се појавиш на полагање не значи ништо пријавеното. Шанси за полагање си имате 3, без оглед кога полагаш, ако не ја искористиш - не ја губиш шансата, пример испит од прва моеш да го полагаш еднаш во прва, еднаш во втора, еднаш во трета, не пишуваш квадрат или куб или даље...
На мастер е поинаку, ја губиш шансата со поминување на сесијата, без оглед дали ке ја искористиш или не :toe:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Едно прашање... Ми фалат 7 поени Социологија кај Бачовска, па ако има некој од лани што ви предавала да ми кажете дали има шанси да ги земам тие поени некако, дали преку семинарска или било што... Благодарам
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Едно прашање... Ми фалат 7 поени Социологија кај Бачовска, па ако има некој од лани што ви предавала да ми кажете дали има шанси да ги земам тие поени некако, дали преку семинарска или било што... Благодарам
Има поправен есеј у Субота. Теми за есејот се од вторите теми што ни ги даде и наводно пишуеш и колку поени ти фалат и ти ги дава без проблем. Ова за поениве се само гласини ама од појќе извори :) Мене ми фалат 6 па ќе видимо :)
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Јас колку што знам социологија веќе има дадено бајаги поени за само да се положи. Каде што беа списоците за активност првите две колони се тие заслужените(реалните), а вторите две се тие што е додавано за да се положи, приметив на некои и по 5-6 бода им е давано, најдобро да си прашате кај професорката, ама Јасна ми е најсрце од сите досега, не верувам дека ќе прави проблеми, може да каже само за покритие да се полага есеј ама, пак ќе даде поени, нормално ако не фалат премногу:)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Дечки ве молам дајте некоја семинарска по Филозофија на право зошто до сабота треба да ја пратам на маил. Темата не е битна .
Поздрав ,
оди на сајтот Бадијала имаш еден куп семинарски регистрирај се и одбери си :smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.477
Поени од реакции
8.058
4та година гимназија сум и планирам да се запишам на правен (или политички) ... кажете ми дали е голема конкуренцијата за државна квота, и дали ќе ми требаат многу поени од матура да бидам у државна квота??
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
4та година гимназија сум и планирам да се запишам на правен (или политички) ... кажете ми дали е голема конкуренцијата за државна квота, и дали ќе ми требаат многу поени од матура да бидам у државна квота??
Па со едно 90 перцентилни поени ќе бидеш 150 од 300 во државна квота па сеа ти види :D
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Јас колку што знам социологија веќе има дадено бајаги поени за само да се положи. Каде што беа списоците за активност првите две колони се тие заслужените(реалните), а вторите две се тие што е додавано за да се положи, приметив на некои и по 5-6 бода им е давано, најдобро да си прашате кај професорката, ама Јасна ми е најсрце од сите досега, не верувам дека ќе прави проблеми, може да каже само за покритие да се полага есеј ама, пак ќе даде поени, нормално ако не фалат премногу:)
Како мене не ми даде од онака 7 поена, толку ми фалат... Денес бев кај Манасиев и Милена и рекоа на тие што им фалат бодиви нека дојдат на есеј ке ви излеземе во пресрет... па ваљда ке ми пуштат 7 бода...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom