ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Амф. 8 е право по скалите, еден од двата споени во средина.
Амф. 6 е да, малиот позади амф. 2 :)

Инаку да си кажам дека ми заврши мене колоквиумската, успешно, ги положив трите, останува уште филозофија на 10-ти, ама тоа би требало да е лесно (кај Тасковска сум:)
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми каже , кај треба да пријавам за да го преполагам само 2 колоквиум ?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Дали некој знае дали паѓаат прашањата по политички систем од 2 колоквиум....заш Прешова кажа дека се пробиени бла бла...дали некој од ланска година знае да ми кажи што им се паднало ...Благодарам
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Еј благодарам мн
ама не сум кај камбовски ја сум во Кочани на тој факултет сега ми е јасно од кај ги наоѓаат темите асистентиве :)
туку дај ако има некој овдека кај тој камобски филозофија на право нека ми прати некоја семинарска... таман нема да имаме 2 исти :)
поздрав

--- надополнето ---

цесијата си ја имаш во ЗОО ќе ја раскажеш и објасниш кој со кого како зошто и тоа ти е тоа
за ЕУ ќе си разгледаш од извештаите што има како има, нешто од по вести, ќе ископаш од по нет и тоа ти е тоа, нема големо филозофирање.
филозофија по темиве гледам дека си кај камбовски и темите ги имаш во метријалот
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
А кога одприлика го пополнуваат електронските досиеа. Вака не знам дали сум положил социологија или не :D
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
И јас да прашам нешто за електронските досиеа. Рекоа дека уште вчера ни ставиле поени од есеите во нив, а уште ми стои точка кај поени од есеј. Проблем е само со моето нешто, или треба време за да се променат полињата со поени? :toe:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Електронските досиеа функционираат на следниов начин (јас колку што разбрав) - прво, одговорниот за некој предмет става за секој студент поените кои што треба да ги стави. После тоа оди до ЕКТС каде што треба да се ажурираат податоците во досиеата и да можеме да си ги гледаме преку интернет. Јас колку што знам, така е. Е сега дали е точно тоа, не знам. Како и да е, кога ќе ви кажат дека ги ставиле, скоро никогаш нема да може уште одма да ги видите :)
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Електронските досиеа функционираат на следниов начин (јас колку што разбрав) - прво, одговорниот за некој предмет става за секој студент поените кои што треба да ги стави. После тоа оди до ЕКТС каде што треба да се ажурираат податоците во досиеата и да можеме да си ги гледаме преку интернет. Јас колку што знам, така е. Е сега дали е точно тоа, не знам. Како и да е, кога ќе ви кажат дека ги ставиле, скоро никогаш нема да може уште одма да ги видите :)
Фала, камен од срце ми симна, мислев дека до моето досие е и треба до факултет да се влечам, да се карам :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ве молам за помош.Го изгубив пасвордот од електронското досие, и сега не можам да пријавам испити. Кажете ми што да правам? Испитите до кога се пријавуваат? Само електронски ли може да се пријават? Да не имате моб од некој од ЕКТС????
Се нервирам ќе ми пропадне цела сесија.


Edit: Средив. Само не знам до кога се пријавуваат испити.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Дали некој знае до кога се пријавуваат испити, зошто гледам на страната на факсот нема ништо објавено...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Дали некој знае до кога се пријавуваат испити, зошто гледам на страната на факсот нема ништо објавено...
ДругаР, Јас 2 дена цекам никој не ми одговори. На факс никој не крева, на маил не одговара, и на крај ке биде дека сме закасниле:))) Ако разбереш кажи ми и мене
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
а да пробате да си влезете у досие и да си пријавте....пошо може :)
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Пријавувањето на испитите за сите насоки на мастер студиите на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во Скопје се врши преку вашето досие до 10.01.2011 година до 14:00 часот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom