ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

M

Mario Gómez

Гостин
Каде притреба политилогог можеш да работиш. Како да ти објаснам најубаво...Експерт за политичките случувања си тогаш. Невладини, колумни, па зашто да не и партии ако си до толку политички определен.

Иначе, не. Само на македонски има.
Мислев кој јазици се учат, оти Македонија како мултинационална држава, во предност за вработување се тие што знаат и албански и турски јазик, дали во склоп на студиите воедно се изучува некој од овој јазик?

Btw фала на инфото.:))
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
А мене ме интересира дали има голема конкуренција? Пример јас имам 3 години по ред просек 4,50, најверојатно и годинава таке ќе завршам! Колкави се шансите да ме примаат на уким?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
А мене ме интересира дали има голема конкуренција? Пример јас имам 3 години по ред просек 4,50, најверојатно и годинава таке ќе завршам! Колкави се шансите да ме примаат на уким?
Ако ја направиш и матурата солидно, немаш гајле, сигурно влагаш. :):smir:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Мислев кој јазици се учат, оти Македонија како мултинационална држава, во предност за вработување се тие што знаат и албански и турски јазик, дали во склоп на студиите воедно се изучува некој од овој јазик?

Btw фала на инфото.:))
На штул освен основните предмети се учи и Албански..........
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
А мене ме интересира дали има голема конкуренција? Пример јас имам 3 години по ред просек 4,50, најверојатно и годинава таке ќе завршам! Колкави се шансите да ме примаат на уким?
Тууу ти сигурно влагаш со овој просек. Конкуренција немаше година баш најмногу. Не се знае следна година али како што иде времето се повеќе и повеќе конкуренција има.
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Ми треба семинарска по Меѓународно јавно право на тема „Меѓународна правна заштита на малцинствата“. Па ако има некој да позајми....
Однапред благодарам.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
да не има некој инфо дали се откажани полагањата за утре ради празникот?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
НЕ СЕ!
Ќе има полагања. информацијата е добиена од Драги.:helou:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
е вака.... пред колоквиумската поради сплет на околности бев повредена и немаше теоретски шанси да одам на полагање... и сите колоквиуми ги пропуштив... е сега дали би ми дозволиле и што се ми треба за со молба полагам дополнително....


патем што се десило со Таскоска?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
патем што се десило со Таскоска?
Според неофицијални извори, Тасковска е суспендирана. Барем кај мене на политички студии. На нејзино место доаѓа Бајалџиев. Шпекулации има дека она инсистирала да предава од нејзина книга а не од Бајалџиев, како до сега, и тоа било одбиено од деканот. Ова е само на ниво на шпекулации меѓу студентите но сигурно е дека на нас на политички - нема да ни предава семестаров.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Според неофицијални извори, Тасковска е суспендирана. Барем кај мене на политички студии. На нејзино место доаѓа Бајалџиев. Шпекулации има дека она инсистирала да предава од нејзина книга а не од Бајалџиев, како до сега, и тоа било одбиено од деканот. Ова е само на ниво на шпекулации меѓу студентите но сигурно е дека на нас на политички - нема да ни предава семестаров.
мене колегите ми кажаа дека ние сеа сме кај камбовски филозофија... не сум појдена на факултет цел месец така да незнам што се дешава... али ми кажаа дека е сменета ... е сеа како зашто незнам...
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
мене колегите ми кажаа дека ние сеа сме кај камбовски филозофија... не сум појдена на факултет цел месец така да незнам што се дешава... али ми кажаа дека е сменета ... е сеа како зашто незнам...
Радуј се, сте имале среќа ! ! !
Ја кај Камбовски зеам 28 поени без учење, ти се верува?:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom