ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ај да се пофалам колеги и колешки-По 7 години "борба"со професори,професорки и еден куп асистенти:duel:, пред некој ден дипломирав:vozbud:(btwпо стара програма полагав-:toe:-)
Последен испит кај легендата проф-др Арсен Јаневски-6-ка:vozbud:,на прво го скинав:baeh:,хехехе!!!!
Доста е учење:helou::helou::helou:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ај да се пофалам колеги и колешки-По 7 години "борба"со професори,професорки и еден куп асистенти:duel:, пред некој ден дипломирав:vozbud:(btwпо стара програма полагав-:toe:-)
Последен испит кај легендата проф-др Арсен Јаневски-6-ка:vozbud:,на прво го скинав:baeh:,хехехе!!!!
Доста е учење:helou::helou::helou:
Граѓанско процесно или Вонпарнично и извршно?
Е Арсен е терсен по малку, еве сеа јас на постдипломски по ЕКТС иам кај него еден и Интелектуална останати од минатиот семестар.
Ај со среќа нека ти е, и одма на специјализација. :)
 
Член од
17 март 2008
Мислења
58
Поени од реакции
0
Zdravo na site dali moze nekoj da mi isprati primerok za kvalitetno pisuvanje na molba za rabotno mesto. Please hitno!!!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Граѓанско процесно или Вонпарнично и извршно?
Е Арсен е терсен по малку, еве сеа јас на постдипломски по ЕКТС иам кај него еден и Интелектуална останати од минатиот семестар.
Ај со среќа нека ти е, и одма на специјализација. :)
Фала на честитките!!!
ВПП имав положено лани-сега полагав Парнична и извршна постапка заедно!!
Сума сумарум-ВПП 7ка,парнична+извршна вкупна 6ка:vozbud:
Добро е,куртулив без усно:baeh:-многу заебано е кај Асен усно да се полага-:jaj::toe::toe:.
Треба да "рецитираш"од збор до збор:duel:
Сега одам на стажирање две години,па правосуден испит!!!
Позз
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Вака ми треба помош од некој од вас ко ја има книгата на Камбовки - Казнено право (посебен дел)
Дали ке може да ми ги скенира страните за родосквернавење ???
Ми требаат хитно до утре зашо треба нешо да пишувам
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Има ли некој нешто за Деликти од хонорарно право(римско) !!!Или па некој линк! Итно е !
Однапред благодарен,:smir:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Вака ми треба помош од некој од вас ко ја има книгата на Камбовки - Казнено право (посебен дел)
Дали ке може да ми ги скенира страните за родосквернавење ???
Ми требаат хитно до утре зашо треба нешо да пишувам
Ееее скенер сеа, копир само.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
А ја имаш книгата :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
А ја имаш книгата :)
јас ја имам али скрипта и тоа за родосвернавење нема.. него ако не ти е најитно земи ја од библиотека на факултет прослужи се и врати ја
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
0
Книгата ми треба хитно треба да пишам семинарска до вторник а јас ја има земено книгата од асистентката да копирам ама тие глупавите во копирница не копирале се што им реков и приметив од ко ја зедов книгата :vozbud: шок ме мавна :uvo::pos2:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
После 6 месеца и јас ќе се активирам на постдипломските па еве за неколку информации!
Прво , кога имаат приемни денови Татјана Петрушевска , сашо Георгиевски . Фрчковски и Тони Десковски???
Второ - каде се наошаат Мал амфитеатар 1 , амфитеатар 7 и депозитна библиотека???:))) Немој некој да се смеел , јас студира по стара програма на предавања не се идеше:))))))
Однапред благодарам !:smir:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
3
После 6 месеца и јас ќе се активирам на постдипломските па еве за неколку информации!
Прво , кога имаат приемни денови Татјана Петрушевска , сашо Георгиевски . Фрчковски и Тони Десковски???
Второ - каде се наошаат Мал амфитеатар 1 , амфитеатар 7 и депозитна библиотека???:))) Немој некој да се смеел , јас студира по стара програма на предавања не се идеше:))))))
Однапред благодарам !:smir:

Мислам дека депозитната библиотека ти е веднаш до читалната и тоа е воедно и кабинет на асистентката на фрчкоски
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
а мал амфитеатар 1, мислам дека е од левата страна (кога ќе влезеш), кај што се оди за канцелариите на професорите, ама и тогаш пак од левата страна, и до крај. се надевам, сфати што сакам да кажам, иако и мене ми е тешко да сфатам по ова што го пишав :pos2:
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Има некој да знае како е запишувањето на правен во Битола, каде се предавањата и сл?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
После 6 месеца и јас ќе се активирам на постдипломските па еве за неколку информации!
Прво , кога имаат приемни денови Татјана Петрушевска , сашо Георгиевски . Фрчковски и Тони Десковски???
Второ - каде се наошаат Мал амфитеатар 1 , амфитеатар 7 и депозитна библиотека???:))) Немој некој да се смеел , јас студира по стара програма на предавања не се идеше:))))))
Однапред благодарам !:smir:
Мал амф. 1 ти е доле лево кога ќе идеш после училницата со плави столчиња, ќе го најдеш. Амф. 7 ти е пос скалите коа влагаш право само качи се и еден од тие што се во чело. Сепозитна е одма до читална,и Циле има кабинет мислам таму и Фрчко и Сашо се собираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom