ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
оф срце мое....не не сакаат нас новинарите на правен!!!! тоа е факт!!! а и денес за џабе се мачевме да идеме, џабе ни е се пошо никој не не слуша нас!!! не знам од каде има толква моќ деканот да си донесува правила како ќе му ќејфне???????? го мразам факултетот ама си ја сакам професијата!!!!
а, извини шо е муабетот? оти стварно неам појма? што имаат против новинарите?:pipi:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
а, извини шо е муабетот? оти стварно неам појма? што имаат против новинарите?:pipi:
како што имаат??? прво у мали амфитеатри се гушиме, ајде се навикнавме....сме до 8 до 9 на факулетет навечер кога нема никој, резултатити увек последни добиваме, и капак на се НЕМАМЕ КОЛОКВИУМИ, 6 ПРЕДМЕТИ НА ИСПИТ!!!!!!!!!!!!!!!!!! малце е тоа!!!!!!!!!! кога и да се обрати ме кај некој сите не шуткаат ваму, таму!!!
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
кај сте бе правници? учите, а? полагања и слични глупости...што да се прави.
него да прашам нешто, чисто информативно. дали по завршувањето на летниот семестар има казнена сесија како што беше оваа во март?
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
кај сте бе правници? учите, а? полагања и слични глупости...што да се прави.
него да прашам нешто, чисто информативно. дали по завршувањето на летниот семестар има казнена сесија како што беше оваа во март?
претежно чадиме... учење слабо... по завршување на летен семестар имаш редовна сесија полагање послем тоа поправна и здравје септември после
 

Gh0$T

BanishedFromMyOwnWorld
Член од
4 октомври 2008
Мислења
271
Поени од реакции
19
Ај нека ви е со среќа од мене ...

Планирам и јас да се запишам таму ама како што гледам сите сте

разочарани :toe:...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
^ не се запишувај на Правен, ако не си мазохист

Инаку Уставно го положив со 30 :) ама Римско 24-25 да има ќе сум презадоволен!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
добро онаа гускана семејно има ниет да стави резултати од есеј или слабо?

инаку на колоквиумите 100% учинок... 4 од 4 положени
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Абе жими овога, ме извадија од контакт. Имале прашања семејно, 150, си ги делеле меѓу себе по имејл, а мене никој не ми ги даде. Себичњаци. Ко ќе видиш, пола од тие што полагаа имаат над 30 поени. Не е фер.
Иначе паднав казнено 17, пм.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе жими овога, ме извадија од контакт. Имале прашања семејно, 150, си ги делеле меѓу себе по имејл, а мене никој не ми ги даде. Себичњаци. Ко ќе видиш, пола од тие што полагаа имаат над 30 поени. Не е фер.
Иначе паднав казнено 17, пм.
Брат, така извисив за есеите по Вовед, никој не ми кажа и тоа ти е.
А Римско имам 25 :)
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Абе жими овога, ме извадија од контакт. Имале прашања семејно, 150, си ги делеле меѓу себе по имејл, а мене никој не ми ги даде. Себичњаци. Ко ќе видиш, пола од тие што полагаа имаат над 30 поени. Не е фер.
Иначе паднав казнено 17, пм.
да бе и една гуска од кај нас ги имаше и не ги дала... а јас ко за беља дојдов покасно инаку косичето в раце ќе и го дадев... инаку сите ги положив
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Абе да ве прашам јас ке полагам римско на 30 април и дај казете со прашања се паднаа
инаку јас сум на кочанскиот.
Btw во втор ли семестар го полагате вовед и уставно? ааа Јас ги положив со 6-ки:helou::helou:
поззз

ако на некој му треба да види по уставно од прилика шо прашања даваа ке му ги пустам по маил
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе да ве прашам јас ке полагам римско на 30 април и дај казете со прашања се паднаа
инаку јас сум на кочанскиот.
Btw во втор ли семестар го полагате вовед и уставно? ааа Јас ги положив со 6-ки:helou::helou:
поззз

ако на некој му треба да види по уставно од прилика шо прашања даваа ке му ги пустам по маил
Римско е тешко бааги! Се е на латински. Обрати внимание нарочито на jus quod ad res pertinet, или стварно право, на сите оние правила при здобивање со сопственост, на начините за одбрана на сопственоста, и на traditio, usucapio, pignus...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom