ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Дали некој знае кога се полага поправен есеј римско и во колку часот?
Знам дека има оваа недела термин римско, на 10 теми, во денот кога ти е предавањето.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Абе, ми кажаа дека го одложиле есејот по Општ дел на граѓанско право, за во неделата пред испити. Има вистина во тоа?
Јас и онака си имам од 6 граѓанско ама нестрплив сум да дознаам. А треба и да предавам за застапништво, а не сум читал ништо, само разгледав што има во практикум :)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Абе, ми кажаа дека го одложиле есејот по Општ дел на граѓанско право, за во неделата пред испити. Има вистина во тоа?
Јас и онака си имам од 6 граѓанско ама нестрплив сум да дознаам. А треба и да предавам за застапништво, а не сум читал ништо, само разгледав што има во практикум :)

го одложија, нема да се прави во петок, ами ќе се прави после испитите, т.е. првиот дел ќе биде во колоквиумската недела после испитот по граѓанско, а вториот дел ќе биде во испитната недела после испитот по граѓанско.:helou:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
го одложија, нема да се прави во петок, ами ќе се прави после испитите, т.е. првиот дел ќе биде во колоквиумската недела после испитот по граѓанско, а вториот дел ќе биде во испитната недела после испитот по граѓанско.:helou:
Да, бе, кажаа ни вчера, на 16ти првиот дел, а вториот таму на 25 или кој таму датум... Ебале си матер ама ај...
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Едно питање до колегите... Јас пошо не одев 2 семестар, ќе се отпишувам ќе одам на јавна администрација од октомври.... па дали може некој да ми каже дали ќе се полагаат пак есеи сега во испитната по вовед во право и економика??
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Едно питање до колегите... Јас пошо не одев 2 семестар, ќе се отпишувам ќе одам на јавна администрација од октомври.... па дали може некој да ми каже дали ќе се полагаат пак есеи сега во испитната по вовед во право и економика??
За истото прашање и јас би сакал да добијам одговор. Само што јас не се отпишувам, туку немам правено есеј ниеден по Вовед во право, а Економика малку ми се 5 поена.
Цветна девојко, оти ќе се отпишуваш? Па и јавна администрација :) сакаш еден ден да бидеш како тетките од студентски прашања? :smir:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
За истото прашање и јас би сакал да добијам одговор. Само што јас не се отпишувам, туку немам правено есеј ниеден по Вовед во право, а Економика малку ми се 5 поена.
Цветна девојко, оти ќе се отпишуваш? Па и јавна администрација :) сакаш еден ден да бидеш како тетките од студентски прашања? :smir:
OO Hell No! Како тетките од студентски не дај Боже :vozbud: Едноставно не се пронаоѓам во правниот свет.... тоа е тоа :smir:
 
Член од
27 октомври 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Dali nekoj znae koga se polaga popraven esej po Megjunarodno privatno pravo ili dali nekoj ima e-mail od profesorot ili asistentot?
Prof. Toni Deskoski
Asistent Ilija something
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Дечки да ве опитам нешто... Како и дали можам да се шверцам на есеј мјп??? го имам правено во редовна али за време на поправниот бев болна и сеа ми фалат некои поенчиња што само преку есеј има шанси да ги извадам...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
од кога бе за полагање даваат по 45 минути??? и зошто никој не кажа претходно? денес, одиме на полагање, вика имате уште 45 минути....па нели мислат дека такви работи треба да бидат соопштени бе??? ај коа веќе они не кажаа, да не знае некој за на испит колку време даваат? не на колоквиум, на испит?:smir:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
од кога бе за полагање даваат по 45 минути??? и зошто никој не кажа претходно? денес, одиме на полагање, вика имате уште 45 минути....па нели мислат дека такви работи треба да бидат соопштени бе??? ај коа веќе они не кажаа, да не знае некој за на испит колку време даваат? не на колоквиум, на испит?:smir:
Колку што знам, а и ако ме служи меморијата добро, 90 минути мислам дека беа..? Иначе резултати нема...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Колку што знам, а и ако ме служи меморијата добро, 90 минути мислам дека беа..? Иначе резултати нема...
абе, знам оти толку беа..ама и за колоквиум времето беше 60 мин, па еве сега го сменија...
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Еј, ќе заколам некој, или овие од ЕКТС или некоја од англиски предметот, асистентката или професорката не знам! Па како е можно бе да дала само 2 поена активност, кога во тоа графите за активност имам пишано 1, 2, и 1, значи 4, а плус им дадов и комплет работна тетратка исполнета!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom