ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Кажаа дека може да се запише без освоени 14/12 кредити, а тие нови правила ќе важат за наредна година... ваљда.


Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Веројатно е се уште како лани. Значи, секако запишуваш летен семестар без разлика дали имаш собрано 14 кредити, ама за да можеш да ги полагаш предметите од летниот семестар мора да собереш 14 кредити од зимскиот.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Колку што разбрав, има ново правило. Треба да се презапишат сите предмети што не се положени од претходни летни семестри. Реално е ова?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Мене на студентски ми кажаа дека може да ги презапишеш од летните семестри тие што сакаш да ги полагаш. Колешка се обрати до Управа и и одговорија дека можеш да презапишеш колку сакаш и дека не гледаат вкупен број кредити. Се надевам ќе остане на оваo_O
 
Член од
16 февруари 2020
Мислења
9
Поени од реакции
29
Decki, dali postoi opcija da prezapises cel semestar namesto sekoj predmet posebno?
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Знае некој како се преминува од државна во приватна квота
Не сум сигурен, но мислам дека ако запишеш Е2 два или трипати, а исто важи и за предмет што го презапишуваш.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Добро како да се положи МПП, уште тој остана ама еве неколку пати паѓам, има ли некој некој совет нешто не е возможно да е волку тежок предметов
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
Дечки ќе сакате ли да дадете мислење и некој совет за предметите од 4 семестар. Секој совет е добредојден. Исто така сакам да прашам кај кој професор да презапишам МЈП, ако ми ја одобрат молбата. Јас слушав кај Фрчкоски ама тој сега не предава, неговата асистентка Елена Михајлова сега е вонреден професор. Дали може кај неа да се презапише?
Во благодарам.
 
Член од
23 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
10
Може некој да пише мислење за професорите од 6ти семестар? Фала
 
Член од
29 март 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Колеги ако некој продава практикум МПП го замолувам да ме контактира :)
 
Член од
11 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ве молам доколку има некој од политички науки нека ми пише
 

Kajgana Shop

На врв Bottom