ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Како е на испит по Политички Систем кај Јелена?
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Колеги некој да не ја има книгата Преговарање во конфликт на идентитети од Фрчкоски?
Ми требаат само 2 поглавја да сликнам за на испит.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Како е на испит по Политички Систем кај Јелена?
На времето беше тешко, не знае сеа како е. Знам беше писмено а имаше и малце специфичност у нејзиното оценување. Сеа не би знаел да ти кажам со сигурност, може има нешто изменето.

Колеги некој да не ја има книгата Преговарање во конфликт на идентитети од Фрчкоски?
Ми требаат само 2 поглавја да сликнам за на испит.
Господ здравје да ти даде, оти ме потсети дека книгава треба да ја барам а не знам кај кои поранешни колеги/колешки ја имав дадено и ми ја немаа вратено... :facepalm:
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
На времето беше тешко, не знае сеа како е. Знам беше писмено а имаше и малце специфичност у нејзиното оценување. Сеа не би знаел да ти кажам со сигурност, може има нешто изменето.


Господ здравје да ти даде, оти ме потсети дека книгава треба да ја барам а не знам кај кои поранешни колеги/колешки ја имав дадено и ми ја немаа вратено... :facepalm:
500ден ми бараат за оригинал, срце ме боли да ги даам за еден изборен да положам.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
500ден ми бараат за оригинал, срце ме боли да ги даам за еден изборен да положам.
Ќути, не ми кажувај, исто поминав.
Ја и уште неколку купивме, другите на наш грб се шлепаа :D
Ама утре ќе видам кај ми е ако некој воопшто знае... Неќам да ти ветам, ама ја добијам во мое владение, ќе ти пишам за да ти искочам во пресрет да ископираш. Само прво да видам дал ќе се јави некој/а да каже дека е кај него/неа.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Ќути, не ми кажувај, исто поминав.
Ја и уште неколку купивме, другите на наш грб се шлепаа :D
Ама утре ќе видам кај ми е ако некој воопшто знае... Неќам да ти ветам, ама ја добијам во мое владение, ќе ти пишам за да ти искочам во пресрет да ископираш. Само прво да видам дал ќе се јави некој/а да каже дека е кај него/неа.
Тоа би било супер, фала ти :D
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Колеги, има некој полагано односи со медиуми кај проф. Даниела Блажевска?

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
25
Zdravo moze li mislenje za slednive prof?
Gordana Siljanovska
Vlado Buckovski
Goce Naumovski
Rodna Zivkovska
Гоце нема нерви да доаѓа на факултет, типот се зафркава и не бара знаење, тотално е неодговорен за се, лесно се поминува на испит.
Кај силјановска прелесно се поминува на испит, си прави муабет со тебе и може тотално да забега со темата.Ова се случува и со предавањата.
Родна е интересна на предавање но испитот кај неа е еден од најтешките, треба многу да се учи.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Колеги, знае ли некој дали сега морам да ги презапишам предметите што ми се останати од летните семестри или можам на пример пред јунска или пред августовска сесија да ги презапишам?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
10
Може некој да ми каже како се поминува финансово на испит?
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки да прашам што се случува кога немаш услов , односно немаш доволен број на кредити ?
Вонреден студент сум прва година,имам само еден предмет положено .....Знам дека не задоволувам услов за упис во втор семестар зошто е потребно 14 кредита Треба ли да запишам летен семестар и уплатам 200 евра за летниот семестар?
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Дечки да прашам што се случува кога немаш услов , односно немаш доволен број на кредити ?
Вонреден студент сум прва година,имам само еден предмет положено .....Знам дека не задоволувам услов за упис во втор семестар зошто е потребно 14 кредита Треба ли да запишам летен семестар и уплатам 200 евра за летниот семестар?
Сите ќе може да запишат летен семестар.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom