ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Да,ама ме буни условот 14 кредити ! Треба ли да платам партиципација за втор семестар? Или иде процедура е2 ?!
Ќе запишеш втор семестар, без разлика дали имаш 14 кредити или не, условот е тргнат. Си уплаќаш партиципација не Е2.
Има нови правила што ќе важат во иднина ги имаат објавено на сајтот на правен.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Член од
23 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дечки може ли некој да ми каже нешто што ќе ми е од помош за пол партии и интересни групи кај марко писмено... знам дека е презахтевен марко али имав мн тежок период приватно и не можев книга да фатам, а полагам во понеделник и сега сум очајна... хелп плс пошто имам само ден и пол за читање, знам дека е mission impossible ама не ми кршете надежи :D:D
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дечки сакам да ве прашам дали го има некој полагано опциониот предмет “Илегална имиграција и трговија со луѓе во ЕУ” - И ако да дали воопшто се оддржува настава по предметот и како се полага класично писмено/усно/семинарска етц. И најбитното следните имиња наведени подолу никогаш не ми предавале па кој од нив е надлежен на предметот и ако ги знаете нивни карактерни особини и какви се на испит и што бараат да ми кажете ќе ви бидам благодаран!

Сашо Георгиевски
Татјана Петрушевска
Илина Ценевска
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Колеги, политички систем треба да презапишам. Е сега, бидејќи не сакам да презапишам кај Каракамишева, а во никој случај да одам писмено кај Кртолица ако може некој да сподели како е кај другиве професори Марика Ристовска и Силјановска.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Како е на испит по Вовед во Право кај Астеруд(конкретно за политичките насоки)?
Бара ли многу?
Дали испрашува писмено или усно,или кога како?
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
21
Поени од реакции
25
Колеги, политички систем треба да презапишам. Е сега, бидејќи не сакам да презапишам кај Каракамишева, а во никој случај да одам писмено кај Кртолица ако може некој да сподели како е кај другиве професори Марика Ристовска и Силјановска.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Тоа да го презапишеш ? Хахахахах
Марика и силјановска си прават муабет со тебе и шансите да те бутнат ги нема.Исто е и со каракамишева
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
29
Поени од реакции
5
Тоа да го презапишеш ? Хахахахах
Марика и силјановска си прават муабет со тебе и шансите да те бутнат ги нема.Исто е и со каракамишева
Same reaction Каракамишева смараше со нејзиното "се гледа дека си учел, дојди друг пат", а на Кртолица испитот му е смарање.
Па да не се смарам пак со нив, затоа прашав.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
Same reaction Каракамишева смараше со нејзиното "се гледа дека си учел, дојди друг пат", а на Кртолица испитот му е смарање.
Па да не се смарам пак со нив, затоа прашав.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Бегај си кај марика, јас кај неа полагав писмено незнам сега дали сменила. Само купи си опрема за кампување шатор, храна, нова облека ќе ти треба додека ја чекаш да дојде во приемно или било кое време, планирај унапред!
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Same reaction Каракамишева смараше со нејзиното "се гледа дека си учел, дојди друг пат", а на Кртолица испитот му е смарање.
Па да не се смарам пак со нив, затоа прашав.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Мене не ми дозволија да го полагам тој предмет кај Марика.
Не се замарала веќе.За политичката насока на Македонски кај Кртолица,а за политичката насока на Англиски кај Јелена морало.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Колеги, политички систем треба да презапишам. Е сега, бидејќи не сакам да презапишам кај Каракамишева, а во никој случај да одам писмено кај Кртолица ако може некој да сподели како е кај другиве професори Марика Ристовска и Силјановска.

Sent from my Samsung Galaxy S9+ using Tapatalk
Јас лани ( правни студии ) бев кај Силјановска и Кртолица, не се полагаше усно кај Силјановска туку само писмено кај Марко, другата група беа кај Каракамишева и кај Марика, кај двете беше усно и мислам дека лесно проаѓаа колеги, само Марика се мачеа да ја најдат на факултет:D Јас со Каракамишева имам искуство од Уставно право, беше коректна каде-каде и не буткаше никој.
 
Член од
23 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
10
Вака имам прашање. Доколку не фатам услов, дали би можела да ги полагам предметите од 6ти семестар? Во правилникот видов дека за 6ти семестар се стаени како условни само КПП и ГПП?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Само за тие два предмета ти треба услов односно да ти се положени за кпп - казнено право и за гпп - општ дел граѓанско, семејно и наследно, стварно и облигационо
Вака имам прашање. Доколку не фатам услов, дали би можела да ги полагам предметите од 6ти семестар? Во правилникот видов дека за 6ти семестар се стаени како условни само КПП и ГПП?
 
Член од
23 август 2014
Мислења
38
Поени од реакции
10
Само за тие два предмета ти треба услов односно да ти се положени за кпп - казнено право и за гпп - општ дел граѓанско, семејно и наследно, стварно и облигационо
Значи доколку немам 14 кредити сепак ќе можам да полагам предмети од 6ти семестар? Бидејќи прва и втора година ми се чисти, а и облигации ми е положен.
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Мислам дека за да можеш да полагаш од 6ти семестар треба да имаш 14 кредити од 5ти, а конкретно за гпп и кпп се бараат предметите што ги напишав, ама чим си положил немаш гајле за тоа. Лани барем така беше кога се запишуваше условен семестар мора прво да фатиш услов 14 кредити од зимски за летен, ама сега нели не требаше услов за запишување на 6ти така да најдобро да прашаш на студентски.
 
Ф

Флеш

Гостин
Мислам дека за да можеш да полагаш од 6ти семестар треба да имаш 14 кредити од 5ти, а конкретно за гпп и кпп се бараат предметите што ги напишав, ама чим си положил немаш гајле за тоа. Лани барем така беше кога се запишуваше условен семестар мора прво да фатиш услов 14 кредити од зимски за летен, ама сега нели не требаше услов за запишување на 6ти така да најдобро да прашаш на студентски.
Добро,какви се новите правила сега ?! Треба ли услов 14 кредити да запишеш семестар или веќе не постои?! Збунувачки е .....Новиов правилник е каша-попара .... У студенски не знаат да го толкуваат, продекан врти-тавче,има еден став после друг .....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom