ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
31 октомври 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Знам со сигурност дека е Теории за европски интеграции, но веруј, колеги и колешки имаа заглавено на тој предмет, така што, не го препорачувам ахаха.
За други предмети не знам дали предава нешто.
А зашто имаат заглавено дали знаеш хаххаха?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.233
А зашто имаат заглавено дали знаеш хаххаха?
Премногу детали барал, трудовите шо ги праеле, т.е. случаи на проширување мислам било, стопати ги враќал назад.
Само знам дека никогаш не го избрав предметот ахаха оти се жалеа сите, без исклучок.

Јбг, Ивс е принципиелен до немај каде, си бара детали.
 
Член од
31 октомври 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Премногу детали барал, трудовите шо ги праеле, т.е. случаи на проширување мислам било, стопати ги враќал назад.
Само знам дека никогаш не го избрав предметот ахаха оти се жалеа сите, без исклучок.

Јбг, Ивс е принципиелен до немај каде, си бара детали.
Oкеееј,фала ти многу
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
33
Поени од реакции
15
Незнам за интерен предмет за матура... Што ќе биде ако одберам физика, турка поени неш како оди тоа нз?.... Сакам социологија ама заебан е проф... и се двоумам помеѓу овие два предмети...
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
1
Знае ли некој со сигурност дали 51% присуство на предавања како услов за полагање испит важи и за презапишани предмети или презапишаните може да се полагаат како порано, директно на колоквиум, испит ?
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ве молам да ми пише некој тука зошто деновиве не сум во државата и неможам да дојдам на факс за да прашам на студентски..За контекст на политички студии сум и имам соберено 240 ЕКТС кредити заклучно со 8ми семестар, Прашањето ми е дали сега имам право на диплома? Незнам како одат процедурите фактички многу ме буни работава, завршив прв циклус со 180 ЕКТС и само уверение добив. А за онаа класична диплома и церемонија ни а ни ш и ме збуни малце. Дали сите што завршиле прв циклус студии (6 семестри, 180 ЕКТС) имаат само уверение без диплома? И дали има лица тука што добиле класична диплома од 240 кредити по завршување 7 и 8 семестар?
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.233
Ве молам да ми пише некој тука зошто деновиве не сум во државата и неможам да дојдам на факс за да прашам на студентски..За контекст на политички студии сум и имам соберено 240 ЕКТС кредити заклучно со 8ми семестар, Прашањето ми е дали сега имам право на диплома? Незнам како одат процедурите фактички многу ме буни работава, завршив прв циклус со 180 ЕКТС и само уверение добив. А за онаа класична диплома и церемонија ни а ни ш и ме збуни малце. Дали сите што завршиле прв циклус студии (6 семестри, 180 ЕКТС) имаат само уверение без диплома? И дали има лица тука што добиле класична диплома од 240 кредити по завршување 7 и 8 семестар?
Прв циклус е без диплома, само уверение со 180 кредити.
За вториот циклус, односно 4та година, освоени 240 кредити се поднесува барање за диплома и се добива и уверение и диплома за која малце се чека... Церемонија не знам дал ќе има за доделување, ама да, треба да земеш, макар пошол на студентски да прашаш дали ти е готова.
Провери при поднесуваето на документите, дали ти се комплет сите пријави, оцени, ова-она во 4та година, за да не заглавиш у лавиринтите.
Иначе би требало ја да добијам, ама не сум пошол да видам дали ми е готова или не... Но планирам престојниот период зависно од обврски да наминам, па ако не заборавам ќе ти пишам.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Прв циклус е без диплома, само уверение со 180 кредити.
За вториот циклус, односно 4та година, освоени 240 кредити се поднесува барање за диплома и се добива и уверение и диплома за која малце се чека... Церемонија не знам дал ќе има за доделување, ама да, треба да земеш, макар пошол на студентски да прашаш дали ти е готова.
Провери при поднесуваето на документите, дали ти се комплет сите пријави, оцени, ова-она во 4та година, за да не заглавиш у лавиринтите.
Иначе би требало ја да добијам, ама не сум пошол да видам дали ми е готова или не... Но планирам престојниот период зависно од обврски да наминам, па ако не заборавам ќе ти пишам.
Еј ти благодарам многу, се утепав од читање по акти и правилници на факултетот ништо конкретно неможев да најдам надвор од генерализирани членови, Благодарам уште еднаш ми олесни малку оти коса ми побеле од факултетски административни процедури.
 
Последно уредено:

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.233
Еј ти благодарам многу, се утепав од читање по акти и правилници на факултетот ништо конкретно неможев да најдам надвор од генерализирани членови, Благодарам уште еднаш ми олесни малку оти коса ми побеле од факултетски административни процедури.
Хахах ти верувам и знам како е, од тие процедури ми се повраќа да појдам да видам до кај е дипломата. :D
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
20
Поени од реакции
1
Здраво, дали може да се извади потврда за редовен студент ако имам запишано е-2 ?
 
Член од
18 декември 2012
Мислења
8
Поени од реакции
0
Замоли ја Татјана Петрушевска да полагаш усно кај неа лесно пушта, а и за писмено ако сакаш да полагаш има прашања што се паѓаат цело време пиши ми лп ги имам ако сакаш да ти ги пратам.
Moze da mi gi pratite prasanjata za EU[/QUOTE]
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже дали е подобро усно или писмено да одговарам економика кај Кандикјан? Какви искуства имате?
 
На врв Bottom