ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Mortisha, 17 јануари 2008.

 1. koyaanisqatsi

  koyaanisqatsi

  Член од:
  27 јули 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  научи од скриптата (Либро) за Друштва со ограничена одговорност, и оди кај Гелев на полагање ;)

  и мене ми треба одговор на ова... особено за предмети кои порано ги имам паднато на електронските колоквиуми...
  --- Споено дупло мислење, 5 декември 2017 ---
  можеш, имам положувано на тој начин.
   
 2. Dark Horse

  Dark Horse

  Член од:
  29 март 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  13
  Javna adminiatracija kaj Daneva ili kaj Dragan Gocevski i dali usno ili pismeno da se polaga i dali vo predsesija ili vo sesija?
   
 3. Јефто

  Јефто @101ot | 101от

  Член од:
  30 октомври 2011
  Мислења:
  2.258
  Допаѓања:
  996
  Предсесија оди. Подобро кај Данева отколку кај Даглас јер тешко ќе поминеш. Ако можеш усно, терај усно.
   
  На Dark Horse му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Creshni4ka

  Creshni4ka

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  Треба ли да се договорам нешто со професорот или кога ќе пријавувам во пријавата само да го пополнам неговото име?
   
 5. koyaanisqatsi

  koyaanisqatsi

  Член од:
  27 јули 2015
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  пиши му мејл и иди со пополнета пријава
   
 6. porchmonkey

  porchmonkey

  Член од:
  28 мај 2016
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  1
  Bidejki povejke nema kompjuterski kolokviumi gledaat li profesorite prisutnost na nastava kako uslov za polaganje?
   
 7. Bojan Van Buuren

  Bojan Van Buuren Колектор

  Член од:
  11 април 2008
  Мислења:
  6.688
  Допаѓања:
  9.680
  Најсериозен сум. Добро сеа не е дека сите испити така ги спремав, ама поентата ми беше дека ако да речеме на додипломски сум спремал 1 испит за 1 недела и тоа таа недела сум учел по минимум 5 саати дневно, на мастер 1 испит спремаш за помалце време и со помалце учење, зошто професорите не се замараат многу со испити на мастер. Ќе видиш после неколку полагања дека додипломски и мастер се небо и земја. Ја многу поише научив за правото на додипломски него на мастер, шо уопште не ми се свиѓа, ама јбг...
   
  На Grejs In, true blue и Ilumious им се допаѓа ова.
 8. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  7.457
  Допаѓања:
  7.960
  Морам да се сложам. Освен неколку предмети што досега на мастер си ги учев асално. Али конкретно, кај нас на мастер доста се учи од часови, со анализи на случаи (од ЕСЧП, ЕСП, ретко и МСП).
   
  На Grejs In му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Creshni4ka

  Creshni4ka

  Член од:
  7 ноември 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  1
  форумџии како е на испит кај Шапкова и колкави се шансите Јасна да стави 10 на некој доколку заслужува ?
   
 10. Grejs In

  Grejs In

  Член од:
  3 декември 2011
  Мислења:
  105
  Допаѓања:
  144
  Фала ви дечки паничам ептен зашто баш не знаев како ќе течат работите, гледам другиве опуштени се гледам се чудам , никој како што треба не кажува, ви благодарам што се потрудивте сеа ми е полесно (y) :)
   
 11. Dark Horse

  Dark Horse

  Член од:
  29 март 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  13
  Osnovni instituti na javno i privatno pravo i Odnosi so javnost vo uslovi na kriza kaj koi profesori se?
   
 12. redfogv

  redfogv Замислена

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  221
  Дечки,дали некој има информација дали ќе имаме електронски колоквиуми сега во Декември ?
  Минатата недела имаше некои луѓе кои полагаа нешто во компјутерскиот центар и во компјутерската училница/предавална,а исто и вчера.Дали тој новиот кој е наместо Драги го оправил системот?
  Ако знаете,пишете тука.
   
 13. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  7.457
  Допаѓања:
  7.960
  Не ја сфаќаш поентата. Не дека системот е паднат (ваљда) туку го нема човекот да ги спроведе (у Влада е). :D Пошто он го има напраено системот колку што јас знам. Компјутерски колоквиуми 95% нема да има. Не сум многу во тек со додипломски, но мислам дека секој професор си бира дали ќе спроведе писмен колоквиум.
   
 14. redfogv

  redfogv Замислена

  Член од:
  10 мај 2017
  Мислења:
  582
  Допаѓања:
  221
  А,јас веќе имам кажано дека ми рекоа дека е поставен друг човек.Да,веројатно е дека и тие ќе бидат на хартија,но има разни муабети,а никој не знае да каже сигурна(точна) информација.
   
 15. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  7.457
  Допаѓања:
  7.960
  Ако мислиш на еден Мики, како што гледам поише го ставаат да врши други работи, а не системот.
   

Сподели преку: