ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
27 јули 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Pravo na drustva imalo nekoja skripta, moze li da se polozi so nea ucel li nekoj od nejze.??. Knigava mn golema 600 strani e
научи од скриптата (Либро) за Друштва со ограничена одговорност, и оди кај Гелев на полагање ;)

Decki zosto nema raspored za kompjuterski polaganja vo dopolnitelnava sesija?
Kolegi dali e ukinato kompjuterskoto polaganje na ispiti I kolokviumi?
и мене ми треба одговор на ова... особено за предмети кои порано ги имам паднато на електронските колоквиуми...[DOUBLEPOST=1512449893][/DOUBLEPOST]
дечки дали можам кај еден професор да го слушам предметот а кај друг да пријавам да полагам, и доколку може споделете искуство, инаку прашав неколку колеги тие рекоа дека може некои ми рекоа дека не може така да Ве молам доколку знаете кажете
можеш, имам положувано на тој начин.
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Javna adminiatracija kaj Daneva ili kaj Dragan Gocevski i dali usno ili pismeno da se polaga i dali vo predsesija ili vo sesija?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Javna adminiatracija kaj Daneva ili kaj Dragan Gocevski i dali usno ili pismeno da se polaga i dali vo predsesija ili vo sesija?
Предсесија оди. Подобро кај Данева отколку кај Даглас јер тешко ќе поминеш. Ако можеш усно, терај усно.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
научи од скриптата (Либро) за Друштва со ограничена одговорност, и оди кај Гелев на полагање ;)



и мене ми треба одговор на ова... особено за предмети кои порано ги имам паднато на електронските колоквиуми...[DOUBLEPOST=1512449893][/DOUBLEPOST]

можеш, имам положувано на тој начин.
Треба ли да се договорам нешто со професорот или кога ќе пријавувам во пријавата само да го пополнам неговото име?
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Bidejki povejke nema kompjuterski kolokviumi gledaat li profesorite prisutnost na nastava kako uslov za polaganje?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сериозен си или ме зезаш ? :unsure: ја се изгубив во Казнено право Посебен дел тоа делата и поделбите ми ги измешаа брзините :( ме фати паника... многу е обемно со многу ситници како да полагам Стварно и Граѓанско заедно !
Најсериозен сум. Добро сеа не е дека сите испити така ги спремав, ама поентата ми беше дека ако да речеме на додипломски сум спремал 1 испит за 1 недела и тоа таа недела сум учел по минимум 5 саати дневно, на мастер 1 испит спремаш за помалце време и со помалце учење, зошто професорите не се замараат многу со испити на мастер. Ќе видиш после неколку полагања дека додипломски и мастер се небо и земја. Ја многу поише научив за правото на додипломски него на мастер, шо уопште не ми се свиѓа, ама јбг...
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Најсериозен сум. Добро сеа не е дека сите испити така ги спремав, ама поентата ми беше дека ако да речеме на додипломски сум спремал 1 испит за 1 недела и тоа таа недела сум учел по минимум 5 саати дневно, на мастер 1 испит спремаш за помалце време и со помалце учење, зошто професорите не се замараат многу со испити на мастер. Ќе видиш после неколку полагања дека додипломски и мастер се небо и земја. Ја многу поише научив за правото на додипломски него на мастер, шо уопште не ми се свиѓа, ама јбг...
Морам да се сложам. Освен неколку предмети што досега на мастер си ги учев асално. Али конкретно, кај нас на мастер доста се учи од часови, со анализи на случаи (од ЕСЧП, ЕСП, ретко и МСП).
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
форумџии како е на испит кај Шапкова и колкави се шансите Јасна да стави 10 на некој доколку заслужува ?
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Најсериозен сум. Добро сеа не е дека сите испити така ги спремав, ама поентата ми беше дека ако да речеме на додипломски сум спремал 1 испит за 1 недела и тоа таа недела сум учел по минимум 5 саати дневно, на мастер 1 испит спремаш за помалце време и со помалце учење, зошто професорите не се замараат многу со испити на мастер. Ќе видиш после неколку полагања дека додипломски и мастер се небо и земја. Ја многу поише научив за правото на додипломски него на мастер, шо уопште не ми се свиѓа, ама јбг...
Фала ви дечки паничам ептен зашто баш не знаев како ќе течат работите, гледам другиве опуштени се гледам се чудам , никој како што треба не кажува, ви благодарам што се потрудивте сеа ми е полесно (y) :)
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Osnovni instituti na javno i privatno pravo i Odnosi so javnost vo uslovi na kriza kaj koi profesori se?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Дечки,дали некој има информација дали ќе имаме електронски колоквиуми сега во Декември ?
Минатата недела имаше некои луѓе кои полагаа нешто во компјутерскиот центар и во компјутерската училница/предавална,а исто и вчера.Дали тој новиот кој е наместо Драги го оправил системот?
Ако знаете,пишете тука.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Дечки,дали некој има информација дали ќе имаме електронски колоквиуми сега во Декември ?
Минатата недела имаше некои луѓе кои полагаа нешто во компјутерскиот центар и во компјутерската училница/предавална,а исто и вчера.Дали тој новиот кој е наместо Драги го оправил системот?
Ако знаете,пишете тука.
Не ја сфаќаш поентата. Не дека системот е паднат (ваљда) туку го нема човекот да ги спроведе (у Влада е). :D Пошто он го има напраено системот колку што јас знам. Компјутерски колоквиуми 95% нема да има. Не сум многу во тек со додипломски, но мислам дека секој професор си бира дали ќе спроведе писмен колоквиум.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Не ја сфаќаш поентата. Не дека системот е паднат (ваљда) туку го нема човекот да ги спроведе (у Влада е). :D Пошто он го има напраено системот колку што јас знам. Компјутерски колоквиуми 95% нема да има. Не сум многу во тек со додипломски, но мислам дека секој професор си бира дали ќе спроведе писмен колоквиум.
А,јас веќе имам кажано дека ми рекоа дека е поставен друг човек.Да,веројатно е дека и тие ќе бидат на хартија,но има разни муабети,а никој не знае да каже сигурна(точна) информација.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
А,јас веќе имам кажано дека ми рекоа дека е поставен друг човек.Да,веројатно е дека и тие ќе бидат на хартија,но има разни муабети,а никој не знае да каже сигурна(точна) информација.
Ако мислиш на еден Мики, како што гледам поише го ставаат да врши други работи, а не системот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom