ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Распоредот на испити за јануарска сесија го има ли некој симнато да го објави? Не го отвара на страната.
 
Член од
2 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
Некој со искуство на писмен испит ГПП кај Зороска? Колкав е обемот на прашања, дали се бараат детали и сл. за прелазна оценка. Пошто сум од постара генерација ЕКТС по принцип компјутер + есеј, првпат ќе полагам вака па секоја информација е добредојдена :)
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дали некој знае на кој датум ќе се одржи испитот по социологија на право ?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
moze li da mi kazete za ispitot MJP kako e dali se obemni prasanja i dali se baraat detali..ima i nekoi prasanja koi kruzat od poslednive godini sto vikaat deka se pagjale tie istite..
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дечки ќе сакате да го пишете бројот на жиро сметка , приходна сметка и се она што треба да се пополни за административна такса или да прикачите слика бидејќи не сум од Скопје и не можам да купам веќе пополнета а итно ми треба[DOUBLEPOST=1515344029][/DOUBLEPOST]
да не доби некоја информација кога ќе се одржи испитот по социологија на право?
уште нема ништо официјално , ама некои зборуваат за 15 јануари дека ќе биде
 
Член од
2 декември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
1
uplatnica.jpg
дечки ќе сакате да го пишете бројот на жиро сметка , приходна сметка и се она што треба да се пополни за административна такса или да прикачите слика бидејќи не сум од Скопје и не можам да купам веќе пополнета а итно ми треба
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Некој исккуство со полагање кај Тина Пржеска. Полагам Институти на граѓанско право и премногу ми е страв оти многу малку време имавме за да го научиме материјалов и све у свему хаос.Рекла од три прашања две целосни за 6ка озбилна ли е ... Кузнае дали ќе положам..тешко
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Да прашам, втор уписен рок за 4та година, од утре (вторник) почнува, така?
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
дечки да прашам што се случува кога немаш услов , односно немаш доволен број на кредити , и до кога најдоцна се запишува друг семестар?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Здраво ,
имам две прашања...:)
Што се прави во случај да не ја памтиш шифрата за е-студент?
Кога почнува со работа факултетот поточно студентски прашања?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
дечки да прашам што се случува кога немаш услов , односно немаш доволен број на кредити , и до кога најдоцна се запишува друг семестар?
Одиш и го запишуваш семестарот условно, плаќаш 1000 денари за Е-2 и нема да можеш да полагаш предмети од новиот семестар се додека не фатиш услов од стариот. Кога ќе фатиш услов идеш на студентски да ти го тргнат тоа условно запишување на семестарот и си тераш.
Мада најубаво оди на студентски прашај си, ќе ти објаснат најубаво зошто ова беше вака пред 3 години ја кога бев на додипломски.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Здраво ,
имам две прашања...:)
Што се прави во случај да не ја памтиш шифрата за е-студент?
Кога почнува со работа факултетот поточно студентски прашања?
Си одиш до ЕКТС и ти даваат ливче со пасс и корисничко име.
А студентски работи од 11 до 14, така што појди кога сакаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom